Hírek

Pókméregből készülhet újfajta fájdalomcsillapító
Kutatók 206 pókfaj mérgét tanulmányozva kerestek olyan molekulákat, amelyek egyes idegi átvitelek blokkolásával képesek a fájdalomcsillapításra. Hét olyan összetevőt sikerült azonosítaniuk, amelyek képesek meggátolni, hogy a szervezet fájdalomjelzéseket küldjön az agynak.
Tippek a sikeres 2015-ös pályázatokhoz
A mostani pályázati ciklusban a feltételek szigorúbbak lesznek a múltban megtapasztaltnál: a cégeknek számos számviteli feltételnek kell várhatóan megfelelniük. Aki komolyan gondolkozik abban, hogy pályázaton indulna a jövőben, annak érdemes a 2014-s gazdasági évet úgy zárni, hogy cége meg is feleljen a feltételeknek.
Budapestre jönnek a legjobb nők
Az elmúlt időszak bebizonyította, hogy a női vállalkozók, cégvezetők sikert sikerre halmoznak a startup világban. Áprilisban Budapestre jönnek a közép-európai női startupok legjobbjai.
Tápközegek fejlesztése kertészeti termesztéshez
Dancs Szilveszter Zoltánt már évek óta foglalkoztatja az a kérdés, hogy a ma általában használatos tőzeg, mint földtakaró fogyása miatt milyen újabb földtakaró keverékeket lehet és érdemes kifejleszteni olyan alapanyagokból, amelyek közel korlátlan mennyiségban állnak rendelkezésre. Dr. Karim Farhad és dr. Farkas Imre szakmai vezetése mellett 2013-ban vágtak bele sok közreműködő segítségével a fejlesztésbe. A fejlesztés célja a kertészeti termesztésben alternatív forrásként a különböző „komposztok” bevonása volt. Felderíteni azoknak az alternatív szerves anyag pótló anyagok körét, amik képesek betölteni a szükséges feltételeket, tisztázni alkalmasságukat, illetve szerepüket elhelyezni egy tápanyagpótlási rendszerben élelmezés egészségügyileg megalapozott termékek előállítása érdekében.
AAL információs nap – 2015. március 19.
Megjelent az AAL (Tevékeny és önálló életvitel közös) program 2015. évi pályázati felhívása. Az AAL program célja infokommunikációs technológia (IKT) alapú fejlesztések (innovatív új termékek, rendszerek, szolgáltatások, technológiák, illetve meglévő technológiák javításának és integrációjának) megvalósítása az idősek életminőségének javítása érdekében.
Kockázati tőke: minden jó, ha a vége jó, de mikor jó?
A tőkebefektetések esetében is érvényesnek tekinthető a közhely: minden jó, ha a vége jó. A befektető és a vállalkozás végső közös célja a sikeres exit, függetlenül a befektetési időszak alatt tapasztalható esetleges hullámvölgyektől. De mit is értünk sikeres exit alatt?
Két fontos pályázat érhető el mától
A 2007-13-as, idén záruló Gazdaságfejlesztési Operatív Program forrásából utolsóként, két fontos területet támogató pályázati felhívás érhető el a mai naptól. A két pályázati forrásra összesen másfél milliárdos keretösszeg áll rendelkezésre.
Sofőr nélküli jármű az Egyesült Királyságból
A coventry-i központú, fejlett gyártástechnológiákkal foglalkozó RDM-csoport egy újabb mérföldkövet tudhat maga mögött a személyszállítás forradalmasításában.
EGY START-UP A START-UPOKÉRT
Farsang Ádám egyéni vállalkozó a TÁMOP 2.3.6.B-12-1/1 kódszámú „Fiatalok vállalkozóvá válásának támogatása a konvergencia régiókban” című pályázati konstrukció keretén belül valósított meg projektet 3 millió forint vissza nem térítendő támogatással és 90 %-os támogatásintenzitással, a konstrukció célja azoknak a fiatalok segítése volt, akik vállalkozás indításához ötlettel rendelkezek.
Olcsó napelem kitinből
A londoni Queen Mary Egyetem kutatói első alkalommal generáltak elektromos áramot a rákok kitinvázának összetevőiből létrehozott napelemek segítségével. A kitin, és a váz másik fő összetevője, a kitozán sokkal olcsóbb és nagyobb mennyiségben hozzáférhető, mint a nanoszerkezetű napelemek gyártásakor jelenleg használt ruténium, és az egyéb ehhez hasonló fémek.
