Hírek

Megtörtént a döntés a GVOP -2005-3.3.1, GVOP-2005-3.3.2 és GVOP-2005-3.3.3 pályázatokra beérkezett pályaművekről
Megtörtént a döntés a GVOP -2005-3.3.1, GVOP-2005-3.3.2 és GVOP-2005-3.3.3 pályázatokra beérkezett pályaművekről
Nem minden a kutatás-fejlesztés
A Booz Allen Hamilton nevű amerikai piackutató cég legfrissebb tanulmánya szerint megdőlni látszik az a tézis, miszerint annál sikeresebb egy informatikai vagy távközlési vállalat, minél többet költ a kutatás-fejlesztésre.
A hazai találmányok hasznosítását segítik
Az idén a magyar találmányok külföldi bejelentése célelőirányzat 2005. évi 72 millió forintos kerete terhére kiírt pályázatra eddig 61 beadványt fogadtak el, és ebből 41 nyert 42 millió forint támogatást.
Vállalkozói információs kampány indul!
A Magyar Szabadalmi Hivatal elindította Vállalkozói Információs Programját (VIP). A VIP-kampány legfőbb feladata a feltalálók, feltalálói vénával megáldott vállalkozók hasznos üzleti információkkal való ellátása és támogatása.
A kockázati tőke közepesen szereti hazánkat
A kockázati- és magántőke-befektetések GDP-hez mért 0,119 százalékos arányával Magyarország 2004-ben megelőzte az összes régióbeli országot.
Díjazzák a vállalkozó szellemet
Cégmérettől függően két kategóriában is meghirdeti a Magyar Kockázati és Magántőke Egyesület (MKME) az Év Vállalata címért folyó pályázatot, így a nagyvállalatok mellett a kis- és középvállalkozások közül is külön nyertest hirdetnek majd a november 16-i díjátadón.
Magyar találmányok sikere Bukarestben
A Magyar Feltalálók Egyesülete 30 találmányt mutatott be Bukarestben a hagyományos ipari vásár keretében megrendezett "INVENTIKA" nemzetközi találmányi kiállításon.
Czvikovszky Tibor: A műanyag igazi anyag
Czvikovszky Tibor, a polimer anyagtudomány jelentős szakértője a kőolaj lehetséges alternatíváiról, a szerkezeti anyagok csoportjain belül a műanyagok jelentőségéről és keményítőből készített bevásárlószatyorról beszélt sok más mellett a Társalgó vendégeinek.
2005 legabszurdabb kutatásai
Csütörtökön 14. alkalommal osztották ki az amerikai Harvard Egyetemen az Ig Nobel-díjakat. A díjazottak között van a pingvinek székletürítését vizsgáló magyar kutató, Gál József is.
Magyar prioritások - elkészült a lisszaboni akciótervünk
Az Európai Unió hamarosan megkezdi módosított lisszaboni programjának végrehajtását. A nemzeti tervek elkészültek, indul az összehangolás.
Megkezdődött az uniós versenyképesség-fejlesztési elvek gyakorlatba ültetése
A nemzeti akcióprogramok elkészítésével megkezdődött az Európai Unió versenyképesség-növelő, úgynevezett lisszaboni stratégiájának a gyakorlatba ültetése.
Kutatás-fejlesztés és szolgáltatások terén számít Magyarországra a HP
A tegnap rendezett HP Megoldás Akadémia kapcsán hazánkban járt Jan Zadak regionális igazgató, aki Közép-Kelet-Európa, a Közel-Kelet és Afrika összesen 98 országában felel a vállalat stratégiájáért, az eladásokért és a növekedésért - írja a HWSW.hu.
Visegrádi Négyek tudományos konferencia Nyíregyházán
A Visegrádi Négyek országainak részvételével Innováció és Hasznosság címmel nemzetközi tudományos konferenciát rendez a Nyíregyházi Főiskola Műszaki és Mezőgazdasági Főiskolai Kara a Continent Ph. Kft.-vel közösen, október 13-15. között.
Innovációs pályázati tájékoztató fórumok
A napokban megjelenő Baross Gábor Program pályázati felhívása kapcsán előzetes tájékoztató fórumokat tartunk az öt megyei jogú városban a várható ill. a már élő, a regionális és az országos innovációs pályázati lehetőségekről.
Őrségi mintaprojekt sajtkészítésre
Ötvenmillió forinttal támogatja a Nyugat-dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács egy újszerű program megvalósítását Szalafőn.
Mi lesz a jövő bioüzemanyaga?
Németországban adómentes, és több mint 1900 helyen tankolhatnak belőle; Franciország egy új program szerint Európa legnagyobb biodízel előállítója lehet 2008-ra; nálunk azonban adócsalásnak számít egyelőre, ha valaki biodízelt tankol autójába vagy traktorjába. Mindeközben a biodízel környezeti hatásáról megoszlanak a vélemények.
Kísérlet a tudásközpontban
Minél kisebb energiafelhasználással a lehető legjobban megőrizni a termőtalaj tápanyagtartalmát.
A vállalati siker kulcsa az innováció
A Cisco "Innovation 2005 Study” című tanulmányából az derül ki, hogy az üzleti és technológiai vezetők szerint a vállalati siker legfontosabb eleme az innováció, messze lekörözve a bérekkel és adózással kapcsolatos tényezőket.
Újabb uniós pályázatok segítik a kisebb cégeket
Több új forráslehetőség nyílik a kis- és középvállalkozások számára a közeljövőben, mondta el Günter Verheugen, az EU vállalkozásokért felelős biztosa egy szerdai budapesti konferencián.
Fenntartható energiarendszerekre hirdetett pályázatot az EU
Szeptember 22-én jelent meg az Európai Bizottság pályázati felhívása a fenntartható energiarendszerek témakörében. A forrást a 6. K + F keretprogramon belül hirdették meg.

Közösség