Hírek

Helló magyar euró! – Bernát Barbara

Persze egyelőre csak képzeletben, mert hát ki tudja ugye, hogy lesz-e valaha magyar euró, és ha igen, mikor, és ha akkor, egyáltalán milyen lesz a kinézete?! A lényeg az, hogy Bernát Barbara grafikus, illusztrátor eljátszott ezekkel a gondolatokkal, és mesterszakos diplomamunkájaként megtervezte azt az alternatív változatot, amivel nem várt világsikert ért/ér el az elmúlt hetekben, hónapokban.

Az idén február elején publikált fiktív (ám arányaiban az eredeti euró-bankjegyekkel teljesen megegyező) bankjegyek egyik igazi különlegessége a gondos és igényes kivitelezés mellett, hogy nem történelmi alakokat, épületeket ábrázolnak, hanem európai állatokat és növényeket, UV fénynél pedig az állatok csontvázát csodálhatjuk meg. A munkafolyamat 2014 februárjában kezdődött, és bár meglehetősen hajtós volt a soproni Nyugat-magyarországi Egyetem Alkalmazott Művészeti Intézetének hallgatója számára a diplomavédésig tartó időszak, de a sikeres vizsga és az elmúlt időszakban tapasztalható óriási nemzetközi siker mindenképpen őt és ötletét igazolja. (Munkájáról olyan külföldi oldalak számoltak már be, mint a DesignboomMyModernMetColossalBored Panda...)

Lehet szeretni vagy nem szeretni a képeken látható terveket, merthogy Barbara elmondása szerint természetesen kapott hideget és meleget is egyaránt, a lényeg most is az, hogy tervezőként hihetetlen mennyiségű tapasztalatot szerzett, és ő legalább tette a dolgát, megvalósította az elképzelését és ki mert állni vele a nagyvilág elé (amit azért nem sok károgó/irigykedő mondhat ám el magáról úgy általában...). Mi azok táborát erősítjük, akiknek tetszik az, amit Barbara csinált, úgyhogy végezetül annyit tudunk hozzáfűzni: hajrá, csak így tovább!

Forrás: magyart.blog

Közösség