Hírek
Egy innovatív magyar megoldás milliók életét mentheti meg
A szuperbaktériumok legalább olyan gyakran ölnek, mint a rák, a fertőzéseknek ráadásul mindössze 30-50%-a előzhető meg folyamatos fertőtlenítéssel. Pedig nagyon egyszerűen meg lehetne szüntetni bármilyen járványt egy hazai startupnak köszönhetően. Tartson igényt ön is a fotokatalitikus védőbevonatokra!
A magyar UniqBall gömbfej kapta a TIPA 2015 legjobb fotós kiegészítő díját
A Fotótechnikai Lapok Világszövetsége, azaz a TIPA Dubajban megrendezett idei kongresszusán a magyar UniqBall gömbfejet választották a legjobb fotográfiai kiegészítőnek. A Kármán Balázs és Novák László természetfotós elképzelésein alapuló eszköz nem csak azért nagy siker, mert magyar találmányról és magyar gyártású eszközről van szó, hanem azért is, mert történelmet írt azzal, hogy ez lett az első, TIPA által díjazott hazai siker a világszövetség 1991-es megalapítása óta.
Hetedik alkalommal rendezi meg az MMKlaszter a Magyar Innovációs TechShow-t
2015. május 26-án a Mobilitás és Multimédia Klaszter hetedik alkalommal rendezi meg az ország legnagyobb tradíciókkal bíró startup eseményét, a Magyar Innovációs TechShow-t. A rendezvényre azon technológiai vállalkozások, termékgazdák és fejlesztők jelentkezését várják, akik már működő prototípussal demonstrálják: nem csak az ötletek kitalálásában, hanem azok megvalósításában is erősek.
Emberi lépésből termel energiát a járda
A Design Terminál kihirdette a Smart City Lab Budapest győzteseit: a zsűri tetszését az emberi lépésből és fényből energiát termelő térburkolat, az idősek közösségi aktivizálását támogató NagyiApp és az akadálymentes városi közlekedést segítő program nyerte el. Idén a pályázat főtámogatója a T-Systems Magyarország Zrt. volt.
KKV fejlesztési eszköz felhívás 2014-ben beadott pályázatainak eredményei
Az Európai Unió Horizont 2020 keretprogramjának európai szinten innovatív KKV-kat támogató pályázatán a 2014-ben beadott projektjavaslatok alapján az 1. fázis keretében 8 magyar cég nyert el egyenként 50 ezer eurós (összesen 400 ezer eurós, azaz 120 millió forintos) támogatást a fejlesztésükre vonatkozó üzleti tervet is tartalmazó megvalósíthatósági tanulmány elkészítésére. Az innovatív fejlesztés megvalósítását célzó 2. fázisban nyertes 8 magyar cég összesen több mint 6 millió euró (1,8 milliárd forint) támogatást kap. A 3. fázisban a piacra vitelhez az Európai Unió már nem nyújt közvetlenül támogatást, hanem pénzügyi közvetítőkön keresztül teszi lehetővé a kedvezményes hitelhez, garanciavállaláshoz jutást.
Kreatív Magyar Elme - Formabontó Tervezőink
A Kreatív Magyar Elme következő programjában 2015. május 6-án, az Antall József Tudásközpontban (1093 Budapest, Közraktár utca 4-6.) "Formabontó Tervezőink" címmel bemutatják a legígéretesebb magyar találmányokat és feltalálóikat, ezúttal a formatervezés világából.
Kreatív pályázat a jövő közlekedéséről
A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium, a Földművelésügyi Minisztérium és az Emberi Erőforrások Minisztériuma Európa legnagyobb közlekedéssel összefüggő környezetvédelmi kampányához csatlakozva ismét meghirdeti egyéni, családi és csoportos kreatív pályázatát. Az alkotások az idei évi Európai Mobilitási Hét témájához kapcsolódva a közlekedési módok helyes megválasztásának üzenetét közvetítik majd. A pályázatokat 2015. június 30-ig kell postára adni.
Most már tényleg mindjárt jönnek a gazdaságfejlesztési pályázatok!
Szerdán elfogadta az illetékes testület a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (GINOP) pályázatai kapcsán a kiválasztási szempontrendszert és eljárásrendet és ezzel az utolsó feltétel is teljesült a GINOP-os pályázatok meghirdetéséhez - közölte ma reggel a Nemzetgazdasági Minisztérium. Mindez tehát abba az irányba mutat, hogy a tárca tartani tudja a GINOP éves pályázati menetrendjében meghirdetett ütemet, amely szerint még áprilisban megjelenik egy 80 milliárdos kkv kapacitásbővítést, illetve egy 5 milliárdos külpiaci megjelenést támogató pályázat. Az év során pedig 68 pályázati felhívást tesz közzé 830 milliárd forint összértékben az NGM. Az éves pályázati menetrendről bővebben ebben a cikkünkben már részletesen írtunk.
Megnéztük a jövő iskoláját, itt van Magyarországon
Miközben tőlünk nyugatra és keletre is a közoktatás egyik alapelemévé válik a programozás, addig Magyarországon a digitális írástudás elsajátításának lehetősége és megfelelő infrastrukturális támogatása még csak tervbe van véve. Ezért jelent üdítő kivételt a hazánkban egyedülálló sikereket elérő Logiscool, amely könnyed, játékos módon tanítja a programozást általános és középiskolásoknak. A gyorsan terjeszkedő vállalkozás budaörsi központjába látogatva lenyűgöző, a jövő alapvető ismeretéhez vezető tudásukat bizonyították a gyerekek. Tapasztalatainkat szembeállítottuk a hazai informatika oktatás helyzetével: ég és föld a különbség.
Mi az a EUROSTARS2 program?
A EUROSTARS2 az EUREKA tagállamok és az Európai Bizottság közös programja, amely az innovatív, jelentős növekedési potenciállal rendelkező, K+F tevékenységet végző, kis- és középvállalkozások támogatását tűzte ki célul a 2014-2020 közti időszakban. A program a 2007-2013 között futó rendkívül sikeres EUROSTARS program folytatása.