Hírek
Egy rossz tanulónak köszönhetik, hogy számítógépes játékkal is tanulhatnak
Gócza Anita
13
A Magyarországon is az egyik legnépszerűbb számítógépes játékot, a Minecraftot nem csak „kockulásra”, hanem valós, hatékony és élvezetes iskolai tanításra is fel lehet használni. A finn Santeri Koivisto a Brain Bar Budapesten mutatta be az általa kifejlesztett és egyre több országban használt MinecraftEdut. Itthon még nem nagyon terjedt el, pedig hatékonysága megkérdőjelezhetetlen.
Magyar cégek nyithatják meg az utat az önjáró autók előtt
Az önvezető autók kapcsán leggyakrabban a Google vagy a Tesla neve merül fel, ami jól mutatja, hogy nem a hagyományos autóipari óriások a technológia úttörői. Meglepő módon két magyar cég is olyan innováció birtokában van, ami akár nélkülözhetetlen lehet majd a jövő sofőr nélküli járműveiben.
2018-ig egységesítik az állami informatikai rendszereket
A Magyarországon egymástól elkülönülten működő 300 informatikai szakrendszert 2018-ig összekapcsolják, ami a vállalkozások versenyképessége, a hatékonyság, és gyorsaság érdekében kulcskérdés - mondta a Miniszterelnökség területi közigazgatásért felelős államtitkára egy budapesti konferencián.
Laufer Tamás: az innovációt nem lehet betiltani
A digitális gazdaság komplex jelenségéhez tartozó egyik modell, a sharing economy, a megosztáson alapuló gazdaság csak csepp a tengerben. Mégis rengeteg vitát szült, rengetegen beszélgetünk róla, főként az Uber híres-hírhedt példáján keresztül. A kormányülésektől a kocsmai beszélgetésekig mindenhol téma, mégis kevesen értik, mi is történik pontosan, hová futhat ki ez a jelenség, mi a gazdasági haszna és mik a valódi veszélyek.
Innovatív magyar márkák
BrandTrend márkás kerekasztal beszélgetés, a Centrál Kávéházban.
- Kürti Sándor, KÜRT , alapító, tulajdonos
- Bánhidi Attila, Fornetti., kereskedelmi igazgató,
- Mezei Rudolf, Promecom, ügyvezető igazgató
- Bakó Attila, Battila, alapító
- Molnár Gábor, Soós Tészta, kereskedelmi és marketing igazgató
Honnan lesz pénz a nagy ugráshoz?
Az NHP és a Jeremie-program kifutásával sem maradnak forrás nélkül a beruházni kívánó magyar cégek. Minden eddiginél több uniós forrás érkezik hazánkba, a kockázati befektetők sem tűnnek el, és a tőzsdén is érdemes körülnéznie a magyar kkv-knak – mondták el a szakértők a Piac & Profit által rendezett Cégvezetők Csúcstalálkozóján.
Felébresztettük a bennünk élő Teslát
Gyerekkoromban szerettem szétszerelni dolgokat, hogy aztán több kevesebb sikerrel összerakjam ezeket. Persze nagyon sokszor elrontottam és a zsebpénzemet arra költöttem, hogy az elrontott alkatrészeket megvegyem - mesélte Démi Zsolt, az Elex Pipe elektronikai építőjáték megálmodója. Sokunk nevében beszélt, sokan vagyunk olyanok, akik szerettek építeni gyerekkorukban, akár legóval, akár az akkor kapható kezdetleges elektronikai játékokkal.
Előtérbe kerültek a kutatásfejlesztési minősítések
Egyre jelentősebb az európai uniós források felhasználása terén a kutatásfejlesztési tevékenység, így a K+F minősítések szerepe is nő. A Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala 2012 óta több mint négyezer minősítést hagyott jóvá, és folyamatosan szakvéleményekkel látja el az adóhatóságot, a bíróságokat, a vállalatokat és a szervezeteket – emelte ki Bárdi Maja, a K+F Innováció Osztály vezetője.
Csalás volt a világ legígéretesebb orvosi startupja
Elizabeth Holmes tényleg nagyot futott, az ötletére úgy szerzett 9 milliárd dollárt, hogy azt tesztek nem támasztották alá, és egy fillér bevételt sem termelt soha. Holmes tavaly még a legfiatalabb milliárdosnak számított, most mindent elveszített. Így durrant ki a nagy startuplufi.
I-SICS Szociális Innovációs Verseny
Május 26-án csütörtökön került sor az I-SICS elnevezésű szociális innovációs verseny regionális fordulójára Zalaegerszegen, melynek célja, hogy fellhívja a fiatalok figyelmét a környezetükben felmerülő társadalmi problémákra, és ösztönözze őket, hogy társadalmilag felelősségteljesen gondolkodjanak, aktív, elkötelezett szereplői legyenek lakóhelyüknek.