Hírek
Minden hazai vállalkozás indulhat az InnoMax Díjért
Minden eddiginél több kategóriában lehet pályázni idén februártól az InnoMax Díjra. 2015-től bármely magyar vállalat megmérettetheti magát az innovációs seregszemlén, valamint a korábbi évektől eltérően megvalósult projektek helyett projektötletekkel lehet nevezni az InnoMax Business Díjra.
Ott a pénz, de nincs kinek adni
Idén, méghozzá az első félévben érdemes lépnie azoknak a cégeknek, amelyek kockázati tőkével fejlesztenék tovább vállalkozásukat – figyelmeztettek a szakértők a Piac&Profit által szervezett konferencián. Jelentős forrás érhető el még ugyanis az idén a Jeremie és a Magvető alapokból.
Hogyan lesz a jó ötletből sikersztori? – minden kiderül a startupokról az év első Okostelefon Akadémiáján
Egy jó ötlettel napjainkban minden eddiginél könnyebb sikert elérni, hála az okoseszközöknek és az internetnek. A Telenor idei első Okostelefon Akadémiája igyekszik bátorítást adni mindenkinek, akinek van egy jó ötlete, mégpedig olyan előadók segítségével, akik maguk is egy-egy sikersztori részesei, alkotói. A január 21-i eseményen az Appra magyar! 2014 nyerteseit is kihirdetik.
4x4-es elektromos versenyautót épít a Techtogether sikercsapata
2014 novemberében olyan mérnökhallgatói csapatversenyt rendezett szakportálunk, amely több oldalról is próbára tette a járműépítő egyetemisták és főiskolások képességeit. A tizennyolc csapatból álló mezőnyből a BME Formula Racing Team tudott a legtöbb pontot szerezni. Arra voltunk kíváncsiak, hogyan használta fel az első helyért járó nyereményeket és hogyan profitált a Techtogether versenyen megszerzett céges kapcsolati tőkéből BME járműépítő csapata. Popovics Petra, a csapat kommunikációért felelős tagja számolt be a legújabb fejleményekről.
Magyar fejlesztésű kamerarendszer védi a németországi fúziós reaktort
A Magyar Tudományos Akadémia (MTA) Wigner Fizikai Kutatóközpontja fejleszti azt az intelligens kamerarendszert, amely a nyártól Németországban üzembe lépő Wendelstein 7-X elnevezésű kísérleti fúziós reaktor működését fogja felügyelni - áll a kutatóintézmény közleményében.
Nem csak startupot keres a kockázati tőke
Milyen különbséget látnak a kockázati tőkések egy startup és egy piacon régóta működő vállalkozás között? Van-e visszaút, ha kiderül a befektetés nem hozta be a hozzá fűzött reményeket? Detrekői László, a Portfolion Kockázati Tőkealap Zrt. által kezelt Fordulat Tőkealap befektetési igazgatója választ adott a kérdésekre.
Nádból készül a földrengésbiztos építőanyag
Környezetbarát építőanyagot fejlesztett ki a tiszaújvárosi Rapidsil System kft., a nádból készült elem egyebek mellett földrengésbiztos, jó hő- és hangszigetelő, lényegesen könnyebb mint az eddigiek - mondta Orosz Zoltán feltaláló szerdán sajtótájékoztatón a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei városban.
Elkészült az első energia-pozitív közvilágítási projekt
A GE sikerrel zárta le a Magyarországon megvalósult önfenntartó közvilágítási rendszer fejlesztését. A világviszonylatban is csúcsszínvonalat képviselő közvilágítási rendszer éves átlagban több energiát termel, mint amennyi a saját működéséhez szükséges, a forgalomhoz igazodó világítása pedig javítja a közlekedésbiztonságot.
Így nyertek félmilliárdot a magyarok a brüsszeli pályázaton
A 33,3%-os sikerarányával Magyarország az egyik legeredményesebb szereplője lett a Horizont 2020 keretprogram új, Kiválóság terjesztése és a részvétel szélesítése alprogramjának Teaming nevű akciójában, amelynek múlt héten volt az eredményhirdetése. A hazai siker annak is köszönhető, hogy a nyár folyamán a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFI Hivatal) jogelődje, mint koordinátor hazai pályázatot hirdetett, és az ezen eredményes pályázatok indultak az európai megmérettetésen - mondta Pálinkás József, az NKFI Hivatal elnöke. A három kiválasztott magyar intézmény összesen több mint 1,3 millió eurós támogatást nyert el és miután a következő egy évben elkészítik stratégiai terveiket, további akár 15-20 millió eurót is nyerhetnek.
SAJTÓKÖZLEMÉNY - A MÚLT HANGSZERE A JÖVŐBEN: CITERA FEJLESZTÉSE INNOVATÍV ÖTLET SEGÍTSÉGÉVEL
Az NYDOP-1.1.1/C-12-2012-0019 projekt célja az volt, hogy a citerát, mint magyar hangszert minőségi módon kihangosíthatóvá tegyük elektronikus hangszedők segítségével, a mai kornak megfelelő hangzásvilággal. Tervek közé tartozott a gyermek citera megalkotása, mely zenei képzettség nélkül is kiválóan használható a gyermekek által.
Közösségi innováció: egy üzleti modell pozitív társadalmi hatásokkal
Ezeket a ruhákat közösségi vállalkozással készítik és értékesítik. Az egész projekt azzal az ötlettel indult két évvel ezelőtt, hogy nagy észak-olaszországi textilgyárak megmaradt anyagait ingyen megkapják, majd az ebből varrt ruhákat saját márkanév alatt értékesítsék két saját boltban, illetve más üzletek polcain is. Tavaly 204 ezer euró volt a bevétel, idén 350 ezret várnak.