Hírek

A kimerülők helyett újabb K+F+I kiírásokat várhatunk
A „Prototípus, termék-, technológia- és szolgáltatásfejlesztés” VEKOP-felhívások kerete is kimerült, a fejlesztési igényt mutatja, hogy ez már a harmadik pályázat ezen a területen, amit felfüggesztettek. Szerencsére hamarosan újabb felhívások jelennek meg.
Innovációs díjat nyert a Business Lease
A neves amerikai független piackutató vállalat az idei év európai termékinnovációs díjával (European New Product Innovation Award) tüntette ki a Magyarországon is aktív vállalatcsoportot.
Nemzetközi együttműködés a körkörös gazdaság elősegítésére
A Pannon Novum Nonprofit Kft. projekt partneri részvételével és a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (KEHOP Irányító Hatóság) szakmai támogatásával 2016. április 01-től megkezdődött a „SYMBI - Industrial Symbiosis for Regional Sustainable Growth and a Resource Efficient Circular Economy” c. projekt megvalósítása az Interreg Europe Program keretében.
Bemutatták a mérnökhallgatók által fejlesztett elektromos autót
Bemutatták a mechatronikai mérnökhallgatók által fejlesztett elektromos autót ma Zalaegerszegen. A járművet 120 voltos motor hajtja, maximális végsebessége 80 km/óra. Építését 2013 óta végzik, eddig több mint 5000 munkaórát fordítottak rá.
Hogyan készítsünk professzionális, növekedés orientált stratégiai üzleti tervet?
Az Amerikai Egyesült Államok Nagykövetsége, a Sanborn Capital Management és a Messzelátó Egyesület képzést szervez, 2016. szeptembertől hetente, 2017. januárig. Az első alkalom 2016. szeptember 15-én,18:00-tól a Prezi székhelyén (1065 Budapest, Nagymező utca 54-56.) kerül megrendezésre.
Pénzt is hozhat nekünk a Pokémon Go
A Pokémon Go őrület miatt milliók sétálgatnak az utcákon kis lényeket hajkurászva. A vállalkozóknak pedig minden ekkora divathullámban érdemes megkeresni, mi az, amivel az üzlethez kapcsolhatnák. Szakértőnk segít, hogy használjuk vevőszerzésre a Pokémon Go-t!
Így kell elindítani egy startupot
A Magyar Formatervezési Tanács (MFT) immár 11. alkalommal jelentkezik naprakész útmutatójával, amely főként a design területén tevékenykedő kreatív kisvállalkozások támogatását célozza, ám minden induló cég számára tartalmaz hasznos információkat.
Tesla vagy BMW? Egyre kiélezettebb a két vállalat versenyfutása
A német kormány július 2-án támogatási rendszert vezetett be az elektromos autózás elterjedésének elősegítésére. A környezetvédelmi bónusznak nevezett összeg 4000 €, amelyet a villanyautók vásárlói visszamenőleg még a május 18-i vásárlásokra is érvényesíthetnek. (Az ilyesfajta, visszamenőleges hatályú törvénykezést hazánkban is szívesen látnánk, és ezt valószínűsíthetően az Alkotmánybíróság sem kaszálná el).
Nagyjából ezer elektromos autó van nálunk
Összesen 932 elektromos autó van nálunk, írta a Világgazdaság. Ez valamelyest felfutásnak számít, hiszen januárban még csak 361 volt. Bár igazából mind a kettő elhanyagolható szám a hazai autóforgalomhoz képest.
Így gyorsul a horvátok 1000+ lóerős elektromos autója
Videóban mutatták meg, mire képes az autó a 0-100 km/h-s gyorsulásnál.
Ez zseniális: így veszik rá az embereket, hogy tegyék már le egy kicsit a telefonjukat villamosozás közben
Gondolt egyet az amszterdami közlekedési vállalat, és egy ügyes trükkel megoldotta, hogy legalább villamosozás közben egy kis okostelefonos szünetet tartsanak az utasok. Csináltak egy analóg videojátékot.
