Hírek

Sofőr nélküli jármű az Egyesült Királyságból
A coventry-i központú, fejlett gyártástechnológiákkal foglalkozó RDM-csoport egy újabb mérföldkövet tudhat maga mögött a személyszállítás forradalmasításában.
EGY START-UP A START-UPOKÉRT
Farsang Ádám egyéni vállalkozó a TÁMOP 2.3.6.B-12-1/1 kódszámú „Fiatalok vállalkozóvá válásának támogatása a konvergencia régiókban” című pályázati konstrukció keretén belül valósított meg projektet 3 millió forint vissza nem térítendő támogatással és 90 %-os támogatásintenzitással, a konstrukció célja azoknak a fiatalok segítése volt, akik vállalkozás indításához ötlettel rendelkezek.
Olcsó napelem kitinből
A londoni Queen Mary Egyetem kutatói első alkalommal generáltak elektromos áramot a rákok kitinvázának összetevőiből létrehozott napelemek segítségével. A kitin, és a váz másik fő összetevője, a kitozán sokkal olcsóbb és nagyobb mennyiségben hozzáférhető, mint a nanoszerkezetű napelemek gyártásakor jelenleg használt ruténium, és az egyéb ehhez hasonló fémek.
Nagy ötlet az utazási mindenes
Egy új készülék számos funkciót kínálna, amelyek nemcsak túrázóknak lehetnek hasznosak.
Gondolatainkkal irányíthatunk drónokat
A projekt célja, hogy egy napon akár az utasszállító repülőgépeket is lehessen vezérelni a gondolatok segítségével.
Pálinkás: legyen kiszámítható az innovációba való befektetés
A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal felállításának fő célja, hogy legyen kiszámítható és átlátható Magyarországon a kutatás-fejlesztés-innovációba való befektetés - mondta Pálinkás József, a hivatal vezetője csütörtökön Budapesten, az Eötvös Loránd Tudományegyetem által szervezett Innovációs napon.
A 2014-2020-as uniós ciklus vállalkozói terveiről
2020-ig összesen 12 ezer milliárd forintot hívhat le Magyarország.
Legyőzhető rák és szintetikus szervek: robbanás előtt a tech-gyógyászat
A modern technológia végre tényleg segíthet eddig gyógyíthatatlan betegségeken, valamint hatékonyabbá, gyorsabbá teheti gyógyszerek és gyógymódok kifejlesztését. Olyan jövőbe mutató projekteket szedtünk össze, amelyek ma még sci-fi lázálmoknak tűnnek, pedig nagyon is valódiak.
Helló magyar euró! – Bernát Barbara
Persze egyelőre csak képzeletben, mert hát ki tudja ugye, hogy lesz-e valaha magyar euró, és ha igen, mikor, és ha akkor, egyáltalán milyen lesz a kinézete?! A lényeg az, hogy Bernát Barbara grafikus, illusztrátor eljátszott ezekkel a gondolatokkal, és mesterszakos diplomamunkájaként megtervezte azt az alternatív változatot, amivel nem várt világsikert ért/ér el az elmúlt hetekben, hónapokban.
Módosítás történt a versenyképes IKT szektor fejlesztését támogató felhívásban
A 2015. február 13-án megjelent „Versenyképességi IKT szektor fejlesztése” című (GOP-2015-3.3.4 kódszámú) pályázati felhívást pontosítottuk az ICT export adatbázisra vonatkozó üzemeltető vonatkozásában, illetve kiegészítettük a TEÁOR besorolás listát.
Sajtóközlemény - 2014-ben kiemelkedő innovációs teljesítmények születtek
A Magyar Innovációs Nagydíj pályázati felhívására 32 jelentős innovációs teljesítményt nyújtottak be különböző magyar cégek. A bírálóbizottság, a formai és tartalmi szempontokat alapos mérlegelése után, a kutatási és fejlesztési eredmények alkalmazása révén, elsősorban a gazdasági mutatók - 2014-ben elért többleteredmény vagy többlet árbevétel - valamint az egyéb műszaki, gazdasági előnyök alapján választja ki a legnagyobb jelentőségű és már az üzleti életben is sikeres innovációkat.
Elindult a fiatal magyar munkanélkülieknek szóló uniós program
A kormány elindította a 25 év alatti munkanélküliek foglalkoztathatóságát segítő ifjúsági garancia programot az ország hat konvergencia-régiójában, és hamarosan jelentkezhetnek majd a részvételre a közép-magyarországi térségben is az állást kereső fiatalok - jelentette be Czomba Sándor, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) munkaerőpiacért és képzésért felelős államtitkára egy szerdai budapesti sajtótájékoztatón.
Tízmilliárdos egészségügyi fejlesztés indul EU-pénzből
A Széchenyi 2020 program keretében 9,5 milliárd Ft európai uniós támogatás segítségével indított útjára tegnap a Gyógyszerészeti és Egészségügyi Minőség- és Szervezetfejlesztési Intézet egy olyan projektet, amely az eddigi gyakorlattal szemben az egészségügyi szolgáltatások teljes rendszerének megújítására irányul. A projekt elsősorban a közösségi szintű egészségszervezés kialakítását helyezi előtérbe, szem előtt tartva az egészségcélú szolgáltatások szervezeti és működési hatékonyságának a fejlesztését.
Felderítő minitankon dolgoznak a britek
Az új jármű jóval nehezebb, de egyben jobban felszerelt a jelenleg használt típusnál.
1 perc alatt feltölthető egy új akkumulátor
Az érdekes izraeli fejlesztés nem húzza sokáig, de a feltöltést alig 1 percre rövidíti le.
Autistáknak segíthet egy új okosszemüveg-szoftver
Az arcon körülbelül 100 érzelem jelenhet meg és ezek szoftverrel már azonosíthatók. Mindez hasznos lehet az autistáknak.
Napelemes autóval szelik át Ausztráliát
A kecskeméti főiskolásuk saját fejlesztésű napelemes autójukkal beneveztek a World Solar Challenge versenyre, amely során Ausztrálián keresztül 3 ezer kilométert kell megtenniük októberben – mondta Kutasi Zoltán, a Kecskeméti Főiskola műszaki ügyintézője, a csapat kapitánya.
Ilyenek lesznek a jövő gyárai
Az új digitális tervezési folyamatok és szerszámok forradalmasítják a gyártóipart. A gyártási folyamatok a digitális és virtuális valóság (VR) technológiáknak köszönhetően radikális változásokon mennek keresztül.
Dróngolyókat tesztel az amerikai tengerész­gyalogság
A kamerákkal és szenzorokkal felszerelt eszközök egyaránt működhetnek a szárazföldön és a vízben.
79 milliárd euró logisztikai innovációra
Belépő a jövőbe címmel tartotta meg soron következő konferenciáját a Magyar Logisztikai Egyesület, csütörtökön, Budapesten. A szakmai rendezvényen és fórumon elhangzott, idén júliustól kezdődően összesen 79 milliárd euró használható fel az uniós tagországokban logisztikai célú fejlesztésre, korszerűsítésre az évtized végéig. A hazai pályázatok kiírása júniustól várható.

Közösség