Hírek
Nyílt versenyvizsga - felhívás / Közös Kutatóközpont JRC
Az Európai Bizottság Közös Kutatóközpontja (JRC) kutatóintézeteiben való munkavégzésre az Európai Személyzeti Felvételi Hivatal (EPSO) tartalékállomány létrehozása céljából képesítéseken és vizsgákon alapuló nyílt versenyvizsgát hirdet AD 6 és AD 7 kutatási tisztviselői munkakörökre.
December közepén sok minden kiderül
Magyarország 2030-ig szóló energiastratégiája december 15-éig elkészül, jelenleg négy munkacsoport dolgozik a témán - mondta Olajos Péter, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) energia- és klímapolitikai helyettes államtitkára a Valóságos Kincsesbánya című alternatív energetika Kárpát-medencei fórumon, Budapesten.
Kutatók éjszakája Szombathelyen: van érdeklődés a tudásra
Epilepsziás patkány, céklatea, interaktív filmkészítés, rádiós hangjáték készítése, Öveges kísérletek, gombakiállítás – csak néhány abból a több tucat programból, amelyekre a Kutatók éjszakája keretében várta az érdeklődőket a Savaria Egyetemi Központ három kara és könyvtára.
Díjazzák az ötleteket
Elindult az első hazai crowdsourcing (ötletelő) weboldal. A www.creativeselector.hu portál az első hazai nyílt közösségi innovációs műhely, ahol a vállalatok és a nonprofit szervezetek által megfogalmazott kihívásokra és fejlesztési célokra a kreatív közösség közreműködésével hatékony megoldások születhetnek, amelyeket a pályázatok kiírói különböző formában támogathatnak.
A kis- és középvállalatokat érintő nemzetközi pályázati lehetőségek – Információs Nap a Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatalnál – Sajtóközlemény
A kis- és középvállalatokat érintő nemzetközi pályázati lehetőségekről, valamint az egyes programokban való magyar részvétel támogatásáról rendezett információs napot 2010. szeptember 27-én a Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal.
Megnyíltak a Mecenatúra pályázat Magyarország EU-elnökségi felkészülését segítő témakörei
2011 első félévében Magyarország látja el az EU elnökségi feladatokat. Az elnökségi programban a kutatás-fejlesztés témaköre is hangsúlyos szerepet kap. Ebben az időszakban számos, uniós szinten is jelentős konferencia, rendezvény esetében Magyarország látja el a főszervezői feladatokat. Az elnökségi időszak ugyanakkor arra is lehetőséget ad, hogy az elnökségi programhoz szorosan nem kapcsolódó, de a magyar K+F szféra szempontjából jelentős, uniós vonatkozású rendezvények is nagyobb figyelmet kapjanak, illetve magyarországi helyszínnel kerüljenek megrendezésre. Annak érdekében, hogy az érintett szakmai szervezetek minél hatékonyabban élhessenek ezekkel a lehetőségekkel, illetve időben megkezdhessék a rendezvényekre való felkészülést, a Nemzeti Kutatási és Technológia Hivatal – a Hivatalt irányító Nemzetgazdasági Minisztérium engedélyével – megnyitja Mecenatúra programjának két fejezetét.
A két témakör keretében „a magyar EU elnökség K+F programjának részét képező, 2011. január 1. és 2011. június 30. között megrendezésre kerülő nemzetközi konferenciák, szakmai rendezvények”, illetve „a magyar EU elnökség ideje alatt, 2011. január 1. és 2011. június 30. között rendezendő, valamely EU K+F programhoz vagy kezdeményezéshez kapcsolódó 200 résztvevő feletti nagyrendezvények” szervezéséhez lehet támogatást kapni. A támogatás maximális mértéke 40, illetve 15 millió forint; a pályázatok beadási határideje 2010. október 31. A beérkezett pályaműveket független bíráló bizottság értékeli. A pályaművek értékelésekor a bizottság a pályamű szakmai kidolgozottságát, az elnökségi programhoz való illeszkedését, nemzetközi jelentőségét, tudományos, gazdasági és társadalmi jelentőségét veszi figyelembe. Ugyancsak fontos szempont, hogy a pályázó rendelkezzen azokkal a tapasztalatokkal, kvalitásokkal, amelyek egy ilyen, nemzetközi szinten is jelentős rendezvény lebonyolításához szükségesek.
Szemüveg nélkül is térhatású a magyar 3D-tévé
Néhány hónapon belül bemutatkozik a magyar iPont cég szemüveg nélkül is térhatású képet közvetítő tévéje. Mivel a magyar és német mérnökök munkáján alapuló készülék nagyon drága lesz, elsősorban Amerikában akarják forgalmazni, de a cég vezetője szerint a 3D-s technológiákból hazánk még komoly gazdasági előnyre is szert tehet.
Határozottabban lépne fel a szerzői jogi kalózkodás ellen az EP
A Bizottság dolgozzon ki egy olyan átfogó stratégiát a szellemi tulajdonjogokról, amely felszámolja az internetes környezetben az egységes piac létrehozásának akadályait – szögezi le szerdán elfogadott jelentésében az EP, amely egyúttal a szerzői jogokra vonatkozó jogszabályok harmonizációját sürgeti.
Fellegi: hatékonnyá kell tenni a fejlesztési forrásokat
A kormány hatékonnyá akarja tenni a nagyon szétaprózódott európai uniós és hazai fejlesztési forrásokat, ami azt jelenti, hogy a pénznek jó helyre kell kerülnie és hosszú távon hasznosulnia kell - mondta Fellegi Tamás nemzeti fejlesztési miniszter csütörtökön Salgótarjánban.
Közel 500 javaslat érkezett az Új Széchenyi Terv Vitairatához
Eddig közel 500 szakmai javaslat érkezett az Új Széchenyi Terv Vitairatához, melyet Orbán Viktor miniszterelnök, Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter és Fellegi Tamás nemzeti fejlesztési miniszter indított társadalmi vitára 2010. július 28-án.
Szakít a lánccal a magyar Stringbike
Olaszországban volt a magyar láncnélküli kerékpár világpremierje a hét végén. A Schwinn-Csepel a padovai bringavásáron mutatta be a Stringbike-ot, és az azonnal bekerült a világ műszaki sajtójába. A magyar találmány a merevlemez-meghajtók mechanikájától kölcsönözte az alapötletet.
HÍR-esnek lenni védjegyet jelenthet
Több tucat megyei termék bekerült az országos gyűjteménybe, eddig szűkebb régiónkból a pannonhalmi törkölypálinka kapott védjegyet a Hagyományok-Ízek-Régiók (HÍR) programban.
Október végéig újból pályázhatnak a termelők: aki bekerül, ˝milliárdos rendezvényeken˝ népszerűsíthet.