Hírek
Itt a 750 milliárdnyi gazdaságfejlesztési pályázat menetrendje!
Az idénre várható 133 fajta, közel 2900 milliárd forintos keretösszegű uniós pályázat jelentős részének irányai derültek ki a legfrissebb Magyar Közlönyből, hiszen abban 64 különféle gazdaságfejlesztési pályázat összesen 746 milliárd forintos keretösszeggel szerepel a GINOP éves fejlesztési kerete alapján. Egyelőre a pályázatok napra pontos meghirdetési dátuma és a pályázatok kiírásai, részletes szabályai nem ismertek. Azt viszont most már tudjuk, hogy a kkv-knak már áprilisban jön egy kapacitás-bővítő pályázat, ráadásul rögtön 80 milliárd forintos keretösszeggel. Fontos látni, hogy a 746-ból 215 milliárd forintot a kiemelt projektek kapcsán egy előre meghatározott (állami) intézményi kör pályázhat majd meg.
Unja már az irodában, inkább otthonról dolgozna? Jó hírünk van
Öt éven belül az információs munkavállalók fele "bárhol, bármikor" jelleggel végezheti majd munkáját – állapítja meg a Leitz irodaszergyártó megbízásából készült tanulmány. Míg korábban az otthoni munkavégzés komolytalan státuszt sugallt, a helyzet mára megváltozott, néhány éven belül pedig teljesen más lesz.
Remek magyar találmány segíthet, ha belázasodik a gyerek
A kisgyerekek betegségekor a szülők szinte alig tudnak éjszakánként aludni, hiszen folyamatosan mérni kell, hogy lázas-e a gyermek ,vagy sem, de a gondozásra szoruló idős emberek esetén is hasonló tortúrától kímélhet meg bárkit ez a magyar fejlesztésű hőmérő.
Kkv-k kerültek az eurozóna élvonalába
Fókuszba kerültek a kis- és középvállalkozások, miután eredményességükről, látványos fejlődésükről készült friss tanulmány. A kelet-közép-európai gazdaságok növekedése ugyanis egyre inkább a kkv-nak köszönhető, a mértéke pedig a későbbiekben is meghaladja majd az eurozóna növekedését – olvasható a TMF Group megbízásából az Economist Intelligence Unit (EIU) által készített átfogó elemzésben.
Magyar innovációs invázió San Franciscóban
Tehetségben nincs hiány, a magyar innovátorok azaz hunnovátorok közül néhányan már ma is világsikereket értek el. De hogyan lehet segíteni őket, mit tehetnek a civil szervezetek azért, hogy Neumann János XXI. századi utódai, a mai „marslakók” kiteljesíthessék tudásukat, ötleteiket akár Budapesten, akár az Egyesült Államokban? Ez a nemzedék már nem helyi, hanem globális lehetőségekben gondolkodik.