Hírek

Regionális együttműködés Pakson
Kutatási együttműködési megállapodást írt alá az MTA Regionális Kutatások Központja és Paksi Atomerőmű.
Szabad licencet kapnak az [origo] egyes cikkei
Lemondunk szerzői jogaink egy részéről...
Informatikai és innovációs konferencia Bécsben
Dél-kelet-ázsiai, amerikai valamint közép- és kelet-európai országok és cégek képviselőit várják február 13. és 16. között Bécsbe, az i.convienna 2006 elnevezésű konferenciára.
Legfeljebb a dánok és a svédek
A nyugat-európai gyártóknak többet kell költeniük kutatás-fejlesztésre (k+f), és javítaniuk kell innovációs képességüket, ha biztosítani akarják túlélésüket.
Tanulmánykötet készült az MTA elmúlt két évi stratégiai kutatásairól
Az MTA két kötetben foglalta össze a társadalom- és a természettudományi témában írt tanulmányokat
Megint kevés az informatikai szakember
Nehezen kapnak programozó szakembert az informatikai vállalatok, ami arra utal, hogy bővül a magyar szoftverpiac. Kérdés, hogy tud-e élni ezzel a lehetőséggel az ország.
Kiválóság és folyamatos innováció a teljes vállalatra kiterjedő alkalmazotti részvétel révén 2/1. rész
A gyártásban megnyilvánuló kiválóság, a versenyképesség és a vállalat folyamatosan érvényesülő képessége az innovációra – többek között – a legkülönbözőbb szintű alkalmazottak részvételén és elkötelezettségén alapul.
Ki költheti a kutatásra szánt milliárdokat?
A kormány 700 millió forintos plusz támogatást biztosít a tudományos alapkutatásokra, a keret megemelését kezdeményező Kertész János viszont amiatt aggódik: nem érvényesülnek az alapkutatás szempontjai a pénz elköltésénél.
Magyarország innovációval gyűrheti le a Balkánt
Magyarország a régió többi országához képest hosszú távon a hozzáadott szakmai tudást igénylő területeken versenyképes.
Biztonságosak lesznek-e a magfúziós erőművek?
Bár a vita egyelőre még tart, egy német tudósok által vezetett kuttaócsoport bejelentette: a magfúziós reaktorok teljes mértékben biztonságosak, így egyértelműen a jövő energiaforrásául szolgálhatnak.
Mit kell tudni az EU-ról? 9. rész - Technológiai innováció
Az Európai Unió alapítói helyesen ismerték fel, hogy a kontinens jövőjének záloga abban rejlik: meg tudja-e őrizni vezető szerepét a technológiai versenyben.
Innovációs díjat nyert az OTP Bank és a HP
Az OTP Bank Rt. és a HP Magyarország az Apolló Készpénzforgalmi Optimalizációs rendszerével elnyerte az IT-Business c. lap Leadership Award elnevezésű nagyvállalati díját 2005-ben.
OTDK 2007
Az Országos Tudományos Diákköri Tanács (OTDT) 2007 tavaszára 16 szekcióban meghirdeti a XXVIII. Országos Tudományos Diákköri Konferenciát.
Hát mégis a feltalálók országa vagyunk?
Magyarországról érkezik Közép-Európa legtöbb szabadalmi kérelme a genfi WIPO-hoz.
Hétszázmillió forinttal több alapkutatásokra
A kormány keddi döntése értelmében bővül az Országos tudományos kutatási alapprogramok és az NKTH kutatások támogatására szánt idei kerete.
Hidrogénautók Európa útjain
Egy ipari gázokat gyártó vállalat és az Európai Bizottság a jövő közlekedési eszközeit teszteli 2008-tól.
Nemzetközi Gábor Dénes-díj fiatal kutatók számára
A Nemzetközi Gábor Dénes-díj 2006 kiemelkedő teljesítményű fiatal kutatók elismerését tűzte ki célul. A 2006-os pályázat beadási határideje április 30.
Petíció a K+F beruházásokért az EU-ban
A K+F beruházások fontosságát hangsúlyozó és növelésüket sürgető petíciót nyújtottak át az osztrák elnökséget képviselő Schüssel kancellárnak január 31-én
Az MTA vezetőivel tárgyalt Baráth Etele
Egyeztetést folytatott Vizi E. Szilveszter, a Magyar Tudományos Akadémia elnöke, és Meskó Attila, az intézmény főtitkára, az európai ügyekért felelős tárca nélküli miniszterrel a II. Nemzeti Fejlesztési Terv (NFT) részleteiről.
Újabb bioüzemanyag-stratégiát ismertetnek szerdán
Újabb szigorú intézkedések nélkül 2010-ig nem sikerül elérni azt a célt, hogy 2010-ig 5,75 százalékban biüzemanyagot használjanak az európaiak.

Közösség