Hírek

Wi-Fi-n küldött árammal dolgozhatnak az érzékelők
A Wi-Fi routerek által kibocsátott elektromágneses sugárzás nem csak adatok, hanem energia átvitelére is alkalmas. Ezt eddig is tudtuk, egy új kutatás azonban azt is bebizonyította, hogy ehhez nem kellenek dedikált, vagy utólag módosított hardverek, csupán szoftverfrissítéssel felkészíthetőek erre a hagyományos hozzáférési pontok.
Dél-koreai robot vitte az aranyérmet a DARPA versenyén
A dél-koreai Team KAIST és a Nevadai Egyetem humanoid robotja, a DRC-HUBO nyerte meg a DARPA Robotics Challenge Finals versenyét. A fejlesztők az aranyérem mellé kétmillió dollárt kaptak.
Magyarok csinálják a zseniális drónbiciklit
Sci-fi mozikat idéz, de nagyon is valóságos jövő állhat a magyarok által kitalált elektromos drónbicikli, a Flike előtt.
Jön a kínai önvezérlő autó
Az év második felében piacra kerül a kínai Baidu által jegyzett, teljes mértékben kínai fejlesztésű vezető nélküli autó, amely minden szükséges teszten és próbavezetésen is túl van - jelentette be a vállalat.
Átlátszó és tükrös OLED paneleket mutatott be a Samsung
Átlátszó és tükörbe épített OLED kijelzővel veszi célba a hirdetőket és üzleteket a Samsung. A vállalat Hongkongban bemutatott termékeihez az Intel térérzékelős kameratechnológiáját mellékeli, amellyel azok interaktív hirdetések vagy akár virtuális próbafülkék megjelenítésére is képesek.
Majd az autó eldönti, hogy ön vezethet-e
Az ember helyett hamarosan már az autó dönti el, a sofőr alkalmas-e vezetésre vagy többet ivott a kelleténél.
Szuperakkumulátorok, autómegosztó, okos közlekedés – startupokat támogat a Ford
A Ford támogatásával működő detroiti Techstars Mobility program közzétette a 10 győztes startup vállalkozás nevét, amelyek szeptemberig anyagi és oktatási támogatást élveznek, hogy kifejleszthessék a holnap mobilitását és közlekedését támogató megoldásaikat.
Esélye sincs a kkv szektornak a kutatás-fejlesztésre?
Összeegyeztethető-e a ma oly divatos K+F kifejezés a kisebb cégek lehetőségeivel, főleg az anyagiakat illetően – erről vallanak hazai cégek és szervezetek vezetői.
Gép-gép közötti kommunikáció, robotika – ilyen lesz a jövő az IVSZ szerint
A digitalizáció átalakítja az iparágakat – mondta az Informatikai, Távközlési és Elektronikai Vállalkozások Szövetsége (IVSZ) alelnöke szerdán a Vállalati Innováció Konferencián, Budapesten.
Megjelent a mikro-, kis- és középvállalkozások termelési kapacitásainak bővítését támogató felhívás
A Széchenyi 2020 keretében megjelent a „Mikro-, kis- és középvállalkozások termelési kapacitásainak bővítése” című (GINOP-1.2.1-15 kódszámú) felhívás.
Megjelent a mikro-, kis- és középvállalkozások kapacitásbővítő beruházásainak támogatása című felhívás
A Széchenyi 2020 keretében megjelent a „Mikro-, kis- és középvállalkozások kapacitásbővítő beruházásainak támogatása” című (GINOP-1.2.2-15 kódszámú) felhívás.
Felrobbant májusban az EU-támogatások kifizetése
Az áprilisi, gyérnek tekinthető 118 milliárd forint után májusban 233 milliárd forintra ugrott a havi EU-támogatás kifizetési ütem, miközben egy kormányhatározat "csak" 170 milliárdos kifizetési számot írt volna elő - derül ki a Portfolio szokásos hó eleji vizsgálatából. Ezzel év eleje óta már 756 milliárd forintot tett ki június 1-ig a nettó kifizetések volumene, így nagy léptekben halad a pályázati intézményrendszer a fő gazdaságpolitikai cél: a 2007-2013-as uniós források teljeskörű lehívása felé. Ahogy a hét elején beszámoltunk róla: a 100%-os forráslehívásnak most se a Miniszterelnökség, se az Európai Bizottság nem látja komolyabb akadályát, igaz ennek tényleges eléréséhez még jókora erőfeszítések kellenek több területen.
A kormány várja az elektromos autókat
Elkészült az e-mobilitás terjedését segítő Jedlik Ányos Terv, a dokumentum hamarosan a kormány elé kerül, és megkezdődik az abban foglaltak megvalósítása - közölte a nemzetgazdasági miniszter pénteken Budapesten sajtótájékoztatón.
Épül Magyarország legnagyobb naperőműve
Lerakták Magyarország legnagyobb napelemes erőművének alapkövét a Mátrában pénteken, a 15 megawattos (MW) teljesítményű fotovoltaikus, mintegy 6,5 milliárd forintba kerülő erőmű a Mátrai Erőmű Zrt. beruházásában épül meg.
Mikrobák gyárthatnak üzemanyagot
A Stanford Egyetem kutatói felfedezték a folyamatot, amely során a mikrobák metánt állítanak elő, és amely hosszútávon akár megnyithatja az utat a fenntartható vegyipari gyártáshoz.
Mire készüljünk a kutatás-fejlesztési és innovációs pályázatoknál?
Az intézményrendszer mindenképpen igyekszik tartani a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Programban lefektetett idei pályázati menetrendet, így őszre megjelenhetnek a kutatás-fejlesztési és innovációs pályázatok, noha érzékelhető még a nézetkülönbség a szakpolitikát képviselő Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal, illetve az uniós ügyeket koordináló Miniszterelnökség között - mutat rá az aktuális helyzetre Boros Áron, az OTP Hungaro-Projekt Kft. ügyvezetője.
Lehetővé vált a videókban lévő szövegekre keresés
Egyre több az internetre feltöltött videó, de ezek tartalma a keresők számára láthatatlan. Most olyan mechanizmusok váltak elérhetővé, amelyek lehetővé teszik a felvételekben való szövegfelismerést.
Új távlatok: Grafén-űrhajó és fényenergia
A jövő anyagának tartott grafén felkerülhet az űrügynökségek listájára is, az egy atom vékony szénlapok ugyanis hasznosítják a fényt, új hajtóműtípus előtt nyitva meg az utat.
Válassza ki, mit dolgozik, és kiderül, milyen eséllyel nem lesz szükség önre 20 év múlva
Van egy oldal, ami kiszámolja, hogy 20 év múlva helyettesíthetőek leszünk-e egy robottal. A telemarketingeseknek, a könyvelőknek, és a modelleknek sem szolgálhatunk jó hírekkel
Harcba száll a nátrium-ion technológia a lítium-ion akkumulátorokkal
A brit Faradion cég szerint az általuk nemrég bemutatott nátrium-ion akkumulátorok alacsonyabb gyártási költségek, illetve biztonságosabb használat mellett megközelíthetik a lítium-ion technológia teljesítményét.

Közösség