Hírek

MAGYAR LETT A LEGJOBB ÜZLETI APP
Lezárult a Telekom idei „Üzleti appok versenye" pályázata, amelyre Magyarországról 28 alkalmazás nevezett. A legjobb hazai üzleti app díjat az Accessium Kft. e-Access megoldásának ítélte oda a zsűri, amely egyben a Deutsche Telekom nemzetközi versenyének fődíját, a „Legjobb Nemzetközi IoT megoldás" címet is megnyerte.
Jól vizsgázott a Debreceni Egyetem elektromos kukásautója
A kukásautó a békéscsabai csaknem egyéves próbaüzem után karbantartásra érkezett vissza a DE villamosmérnöki és mechatronikai tanszékére - közölte az egyetem sajtóirodája.
KSH: 4,6 százalékkal emelkedtek tavaly a k+f ráfordítások
Kutatás-fejlesztésre (k+f) tavaly nemzetgazdasági szinten közel 440 milliárd forintot, a bruttó hazai termék (GDP) 1,38 százalékát fordították, így 2013-hoz viszonyítva a folyó áron számított növekedés 4,6 százalékos volt - olvasható a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) honlapján közzétett előzetes tájékoztatóban.
Másfélezer magyar innovációs projekt nyert uniós támogatást
Az Európai Unió kutatás-fejlesztési támogatási programjának 2014-ben zárult hétéves körében 7391 magyar pályázatból 1500 nyert, összesen 278 millió eurót - közölte a projektek ellenőrzéséért európai szinten felelős KPMG tanácsadó.
Hivatalosan is bevonják a földrengés-megfigyelésbe az állatokat Kínában
Földrengés-megfigyelő állomássá minősített több állattartó telepet a kelet-kínai Nanking város.
Elektromos járművekre vált a Budapest Airport
Elektromos járművekre vált a Budapest Airport Zrt. (BA), öt év alatt mintegy száz elektromos meghajtású autót és speciális kiszolgáló járművet állítanak üzembe a repülőtér területén a tervek szerint - közölte a cég.
Űrkutatás, öngyógyítás: intelligens anyagokat vizsgáltak debreceni kutatók
Intelligens anyagokat vizsgáltak és azok alkalmazási lehetőségeit kutatták a szakemberek egy most lezárult, több mint kétéves projekt keretében. A pályázat vezetője a Debreceni Egyetem volt, de a kutatásokban a Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Kft. és az Atommagkutató Intézet munkatársai is részt vettek.
400 millió a szombathelyi duális képzésre
Az Új Széchenyi Terv pályázati forrásaiból csaknem 400 millió forinttal támogatják a Nyugat-magyarországi Egyetem szombathelyi duális gépészmérnökképzésének beindítását, az ünnepélyes projektnyitót pénteken tartották a vasi megyeszékhelyen.
E-hulladékok - új technológiával nyerhetők ki a ritka­földfémek
A Reecycle nevű cég nevében az Ree a Rare Earth Elements rövidítése. A vállalkozás eljárása egy organikus oldószer segítségével lehetővé teszi az e-hulladékokból a ritkaföldfémek kinyerését. A ritkaföldfémek fontosak a lézerek, a világítótestek, a képernyők, az üzemanyagcellák, az akkumulátorok, az elektromágnesek, az elektromotorok és az optikai kábelek szempontjából.
Indulnak az uniós pályázatok! Mire figyeljünk?
Elindul a pályázati lehetőség az első nagyobb összegű gazdaságfejlesztési pályázatoknál. Egy szakértőn segít, mire érdemes figyelni nem csak a beadáskor, de a sikeres pályázat után is.
Vállalkozásfejlesztési roadshow
Az ingyenes rendezvényeken első kézből értesülhet a Széchenyi 2020 pályázatok részleteiről, elismert szakemberek adnak Önnek vállalkozásfejlesztési tanácsokat, sikeres üzletemberek mutatják be saját vállalkozásuk felvirágoztatásának történetét, és mindeközben még családja is jól szórakozhat a SUPER Fesztiválon!
85 milliárdot költhetnek el a vállalkozások
Ha minden igaz, holnaptól, azaz július 9-től pályázhat a kkv-szektor a kapacitásbővítést, illetve a termelési kapacitás bővítését támogató pályázatokra, összesen 85 milliárd forint értékben. A pályázatok kifejezetten a feldolgozóipar vállalatait kívánják támogatni.
Energia-pozitív járművet épített egy holland diákcsapat
Eindhoven műszaki egyetemének hallgatói családi autónak titulálják a fura négykerekűt, ám nem ez a lényeg, hanem az, hogy a jármű több energiát termel, mint amennyit felhasznál.
Ijesztően élethű robotoknál tartunk
Nagy az igény a szolgáltatóiparban az élethű, érzelmet kifejező robotokra, a humanoid gépek akár néhány éven belül megjelenhetnek.
Újrahasználható golyóálló mellényt ihlethet a tobzoskák páncélja
A tobzoskák pikkelyei és a rajtuk keletkező horpadások „helyreállításának” képessége kínai kutatók szerint újrahasználható golyóálló mellény kifejlesztéséhez vezethet, írja az MTI.
Készülnek az uniós kombinált hitelek
Az idei év második felében várhatóan megjelennek a kedvezményes hitelre és vissza nem térítendő támogatásra épülő kombinált termékek a gazdaságfejlesztési pályázatok között – tudta meg a Napi Gazdaság.
Bagoly mondja: elkészült a hangtalan szélturbina
A szélerőművekkel kapcsolatosan az egyik legnagyobb aggály, hogy a rotorok zaja megzavarhatja az élőlényeket. A baglyok szárnya inspirálta a fejlesztőket.
Innovatív bevonatok motoralkatrészekhez a nagyobb hatásfokért
A szén és a tantál-karbid (Ta-C) rétegek lézeres olvasztással történő bontása egy közel gyémántkeménységű, kiemelkedően nagy vastagságú bevonatot hoz létre, melynek köszönhetően akár több milliárd liter üzemanyagot megspórolhatunk.
80 milliárd forintra lehet pályázni hamarosan
Gépbeszerzésre és épülefejlesztésre kaphatnak pénzt a vállalkozások, de csak indokolt beruházásra.
Pénzszűke jön a bőség után?
Tőkekínálati forradalmat indított el a az év végén kifutó Jeremie-program Magyarországon, igaz, még tavasszal is úgy tűnt, hogy jelentős összeg ragad bent a Jeremie-pénzeket kezelő alapoknál. Most van rá esély, hogy mégis majdnem minden forintnak sikerül megtalálni a helyét. Azonban kérdéses, hogy lesz-e és ha igen, milyen formában folytatása a magyar startup világot felpörgető programnak. Horgos Lénárd, az M27 ABSOLVO üzletágvezető partnere szerint igény, az lenne rá.

Közösség