Nagy ötlet az utazási mindenes
Egy új készülék számos funkciót kínálna, amelyek nemcsak túrázóknak lehetnek hasznosak.
Gondolatainkkal irányíthatunk drónokat
A projekt célja, hogy egy napon akár az utasszállító repülőgépeket is lehessen vezérelni a gondolatok segítségével.
Pálinkás: legyen kiszámítható az innovációba való befektetés
A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal felállításának fő célja, hogy legyen kiszámítható és átlátható Magyarországon a kutatás-fejlesztés-innovációba való befektetés - mondta Pálinkás József, a hivatal vezetője csütörtökön Budapesten, az Eötvös Loránd Tudományegyetem által szervezett Innovációs napon.
A 2014-2020-as uniós ciklus vállalkozói terveiről
2020-ig összesen 12 ezer milliárd forintot hívhat le Magyarország.
Legyőzhető rák és szintetikus szervek: robbanás előtt a tech-gyógyászat
A modern technológia végre tényleg segíthet eddig gyógyíthatatlan betegségeken, valamint hatékonyabbá, gyorsabbá teheti gyógyszerek és gyógymódok kifejlesztését. Olyan jövőbe mutató projekteket szedtünk össze, amelyek ma még sci-fi lázálmoknak tűnnek, pedig nagyon is valódiak.
Helló magyar euró! – Bernát Barbara
Persze egyelőre csak képzeletben, mert hát ki tudja ugye, hogy lesz-e valaha magyar euró, és ha igen, mikor, és ha akkor, egyáltalán milyen lesz a kinézete?! A lényeg az, hogy Bernát Barbara grafikus, illusztrátor eljátszott ezekkel a gondolatokkal, és mesterszakos diplomamunkájaként megtervezte azt az alternatív változatot, amivel nem várt világsikert ért/ér el az elmúlt hetekben, hónapokban.
Módosítás történt a versenyképes IKT szektor fejlesztését támogató felhívásban
A 2015. február 13-án megjelent „Versenyképességi IKT szektor fejlesztése” című (GOP-2015-3.3.4 kódszámú) pályázati felhívást pontosítottuk az ICT export adatbázisra vonatkozó üzemeltető vonatkozásában, illetve kiegészítettük a TEÁOR besorolás listát.
Sajtóközlemény - 2014-ben kiemelkedő innovációs teljesítmények születtek
A Magyar Innovációs Nagydíj pályázati felhívására 32 jelentős innovációs teljesítményt nyújtottak be különböző magyar cégek. A bírálóbizottság, a formai és tartalmi szempontokat alapos mérlegelése után, a kutatási és fejlesztési eredmények alkalmazása révén, elsősorban a gazdasági mutatók - 2014-ben elért többleteredmény vagy többlet árbevétel - valamint az egyéb műszaki, gazdasági előnyök alapján választja ki a legnagyobb jelentőségű és már az üzleti életben is sikeres innovációkat.
Elindult a fiatal magyar munkanélkülieknek szóló uniós program
A kormány elindította a 25 év alatti munkanélküliek foglalkoztathatóságát segítő ifjúsági garancia programot az ország hat konvergencia-régiójában, és hamarosan jelentkezhetnek majd a részvételre a közép-magyarországi térségben is az állást kereső fiatalok - jelentette be Czomba Sándor, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) munkaerőpiacért és képzésért felelős államtitkára egy szerdai budapesti sajtótájékoztatón.
Tízmilliárdos egészségügyi fejlesztés indul EU-pénzből
A Széchenyi 2020 program keretében 9,5 milliárd Ft európai uniós támogatás segítségével indított útjára tegnap a Gyógyszerészeti és Egészségügyi Minőség- és Szervezetfejlesztési Intézet egy olyan projektet, amely az eddigi gyakorlattal szemben az egészségügyi szolgáltatások teljes rendszerének megújítására irányul. A projekt elsősorban a közösségi szintű egészségszervezés kialakítását helyezi előtérbe, szem előtt tartva az egészségcélú szolgáltatások szervezeti és működési hatékonyságának a fejlesztését.

Közösség