Hírek
Pálinkás: jelentősen változik januártól a k+f finanszírozási rendszere
Mivel a tudomány, főleg a fejlesztés és az innováció iparszerűvé vált, olyan nemzeti programokat kell finanszírozni, amelyeknél világosan látszik, milyen terméket vagy szolgáltatást eredményeznek - hangsúlyozta Pálinkás József, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal létrehozásával összefüggő feladatok ellátásáért felelős kormánybiztos kedden Budapesten a Jedlik Ányos Klaszter (JÁK) által szervezett Nemzeti innováció a hazai e-mobilitásban elnevezésű konferencián.
Bioinnovációs központot hoztak létre Keszthelyen
A magyar mezőgazdaság versenyképességének záloga a korszerű tudás, a kutatás-fejlesztés eredményeinek minél szélesebb körű alkalmazása és az innováció térhódítása – fogalmazta meg a Földművelésügyi Minisztérium parlamenti államtitkára hétfőn Keszthelyen.
Felsőoktatási intézmények, figyelem! - Milliárdos pályázat jön
Tegnap elindította a "Speciális infrastruktúra fejlesztés és eszközbeszerzés a felsőoktatásban" című (TIOP-1.3.1-14/1) felhívás tervezetének társadalmi egyeztetését a kormány hivatalos pályázati oldala, és amely alapján majd meghirdetik a 3 milliárd forintos keretösszegű pályázati kiírást. A konstrukció keretében két komponensben nyújtható be pályázat, de mindössze 1-3 nyertes pályázat várható. A kiírás szerint konzorciumok nem pályázhatnak és csak olyan központi költségvetési (irányítási) szerv nyújthat be pályázatot, amelynek a konvergencia régiókban van székhelye.
Négyszeres a túljelentkezés a népszerű kkv-pályázatra
Több mint 34 milliárd forintnyi forrásigényt regisztrált már a Miniszterelnökség a kkv-k kapacitásbővítő, november 12-én megnyílt pályázati lehetősége iránt, de egyelőre csak a 8,5 milliárd forintos keret megemeléséről született döntés, a mértékéről nem - mondta Csepreghy Nándor.
Még egy új pályázat kiírására készül a kormány
Ma megjelent a társadalmi egyeztetése a "Területi emberi erőforrás fejlesztési komplex programok támogatása" (TÁMOP-6.1.5/14 kódszámú) pályázat tervezetének, ami abba az irányba mutat, hogy a kormány friss jelzésével összhangban még idén további pályázatot írhatnak ki Széchenyi 2020 keretprogram terhére az októberben megjelent 9 pályázat mellett. Azt, hogy végül ennek a pályázatnak a kiírása valóban idén megtörténik-e, természetesen nem tudjuk, mindenesetre a pályázat 4 milliárdos keretösszege nem jelent(ene) érdemi kockázatot a magyar költségvetésre nézve. Brüsszel által elfogadott Operatív Programjaink ugyanis csak leghamarabb év végén lesznek, addig az összes kiírás magyar költségvetési kockázatra fut.
Új típusú fűtőanyagot alkalmazhatnak Pakson
Új üzemanyag-kazettával növelnék a Paksi Atomerőmű kapacitás-kihasználását, a paksi reaktorok számára kifejlesztett, 12 hónap helyett 15 hónapig használható fűtőelem magyar innováció - hangzott el az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. sajtótájékoztatóján pénteken, Pakson.
Egyedi statikai kialakítású szélerőmű torony kifejlesztése
A Nyugat-dunántúli Operatív Program „A régió innovációs potenciáljának fejlesztése innovatív start-up cégek létrehozásával" című pályázati forrásból megvalósuló projekt segítségével kifejlesztett termék egy egyedi statikai kialakítású tartószerkezet, amely ötvözi a jelenleg elterjedt vízszintes keréklapát tengelyű szélerőművek, illetve a függőleges tengelyű törpe szélgenerátorok előnyeit, statikai szerkezeti tulajdonságaiban a természetben meglevő, szélnek kitett alakzatok tulajdonságainak felhasználásával.
Exportösztönző roadshow indul kkv-knak
Exportösztönző programot indít a kormány az exportképes árukat és szolgáltatásokat előállító kis- és közepes vállalkozások (kkv) támogatására - mondta Szabó László, a Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) parlamenti államtitkára egy a tárca által szervezett sajtóbeszélgetésen, szerdán Budapesten.
Négymillió forintot ér a DHL-nek a legjobb elekromos autó pályamunka
A nemzetközi expressz szállítmányozással foglalkozó DHL meghirdette a Blue Sky Transport Design Díjat, melynek célja a közlekedés ökológiai lábnyomának csökkentése és fenntarthatóságának támogatása. A felhívásra már ismert tervezők és feltörekvő tehetségek pályázatait várják világszerte, melyek megoldást kínálnak a fenntartható közlekedés kihívására.
Két éven belül jöhetnek a fél perc alatt feltölthető akkuk
Alig fél perc alatt teljesen feltölthető akkumulátort mutatott be az izraeli StoreDot. Az egyelőre prototípus fázisban lévő telepek a cég szerint legkorábban 2016-ban tűnhetnek fel okostelefonokban, de a vállalat az elektromos autókba is eljuttatná azokat.
E-mobility tanulmányúton jártunk Bregenzben és Stuttgartban, régiós képviselőkkel
Az EU 7. keretprogramja keretében megvalósuló ELMOs projekt jóvoltából a hazai partner - a Pannon Novum - elektromos mobilitás tanumányutat szervezett a régiót képviselő szakemberek számára Bregenzbe és Stuttgartba. A 3 napos rendezvényen a résztvevők kifejezetten hasznos tapasztalatokat gyűjtöttek Európa - elektromos mobilitásban élenjáró - két régiójából. A megismert lehtőségeket e-mobilitás és smart city projektekben tudják legjobban hasznosítani.