Hírek

Épül Magyarország legnagyobb naperőműve
Lerakták Magyarország legnagyobb napelemes erőművének alapkövét a Mátrában pénteken, a 15 megawattos (MW) teljesítményű fotovoltaikus, mintegy 6,5 milliárd forintba kerülő erőmű a Mátrai Erőmű Zrt. beruházásában épül meg.
Mikrobák gyárthatnak üzemanyagot
A Stanford Egyetem kutatói felfedezték a folyamatot, amely során a mikrobák metánt állítanak elő, és amely hosszútávon akár megnyithatja az utat a fenntartható vegyipari gyártáshoz.
Mire készüljünk a kutatás-fejlesztési és innovációs pályázatoknál?
Az intézményrendszer mindenképpen igyekszik tartani a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Programban lefektetett idei pályázati menetrendet, így őszre megjelenhetnek a kutatás-fejlesztési és innovációs pályázatok, noha érzékelhető még a nézetkülönbség a szakpolitikát képviselő Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal, illetve az uniós ügyeket koordináló Miniszterelnökség között - mutat rá az aktuális helyzetre Boros Áron, az OTP Hungaro-Projekt Kft. ügyvezetője.
Lehetővé vált a videókban lévő szövegekre keresés
Egyre több az internetre feltöltött videó, de ezek tartalma a keresők számára láthatatlan. Most olyan mechanizmusok váltak elérhetővé, amelyek lehetővé teszik a felvételekben való szövegfelismerést.
Új távlatok: Grafén-űrhajó és fényenergia
A jövő anyagának tartott grafén felkerülhet az űrügynökségek listájára is, az egy atom vékony szénlapok ugyanis hasznosítják a fényt, új hajtóműtípus előtt nyitva meg az utat.
Válassza ki, mit dolgozik, és kiderül, milyen eséllyel nem lesz szükség önre 20 év múlva
Van egy oldal, ami kiszámolja, hogy 20 év múlva helyettesíthetőek leszünk-e egy robottal. A telemarketingeseknek, a könyvelőknek, és a modelleknek sem szolgálhatunk jó hírekkel
Harcba száll a nátrium-ion technológia a lítium-ion akkumulátorokkal
A brit Faradion cég szerint az általuk nemrég bemutatott nátrium-ion akkumulátorok alacsonyabb gyártási költségek, illetve biztonságosabb használat mellett megközelíthetik a lítium-ion technológia teljesítményét.
A felhő alapú megoldások viszik előre az innovációt a gyártóiparban
Az észak-amerikai gyártóipar régóta várt virágkorát éli. Tavaly az Egyesült Államok termelékenységi mutatója 3 százalékot emelkedett, a termelés volumene pedig 5 százalékkal nőtt. A növekedéshez nagyban hozzájárul az ipar nyitottsága az új technológiákra.
Saját tömege százezerszeresét is elbírja a nyomtatott kocka
Egy három dimenziós nyomtatással készült kocka alakú alumínium rács saját tömegének a százezerszeresét is elbírja.
90 milliárd forint friss EU-s forrás várja a feldolgozóipari kkv-kat
Kevesebb, mint egy hónapja van a projekttervek összeállításához, s a pályázathoz szükséges önerő előteremtésére azoknak a vállalkozásoknak, amelyek az elsők között kívánnak jelentkezni a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (GINOP) elsőként megjelent pályázatára.
Újabb több tucatnyi nyertes kkv-t hirdetett a kormány - Hogyan tovább?
Újabb több tucatnyi pályázati nyertes jelent meg ma a hivatalos kormányzati pályázati oldalon a még tavaly ősszel meghirdetett két, a kkv-knak szóló gazdaságfejlesztési pályázaton.
Focinyelven „sorcsere" látható a cégeknél
Markánsan változott a hazai vállalkozások részvétele az üzleti pályázatokon. Az Invitel 2009-ben alapította az InnoMax Díjat, amely az utóbbi években számos újabb kategóriával kibővült.
Nem kispályás ügy bejutni az innováció fellegváraiba
A fejlődő országok változatlanul a helyüket követelik a világgazdaságban. Különösen Ázsia, ahol a legnépesebb országok találhatóak. Jóllehet az utóbbi időszakban némiképp lassult, de még így is iszonyú sebességgel növekszik a legjelentősebbek ázsiai államok gazdasága.
Az Ericsson Innovációs „Garázst” alapít
Az Ericsson bejelentette, hogy innovációs „Garázst” nyit Magyarországon, a budapesti kutatás-fejlesztési központjában. Az új technológiai inkubátor laboratórium az iparág számára olyan fontos témákon dolgozik majd, mint pl. a felhő alapú infrastruktúra, virtualizáció, 5G, IoT és az analitika. Az innovációs „Garázs” első lépésként a felhő alapú infrastruktúrára és a virtualizációra összpontosít majd.
Magyar siker Brüsszelben – könnyebb lesz felismerni az ízületi problémákat
Képalkotó technológián alapuló orvosi diagnosztikai szoftver nyert a brüsszeli Horizont 2020 SME pályázaton.
Hamarosan kiírhatják a 2020-as uniós ciklus pénzügyi közvetítői pályázatát is
Az elsősorban a KKV-k exportpiacokra történő kijutását támogató Gazdaságfejlesztési-és Innovációs Operatív Program (GINOP) első pályázatainak napokban történő közzététele után rövid időn belül kiírhatják azt a pályázatot is, amelynek nyertes pénzügyi közvetítői jogosulttá válnak a 2013-2020-as uniós ciklus visszatérítendő támogatásainak elosztására.
Biztonságot nyújt az RFID-chipes bankjegy
A chipek távolról letilthatók, mint a bankkártya. Elegendő lenne csupán új védelmi megoldással ellátni a készpénzt?
Nem kell sokat várni a robotkollégák megjelenésére
Az energetika és az automatizálás terén vezető ABB felvásárolta a Gomtec GmbH-t. Az akvizíció célja, hogy az ABB az együttműködő robotok termékszegmensben bővíteni tudja a kínálatát. Az ABB 2015 áprilisában, a Hannoveri Vásáron mutatta be YuMit, a világon az első, igazi együttműködő, kétkarú robotot.
Szenzációs: itt a világ első lézerprojektoros okostelefonja
Hogy senki se mondhassa, hogy nehéz kezelni egy okostelefon billentyűzetét, a Lenovo újdonsága egy, akár az asztalra vetített klaviatúrát kínál.
"Ötletből Innováció" Nyári Egyetem
Remek ötleted van, de nincs kivel megvalósítani? Találd meg a kreatív csapatod! Gyere el, mutasd be az ötleted és segítenek megvalósítani!

Közösség