Hírek
El van ájulva a világ a magyar elektromos kisrepülőtől
Egy kecskeméti hangárban összeraktak egy kétüléses sport- és oktató repülőgépet, amely már most világszám, és nagyon úgy fest, pár éven belül letarolhatja saját világpiacát. Öt éve még papíron sem létezett a Fusion 212, ma már több százat azonnal el tudnának adni a Siemensszel közösen fejlesztett magyar karbonrepülőgépből.
Kínálati, keresleti vagy innovációs megközelítés?
Nem lehet tagadni, hogy az úgynevezett elhúzódó stagnálás a világ legtöbb gazdaságát jellemzi: a vagyonok növekednek, a reálbérek azonban alig emelkednek, és a foglalkoztatottsági ráta is csökken. Még rosszabb, hogy a politikusoknak nincs elfogadható ötletük azzal kapcsolatban, hogy mit is kellene tenni.
A beadott pályázatok harmada hibás
„Hibás pályázatok sokasága érkezett be eddig az európai uniós támogatások elosztásáért felelős minisztériumokhoz. A támogatási kérelmek zöménél hiánypótlásra volt szükség, ám még így is a pályázatok közel harminc százalékát kellett elutasítaniuk az irányító hatóságoknak – tájékoztatta lapunkat a Miniszterelnökség.
Egy szegedi fejlesztéssel pár perc alatt felismerhető az Alzheimer-kór, elég csak beszélni
Az emberi beszéd vizsgálatával 80 százalékos pontossággal is kiszűrhető az Alzheimer-kór. A betegség korai diagnosztizálása létfontosságú a beteg életminősége szempontjából, egy magyar fejlesztésű módszer pedig komoly segítséget adhat az orvosoknak.
Innováció támogatás Magyarországon
2016. június 13-án, a Magyar Tudományos Akadémián (1051 Budapest, Széchenyi István tér 9.) az Európai Beruházási Bank Csoport vállalati szemináriumot szervez, ahol az innovatív és növekvő vállalkozások számára Magyarországon elérhető pénzügyi támogatásaink széles skáláját mutatják be.