Legóból épített 3D-nyomtatót egy 12 éves gyerek
Egy olcsóbb 3D-toll segítségével bármilyen alakzatot képes elkészíteni az otthon barkácsolt szerkezet.
Kiemelt dicséret a tudományos versenyen, nagyszerű innováció a Hévízi-tó elfolyó vizének hasznosítására
A ló és az ember között mindig is különleges volt a kapcsolat, de vajon hasonlóan reagálunk-e a minket érő hatásokra? Vajon megérzik-e a lovak is a frontot, vagy ha fáj a lábuk, a humángyógyászatban használt módszerek segíthetnek-e rajtuk? Az alig tizenkilenc éves Novinszky Petra tudományos pályázatában, amelyért kiemelt dicséretben részesült a Magyar Innovációs Szövetség 25. Ifjúsági tudományos és innovációs tehetségkutató versenyén, hasonló kérdésekre keresi a választ. Keszthelyi fiatalnak ilyen magas szintű kitüntetést még nem sikerült kiérdemelnie ezen a területen.
Nemzetközi együttműködés vidéki vállalkozások modernizációs törekvéseinek támogatásáért
A Pannon Novum Nonprofit Kft. partneri részvételével és a Nemzetgazdasági Minisztérium (TOP Irányító Hatóság) szakmai támogatásával 2016. április 1-jétől megkezdődött a „Regional policies for innovation driven competitiveness and growth of rural SMEs” c. projekt megvalósítása az Interreg Europe Program keretében.
Cunami méretű változáshullám jön az orvoslásban
Könnycseppből vércukorszintet mérő kontaktlencse, 3D-s nyomtatóval létrehozott májszövet, távolból műtő sebészrobotok, szemüveggel közvetített orvosi beavatkozások – e kiragadott példák is jól mutatják, hogy az egészségügy többet fejlődhet a következő években, mint az elmúlt évszázadok alatt. De erre orvosnak, páciensnek egyaránt készülnie kell.
Magyar siker a német oktatási innovációs versenyen
Az OTP Fáy András Alapítvány programja nyert, amely általános iskolásokhoz hozza közel a pénzügyi és gazdasági ismereteket.
8 terület, ahol a mesterséges intelligencia már jelen van az életünkben
Mobilasszisztensek, alaposan kiképzett videojátékosok, profi vadászpilóták és online ügyfélszolgálatosok – a mesterséges intelligencia életünk olyan területein is jelen van már, amelyre nem is gondolnánk.
Újabb rekordszintre léptek a villanyrepcsivel
50 kilóból 330 lóerőt kipréselni akkor is komoly mutatványnak számít, ha a gép, amiben egy ilyen motor működik, végig a földön marad. A hibrid-elektromos repülő esetében, ahol amúgy is minden kg számít, mindez hatványozottan igaz. Továbbra is rohamléptekkel fejleszti az elektromos rásegítéssel működő repülőgépét a Siemens.
Itt fog megtanulni vállalkozni, nem az iskolapadban
Egy kisebb cégnél, hosszabb időszak alatt sokkal többet lehet tanulni, mint az egyetemen, legalábbis a tapasztalat azt mutatja, hogy amit a diákok az egyetemen tanulnak, ritkán találkozik azzal, amire a munkaerőpiacon szükségük lenne. Ezt szem előtt tartva született meg a Bridge Budapest legújabb ösztöndíjprogramja.
Milyen hatással lesz az IoT (Dolgok Internete) a munkaerőpiacra?
Az IoT hatására fontossá válnak az olyan szakterületek, mint az áramkörtervezés, vagy a biztonságtechnika, ugyanakkor az IoT-nek más, nem ennyire kézzel fogható hatása is lesz a tech-dolgozók iránti keresletre.

Közösség