Hírek

4th European Innovation Summit

2012. október 9-10. között, az Európai Parlamentben, Brüsszelben rendezik meg a 4. Európai Innovációs Csúcstalálkozót, partnerségben a Science and Technology Options Assessmen-tel (STOA), az Európai Parlament egységével. A Joint Institute for Innovation Policy (JIIP) a találkozó részeként szervezi meg éves szimpóziumát 9-én, délután.

 

Tervezett program:
- "Az ETI barátai", élükön Maria Da Graça Carvalho, európai parlamenti képviselővel, és a K4I Fórum közösen szerveznek egy ülést "Az EIT szerepe a Hidak Építése és Szinergiák Létrehozása során".
- Biztosok, magas rangú uniós tisztviselők és a tagállamok képviselői megvitatják a K+I szerepét a nagy társadalmi kihívásokban, egy délutáni ülés alkalmával: "Az innováció előmozdítói és vezetői".
- Geoghegan-Quinn, kutatási és innovációs biztos előadása, melynek során válaszolni fog innovációs szakemberek kérdéseire, a Reality Check online felmérés részeként.
- Prof. Anne Glover, Barroso elnök vezető tudományos tanácsadója részt vesz "A tudomány és a technológia szerep, mint a technológia fő ereje" elnevezésű vitafórumon.

A részletes program és részvételi feltételek megtalálhatók a K4I honlapján, további információ a K4I szervezőitől kérhető.

Forrás: MISZ hírlevél

Közösség