Hírek

Az EMVA Irányító Hatóság közleménye a közbeszerzési eljárások dokumentációjával kapcsolatos teendőkről
A 2014-2020 programozási időszakban az egyes európai uniós alapokból származó támogatások felhasználásának rendjéről szóló 272/2014. (XI. 5.) Kormányrendelet XVI. fejezetében, a pályázati felhívásokhoz kapcsolódó Általános Szerződési Feltételek 5. pontjában, illetve az Általános Útmutató az EMVA forrásból finanszírozásra kerülő intézkedésekre vonatkozó felhívásokhoz dokumentum 9. fejezetében foglaltak alapján a támogatást igénylő az általa lefolytatni tervezett vagy lefolytatott közbeszerzési eljárások tekintetében köteles az Irányító Hatóságot az előírt dokumentumok megküldésével tájékoztatni.
Nyereséget várnak a Loon projekttől
Tom Moore lett az Alphabet X kutatólaboratóriumának új alelnöke és egyúttal a Loon projekt vezetője is. A szakember szeptember közepétől foglalja el a pozícióját. A kinevezés célja, hogy a programot és annak eredményeit kereskedelmi célokból hasznosítsák. Moore korábban a WildBlue Communications nevű műholdas internetszolgáltató társalapítója volt. Elődje, Mike Cassidy 2012 óta felügyelte a projektet és ezután a részlegen belül más kutatásokkal fog foglalkozni.
A digitális technológia és a táplálkozástudomány összekapcsolásán dolgoznak
A Nestlé Egészségtudományi Intézet és Samsung Stratégiai és Innovációs Központ (SSIC) áttörő felfedezésekre készül az egészséges életmód terén.
Ezeket a startup ötleteket támogatja az Uber
Négyezer ötletből választotta ki az Uber azt a négyet, amelyet mentorálással és anyagilag is támogat.
Amit a közös pénzből fejlesztenek, az közös kincs lesz
Megvan, hogy jövőre mire és mennyit szán az Európai Unió a Horizont 2020 program keretében. A K+F tevékenység szabályai is változnak.
Közel 9 milliárdot kaptak a hazai kutatók az Innovációs Alapból
A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) tette közzé a kutatói kezdeményezésű témapályázatok idei 219 nyertesét, valamint a posztdoktori kiválósági program 118 új ösztöndíjasát - olvashatjuk az NKFIH sajtóközleményében. Az összesen 8,8 milliárd forint keretösszegű felhívások támogatják a hazai kutatások ígéretes programjainak megvalósítását és a kutatói eredményesség ösztönzését.
Bemutatta robotbuszát a Mercedes
A gyártó által kifejlesztett jármű azt reprezentálja, hogy milyen lehet a jövő tömegközlekedése.
Adattárolás atomi szinten
57 évet kellett várni Richard Feynman jóslatának beteljesülésére.
100 ezer dollárért feltámadhat halott ebünk
A Sooam Biotech Research Foundation 100 ezer dollárért képes visszahozni elhunyt házi kedvencünket.
Megérthető az állatok testbeszéde
Az állatok érzelmeinek megértésében áttörést hozhat egy új program megalkotása.
Ettől ön is megőrülne: ilyen lenne a Hyper-Reality
Az alábbi koncepcióvideó egy új fogalmat jár körül: ilyen lehet majd a HR, azaz a Hyper-Reality.
Ez a leginnovatívabb ország Európában
Magyarország a 21. helyen áll, a legnagyobb fejlődést e téren Lettország produkálta - ennek ellenére egy korábbi éllovas tért vissza a dobogó tetejére.
Megkerülte a Földet a napelemes repülő
Lezárult a hosszú utazás, a Solar Impulse 2 megérkezett indulási helyére.
Az elektromos buszok fontosabbak, mint az elektromos autók
Az utóbbi időszakban, ha kevésbé látványosan is, de komoly fejlődésen mentek keresztül az alternatív meghajtású buszok. Nem hiába: bizonyos szempontól nagyobb jövőjük van, mint az e-személykocsiknak.
Önvezető autókat fejlesztő leánycéget hoz létre az Audi
SDS Company néven kifejezetten az önvezető autós technológiák fejlesztésére hoz létre az Audi. A vállalat az elektromos autók terén is rákapcsol, próbálva feledtetni a tavalyi károsanyag-kibocsátási botrányt.
26 tonnás elektromos kamion érkezik a Daimlertől
A kisebb, 7,5 tonnás, villanymotoros haszongépjármű hamarosan megvásárolható lesz, több tíz tonnás társára még egy kicsit várni kell.
Spanyolország pörgeti az MAN kasszáját
A német gyártó alternatív meghajtással szerelt buszai egyre népszerűbbek a mediterrán országban.
65 milliárd forintra csaphatnak le a kisvállalkozások
A növekedési hitelprogram (nhp) soha nem látott lehetőséget adott a kis- és közepes vállalkozásoknak (kkv) - mondta a Magyar Iparszövetség (OKISZ) elnöke az M1 aktuális csatorna péntek esti hírfolyamában.
A semmiből a milliókig: így épített fel egy profi UX céget öt fiatal
A legtöbben úgy gondolják, ha valaki az IT-szektorban akar elhelyezkedni, a középiskola után olyan felsőoktatási intézményt választ magának, ahol az ehhez szükséges alapokat elsajátíthatja. Azonban nem ritka, hogy valaki úgy kezdjen ezzel a területtel foglalkozni, hogy nincs, vagy csak minimális tapasztalattal rendelkezik, lelkesedésből viszont nincs hiány.
Bárki képes kezelni az autóipari robotokat. Bárki!
Pár évvel ezelőtt még kevesen hittek azokban az együttműködő robotokban, amik védőkorlát nélkül, közvetlenül az emberekkel dolgoznak. Most ott tartunk, hogy ezek a robotok átalakítják az ipart, hiszen olyan munkakörök fognak születni, amik kihasználják a robotok adottságait.

Közösség