Hírek

Most ad utoljára ennyi pénzt az EU, jól kell kihasználni
Az utolsó lehetőség kezdődik most, amikor jelentős uniós támogatásokkal fejlődhet a magyar gazdaság, ezért most a további növekedés alapjait kell megteremteni – mondta Csepreghy Nándor. K+F-re, iparjogra, épületenergetikára jöhetnek a következő kiírások.
Ingyen megírja a pályzatot a kkv-k helyett a Magyar Iparszövetség
A szervezet szolgáltatói tevékenysége keretében támogatja tagszervezeteit abban, hogy sikeresen induljanak a kis- és középvállalkozásoknak kiírt gazdaságfejlesztési pályázatokon - mondta Vadász György, a Magyar Iparszövetség (OKISZ) elnöke.
A munkaerőpiac is jól jár a duális szakképzéssel
A duális képzési modell állapotfelmérése és a vállalati tapasztalatainak összesítése céljával tartottak workshopot a Bács-Kiskun Megyei Kereskedelmi és Iparkamara konferenciatermében.
Nyolcmilliárd forintból támogatnák a beszállítóvá válást
Idén 8 milliárd forint értékben hirdetik meg a beszállítói integrátori pályázatot, ezzel a magyar nagyvállalatok is pályázhatnak uniós forrásokra - mondta Lenner Áron Márk, a Nemzetgazdasági Minisztérium belgazdaságért felelős helyettes államtitkára egy szakmai kerekasztal beszélgetésen kedden Budapesten.
A kormány arra int, hogy okosan gazdálkodjunk az uniós pénzekkel
Az uniós források felhasználásával a 2020 utáni fejlesztési időszak növekedési alapjait kell megteremteni - hangsúlyozta Csepreghy Nándor, a Miniszterelnökség fejlesztéspolitikai kommunikációért felelős helyettes államtitkára szerdán a Napi Gazdaság konferenciáján, Budapesten.
Az uniós támogatások lényege a kkv-k felzárkóztatása a nyugati tempóhoz
A Magyar Iparszövetség (OKISZ) bízik abban, hogy a kis-és középvállalkozások felzárkóznak a nyugati versenytársaikhoz, amelyhez az első lépés a nemrég kiírt 85 milliárd forintos Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (GINOP).
Közigazgatási mobilalkalmazás-fejlesztő versenyt hirdet a BME Mobil Innovációs Központ
Az idei évben első alkalommal hirdeti meg a BME Mobil Innovációs Központ a „Közigazgatási mobilalkalmazás-fejlesztő versenyt".
IVSZ: Az iskolai digitális oktatás megújítási terve
"A köznevelés feladata az életre nevelés, felkészítés a munkavállalásra. Ennek ma már elengedhetetlen része a digitális készségek fejlesztése, amely a Nemzeti Alaptantervben is megjelenik. Mégis a köznapi tapasztalat az, és a vállalkozások is arról számolnak be, hogy a diákok nem rendelkeznek megfelelő digitális ismeretekkel és ezért kevésbé állják meg a helyüket a világban és nem tudnak olyan állásokat betölteni, amelyek igénylik a megfelelő az ilyen jártasságot, vagy – informatikai szakmák esetében – az informatikai szaktudást. Mindez visszafogja a gazdasági fejlődést és rontja a foglalkoztatást." Az IVSZ kiáltványa következik.
A 15 évesek 60 százaléka digitálisan írástudatlan
Annak ellenére, hogy már néhány éven belül minden munkahely digitális munkahely lesz, Magyarországon az oktatási rendszerben komoly problémák vannak a digitális eszközhasználatban, a digitális eszközparkban és a diákok digitális szövegértésével is.
Magyarország legnagyobb szuperszámítógépét adták át Debrecenben
Magyarország legnagyobb, a világ 308. legjelentősebb szuperszámítógépét adták át a Debreceni Egyetem Kassai úti részlegén.
1010 milliárd: ekkora összeget hoznának hazánkba a befektetők
Rekordokra tör a HIPA - május végéig már 549 millió euró értékben összesen 27 megvalósítandó beruházást hozott Magyarországra a Nemzeti Befektetési Ügynökség.
A csapat felkészült, a MegaLux a tervek szerint épül
A kecskeméti főiskolások Ausztrália meghódítására készülnek. Sorozatunkban korábban részletesen bemutattuk a World Solar Race versenyt, illetve a MegaLux napelemes versenyautót. Most az alkotókkal ismerkedünk meg a csapatvezető Kutasi Zoltán segítségével.
Kiemelkedő teljesítménnyel zárták a borsodi hallgatók a számítógépes világversenyt
First Prize kategória díjat kapott a Miskolci Egyetem informatikus hallgatóinak csapata a szuper-számítógépes világversenyen Kínában - közölte az egyetem.
Itt az Airbus elektromos repülője
Az Airbus bemutatta elektromos fejlesztését, amely csaknem zajtalan repülést biztosít.
Pár év, és hangtalanul szállnak a repülők
Nemsokára már elektromotort szerelnek be a repülőgépekbe, amelyek a felszálláskor és manőverezéskor óriási teljesítmény leadására képesek, és nagyon halkan dolgoznak, sok kerozint lehet velük megspórolni. A tengeri és szárazföldi szélturbinákról vagy a hibrid vonatok és autóbuszok fejlesztéséről szólva a Siemens világszerte jól ismert innovátornak számít. Az már kevésbé ismert, hogy a német cégóriásnál az elektromotoros repülés úttörői is ráfordultak a célegyenesre. A Brain Bar Budapestre érkező Dr. Frank Antont, a Siemens eAircraft részlegének ügyvezetőjét ezért kérdeztük meg arról is, milyen egy e-repülő.
Magyar biokozmetikum nyert rangos európai díjat
Magyar fejlesztésű biokozmetikumok nyerték el Európa legjobb kozmetikai innovációjának járó díját a wellness-Oscarként is emlegetett, idén hetedik alkalommal megrendezett European Health & Spa Awards-on.
Ilyen pedál kell, hogy ne lopják el a biciklijét
A gyártó által célként kitűzött 50 ezer dollár helyett 150 ezer dollárnyinál is több előrendelést kaptak, nagy az érdeklődés az okospedál iránt.
A Nappal együtt forog a környezetbarát ház
Ez az otthon megkérdőjelezi a hagyományos építészeti technológiákat.
Automata parkolás okostelefonnal
Kísérleti projektet indít a Bosch és a Daimler parkolóházon belüli automatizált parkolás témakörében.
Négy Samsung monitorral és egy kamerával tettek átlátszóvá egy kamiont
A vállalat az igen látványos termékpromóció mellett a balesetmentes közlekedésre is szeretné felhívni a figyelmet.

Közösség