Hírek
A felhő alapú megoldások viszik előre az innovációt a gyártóiparban
Az észak-amerikai gyártóipar régóta várt virágkorát éli. Tavaly az Egyesült Államok termelékenységi mutatója 3 százalékot emelkedett, a termelés volumene pedig 5 százalékkal nőtt. A növekedéshez nagyban hozzájárul az ipar nyitottsága az új technológiákra.
90 milliárd forint friss EU-s forrás várja a feldolgozóipari kkv-kat
Kevesebb, mint egy hónapja van a projekttervek összeállításához, s a pályázathoz szükséges önerő előteremtésére azoknak a vállalkozásoknak, amelyek az elsők között kívánnak jelentkezni a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (GINOP) elsőként megjelent pályázatára.
Nem kispályás ügy bejutni az innováció fellegváraiba
A fejlődő országok változatlanul a helyüket követelik a világgazdaságban. Különösen Ázsia, ahol a legnépesebb országok találhatóak. Jóllehet az utóbbi időszakban némiképp lassult, de még így is iszonyú sebességgel növekszik a legjelentősebbek ázsiai államok gazdasága.
Az Ericsson Innovációs „Garázst” alapít
Az Ericsson bejelentette, hogy innovációs „Garázst” nyit Magyarországon, a budapesti kutatás-fejlesztési központjában. Az új technológiai inkubátor laboratórium az iparág számára olyan fontos témákon dolgozik majd, mint pl. a felhő alapú infrastruktúra, virtualizáció, 5G, IoT és az analitika. Az innovációs „Garázs” első lépésként a felhő alapú infrastruktúrára és a virtualizációra összpontosít majd.
Hamarosan kiírhatják a 2020-as uniós ciklus pénzügyi közvetítői pályázatát is
Az elsősorban a KKV-k exportpiacokra történő kijutását támogató Gazdaságfejlesztési-és Innovációs Operatív Program (GINOP) első pályázatainak napokban történő közzététele után rövid időn belül kiírhatják azt a pályázatot is, amelynek nyertes pénzügyi közvetítői jogosulttá válnak a 2013-2020-as uniós ciklus visszatérítendő támogatásainak elosztására.
Nem kell sokat várni a robotkollégák megjelenésére
Az energetika és az automatizálás terén vezető ABB felvásárolta a Gomtec GmbH-t. Az akvizíció célja, hogy az ABB az együttműködő robotok termékszegmensben bővíteni tudja a kínálatát. Az ABB 2015 áprilisában, a Hannoveri Vásáron mutatta be YuMit, a világon az első, igazi együttműködő, kétkarú robotot.
Magyar kutatás segítheti a meddőség és a rák gyógyítását
A rákkutatásban és a meddőség gyógyításában segíthet Székvölgyi Lóránt sejtbiológus legújabb kutatása. A magyar tudósra három éve figyelt fel a világsajtó, amikor a Science magazinban publikált egy, a kromoszómák törésével kapcsolatos anyagot.
Mikor jön már a családi házaknak szóló napelemes EU-s pályázat?
Megjelent a napokban a környezetvédelmi és energiahatékonysági pályázatok idei egész éves menetrendje, amelyben csak a közintézmények, önkormányzatok és egyházak kapcsán látunk megújuló energiával összefüggő pályázati dátumot. Arra tehát még legalább fél évet várni kell, hogy a társasházakban, illetve a családi házakban élők EU-s pénzből napelemes, napkollektoros, illetve szigeteléssel összefüggő fejlesztésre tudjanak pályázni az energiahatékonyság jegyében, igaz tavasszal már megnyílt két, ehhez kapcsolódó társasházi pályázat, csekély keretösszeggel. A Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Program (KEOP) éves fejlesztési kerete idénre egyébként brutálisan nagy, 749 milliárd forintnyi pályázati keretösszeget tartalmaz, ami csaknem fillérre megegyezik a már márciusban közzétett másik nagy Operatív Programnak, a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Programnak az idei éves fejlesztési keretével.
Pályázatot írt ki az NFM a helyi közösségi közlekedés támogatására
A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) 2 milliárd 15 millió forint keretösszegű pályázatot írt ki a települési önkormányzatok részére a helyi közösségi közlekedés támogatására, a felhívás a legutóbbi Hivatalos Értesítőben jelent meg.
Minden idők leghíresebb magyar termékéről ír a Guardian
Fa, befőttes gumi és gemkapcsok felhasználásával készítette el a feltaláló a Rubik-kocka első prototípusát. Amikor a színek felkerültek a kockára, Rubik Ernő elérzékenyült, és azonnal tudta, hogy valami forradalmi született. A játék zajos sikere őt is meglepte. Üzletileg azonban nem is volt olyan homogén a Rubik-kocka sikertörténete - mint a Guardian cikkéből kiderül.