Hírek
Szakmai konzultáción a Digitális Agrár Stratégia tervezete
„A magyar agrárium meghatározó érdekképviseleti és szakmai szervezeteivel együttműködésben az IVSZ Agrárinformatikai munkacsoportja elkészítette a Digitális Agrár Stratégia tervezetét, melyet most az IVSZ tagság körében szakmai konzultációra bocsát. Az anyagot a 2016. május 25-i munkacsoportülésen véglegesítjük, addig várjuk a tervezethez az észrevételeket és a javaslatokat.
A KIFÜ valósíthatja meg az IKT startup cégek nemzetközi piacra lépését támogató projektet
„A Kormányzati Informatikai Fejlesztési Ügynökség támogatási szerződést kötött a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program keretében az „IKT startup cégek nemzetközi piacra lépését segítő szakértői, mentori hálózat kialakítása” GINOP-3.1.3-15-ös projektre.
Az okos közlekedés géniuszait gyűjtötte maga köré a Nissan
A gyártó bejelentette egy szakértői tanácsadó bizottság létrehozását, melynek feladata, hogy az úgynevezett intelligens mobilitásról szóló párbeszédet az európai autóipar körein kívülre is kiterjessze. A bizottság alakuló ülésén olyan kérdésekre próbáltak válaszokat találni, mint az, milyen lesz a jövő közlekedése, és az okosabb, tisztább életmód.
A Nissan is háztartási akkuval támad
Már nem csak autóival indul harcba a Tesla ellen a Nissan az európai piacon, a japán cég egy saját otthoni akkumulátort is kiad. Az elektromos autókból származó újrafelhasznált telepekből készülő, 4,2 kWh-s xStorage tárolók napelemről vagy éjszakai áramról is tölthetők.