Hírek

Bemutatták a magyar csodazongorát
Bogányi Gergely Kossuth-díjas zongoraművész magyar mérnökök segítségével új típusú hangversenyzongorát fejlesztett ki. A magyar csodazongoraként emlegetett hangszer prototípusát novemberben mutatták be zárt körben a Zeneakadémián, az eseményen maga Orbán Viktor is részt vett. A Budapest Music Centerben most a sajtó is megtudhatta, mitől forradalmi a Bogányi-féle zongora.
Világszínvonalú innovációs központokat tervez a kormány
Beszédhibákat kijavító számítógépes programot, pinponglabda-szétválogató robotot, problémás gyerekek nevelését segítő mágnestáblát, és függőlegesen csúsztatható zsalurendszert is díjaztak Budapesten egy nemzetközi innovációs pályázaton. Az innovációt a kormány is kiemelten fontosnak tartja, öt éven belül 30 világszínvonalú innovációs központot terveznek létrehozni, amire várhatóan 750 milliárd forintot fordítanak majd.
Áder: A technológiai fejlődés motorja az innováció
A technológiai fejlődés motorját nem pénzben, hanem innovációban érdemes mérni, mivel minden, ami civilizációs értéket teremt a világban, kíváncsiságból, emberi gondolatból, alkotásvágyból született - üzente Áder János köztársasági elnök a hétfőn Budapesten megrendezett Minőség Innováció 2014 díjátadó díjazottainak és vendégeinek a rendezvényen felolvasott levelében.
Sikerre vitték a „heringmérővel”
Írd le! Gondolkodj rajta még egy hónapot! Ha még mindig jó ötletnek tűnik, kezdj el róla beszélni! – tanácsolta Tóth László, mit érdemes tennie annak, akinek van egy jó ötlete és startup cégen át váltaná pénzre, jövőre, hozzátéve: ha ezután is olyan visszajelzést kapsz, hogy ez nem hülyeség, akkor ismerd meg a debreceni startup közösséget! Mert van ilyen és ebben a világban szinte mindenki nyitott, segítőkész és örül a másik örömének – mondta. Az !gen Debrecen Egyesület egyik alapító tagjaként maga is azon dolgozik, hogy minél több helyi és a cívisvárosból indult országos innováció megvalósulhasson. A témában előadásokat, képzéseket, most pedig egy vállalkozói versenyt is szervezett, amelyen öt csapat mérkőzött meg.
Így forgatják fel a világot a startupok
Percenként 2 millió új Facebook-poszt, 1,5 millió új YouTube-videó, 100 új linkedIn profil, 83 ezer elköltött dollár az Amazonon. Csak néhány adat arról, milyen elképesztő sebességgel pörög a digitális világ, ahol az egész piacokat felforgató "diszruptív" technológiák is rendszeresen születnek. Magyarország sincs lemaradásban a területen, hazánkból is elindult már nem egy ilyen vállalkozás. A startupokról és a piacokat gyökerestül megváltoztató technológiákról beszélgettünk Jeff Schumacherrel, a Boston Consulting Group Digital Ventures üzletágának vezérigazgatójával.
Innovatív magyar kkv-k? Róluk példát lehet venni!
2014 leginnovatívabb üzletfejlesztése a hazai startup által létrehozott BCONHUNT platform, illetve annak első okostelefonos alkalmazása, a BCONSHOP lett, így a BCONHUNT Kft. nyerte el a 2014-es Üzletfejlesztési Díjat. Az Üzletfejlesztési Portál által alapított díjra második alkalommal pályázhattak a vállalkozások és a díj célja, hogy bemutassa az adott év leginnovatívabb kis- és közepes vállalkozásait, valamint felhívja a figyelmet az innováció fontosságára és a gazdaságra gyakorolt pozitív hatásaira.
Magától meglocsolja az otthoni virágokat az újfajta virágcserép
Mi az: 32 MHz-es processzor és 8 KB memória van benne, mégis 2015-ben is érdekes? Ne mondja már, hogy nem tudja. Hát az okos virágcserép. A lakás növényeinek állapota telefonról nyomon követhető, és akkor sincs baj, ha nem vagyunk otthon locsolóidőben.
Uniós támogatás innovatív kkv-knak
Mintegy 275 európai uniós innovatív kis- és középvállalkozás (kkv), köztük hét magyar kap rövidesen összesen 117 millió euró uniós támogatást a Horizont 2020 kutatási és innovációs keretprogramban.
3D-nyomtatóval épül emeletes ház Amszterdamban
Az új épületet Amszterdam Noord városrészében építik fel. A háznak négy emelete és 13 szobája lesz.
Áramkört épít a 3D nyomtató
Egyre izgalmasabb a 3D nyomtatás témája, mert a műanyag tárgyakba már az elektronikát is bele tudjuk építeni. A Voxel8 január elején bemutatott printere a hőre lágyuló műanyagból legyártott formára rá tud fektetni egy áramkört, amihez hozzá is kapcsolja az elektronikai alkatrészeket: vezérlőket, motorokat, led-eket.
Az első Föld körüli repülés napenergia meghajtással
Az ABB innovációs és technológiai együttműködésre lépett a Solar Impulse projekttel (a világ első napenergiával hajtott repülőgépe), amely 2015-ben kísérletet tesz, hogy elsőként kerülje meg a Földet napenergia felhasználásával. Azt követően, hogy a Solar Impulse prototípusa nyolc világrekordot állított fel, amikor elsőként szelte át a két kontinens közötti légteret, majd átrepülte az Egyesült Államokat, Bertrand Piccard és André Borschberg elérkezettnek látja az időt, hogy a vállalkozásukat 2015-ben egy világkörüli repüléssel koronázzák meg.
Költségvetési támogatások változó szabályokkal - Módosult az államháztartási törvény végrehajtási rendelete
A működési célú költségvetési támogatás teljes egészében megelőlegezhető, míg a fejlesztési célú támogatásoknál maradtak a korábbi előleg-arányok - egyebek mellett ezt tartalmazza az államháztartási törvény végrehajtási rendeletének módosítása, amely a legutóbbi Magyar Közlönyben jelent meg.
A jövő járművét nem motor, hanem adat hajtja
A CES az innováció világfesztiválja, ahol a Ford úgy vázolt víziót a holnap közlekedéséről, hogy szinte szóba sem hozta az autókat, mégsem maradt hiányérzetünk.
Az új BMW-tanulmányban még a fény is okos
A 2015-ös Las Vegas-i Szórakoztató Elektronika Kiállításon (CES – Consumer Electronics Show) a gyártó a lézerfény-technológia fejlesztésének eredményeit mutatta be. Azután, hogy a közelmúltban már át is adta ügyfeleinek a lézerfény-technológiát alkalmazó, szériagyártott modellek első példányait, a bajor gyártó most újabb lézerfunkciókat mutat be a jövő járművei számára.
Új üzleti modelleket hozhat az autópiac átalakulása
A közeljövő autói miatt alaposan átalakul a közúti járművek piaca és új üzleti modellek jöhetnek létre. Az együttműködésre jó példa az LG és a Mercedes kapcsolata.
Díjat kapott a győri alternatív járműfejlesztő csapat
Tizenharmadik alkalommal rendezték meg a Presztízs Díj átadóját Győrben, ahol nyolc cég és szervezet munkáját ismerték el. Az innovatív megoldásokért járó díjat a SZEnergy csapatot működtető győri Alternatív Közlekedést Fejlesztő Hallgatói Közhasznú Egyesületnek ítélték oda. Pup Dánielt, a csapat menedzserét kérdeztük.
Már készülnek a kecskemétiek: háromezer kilométer napenergiával
A Kecskeméti Főiskola egyik hallgatói csapata, a Megameter nevet szerzett magának az energiahatékony járművek versenyén: ők voltak, akik egy liter üzemanyaggal több mint háromezer kilométert tettek meg. A sikereken felbuzdulva új kihívások elé fordultak, ezúttal a napenergiával kísérleteznek. Kutasi Zoltán csapatkapitány nevében Diósy Miklós számolt be a részletekről, aki a MegaLux egyik áramlástannal és végeselem-szimulációval foglalkozó csapattagja.
Megkezdte munkáját a Nemzeti Kutatási, Fejlesztés és Innovációs Hivatal
A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFI Hivatal) ez év január 1-től átvette az Országos Tudományos Kutatási Alapprogramok (OTKA) és a Nemzeti Innovációs Hivatal (NIH) feladatait, valamint kezeli a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapot (NKFI Alap) - közölte az NKFI Hivatal.
Szombaton újra robotautók lepik el a BME-t
RobonAUT 2015 címmel hirdetett robotépítő versenyt január 10-én a BME Villamosmérnöki és Informatikai Kar Automatizálási és Alkalmazott Informatikai Tanszéke az MSc képzésben résztvevő villamosmérnök és mechatronikus hallgatók számára.
Egyszerűsödik az uniós pályázati rendszer
Elektronikus beadás, csökkenő adminisztrációs terhek, biztosíték mentesség.

Közösség