Hírek
Laufer Tamás: az innovációt nem lehet betiltani
A digitális gazdaság komplex jelenségéhez tartozó egyik modell, a sharing economy, a megosztáson alapuló gazdaság csak csepp a tengerben. Mégis rengeteg vitát szült, rengetegen beszélgetünk róla, főként az Uber híres-hírhedt példáján keresztül. A kormányülésektől a kocsmai beszélgetésekig mindenhol téma, mégis kevesen értik, mi is történik pontosan, hová futhat ki ez a jelenség, mi a gazdasági haszna és mik a valódi veszélyek.
Innovatív magyar márkák
BrandTrend márkás kerekasztal beszélgetés, a Centrál Kávéházban.
- Kürti Sándor, KÜRT , alapító, tulajdonos
- Bánhidi Attila, Fornetti., kereskedelmi igazgató,
- Mezei Rudolf, Promecom, ügyvezető igazgató
- Bakó Attila, Battila, alapító
- Molnár Gábor, Soós Tészta, kereskedelmi és marketing igazgató
Honnan lesz pénz a nagy ugráshoz?
Az NHP és a Jeremie-program kifutásával sem maradnak forrás nélkül a beruházni kívánó magyar cégek. Minden eddiginél több uniós forrás érkezik hazánkba, a kockázati befektetők sem tűnnek el, és a tőzsdén is érdemes körülnéznie a magyar kkv-knak – mondták el a szakértők a Piac & Profit által rendezett Cégvezetők Csúcstalálkozóján.
Felébresztettük a bennünk élő Teslát
Gyerekkoromban szerettem szétszerelni dolgokat, hogy aztán több kevesebb sikerrel összerakjam ezeket. Persze nagyon sokszor elrontottam és a zsebpénzemet arra költöttem, hogy az elrontott alkatrészeket megvegyem - mesélte Démi Zsolt, az Elex Pipe elektronikai építőjáték megálmodója. Sokunk nevében beszélt, sokan vagyunk olyanok, akik szerettek építeni gyerekkorukban, akár legóval, akár az akkor kapható kezdetleges elektronikai játékokkal.
Előtérbe kerültek a kutatásfejlesztési minősítések
Egyre jelentősebb az európai uniós források felhasználása terén a kutatásfejlesztési tevékenység, így a K+F minősítések szerepe is nő. A Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala 2012 óta több mint négyezer minősítést hagyott jóvá, és folyamatosan szakvéleményekkel látja el az adóhatóságot, a bíróságokat, a vállalatokat és a szervezeteket – emelte ki Bárdi Maja, a K+F Innováció Osztály vezetője.
Csalás volt a világ legígéretesebb orvosi startupja
Elizabeth Holmes tényleg nagyot futott, az ötletére úgy szerzett 9 milliárd dollárt, hogy azt tesztek nem támasztották alá, és egy fillér bevételt sem termelt soha. Holmes tavaly még a legfiatalabb milliárdosnak számított, most mindent elveszített. Így durrant ki a nagy startuplufi.
I-SICS Szociális Innovációs Verseny
Május 26-án csütörtökön került sor az I-SICS elnevezésű szociális innovációs verseny regionális fordulójára Zalaegerszegen, melynek célja, hogy fellhívja a fiatalok figyelmét a környezetükben felmerülő társadalmi problémákra, és ösztönözze őket, hogy társadalmilag felelősségteljesen gondolkodjanak, aktív, elkötelezett szereplői legyenek lakóhelyüknek.
El van ájulva a világ a magyar elektromos kisrepülőtől
Egy kecskeméti hangárban összeraktak egy kétüléses sport- és oktató repülőgépet, amely már most világszám, és nagyon úgy fest, pár éven belül letarolhatja saját világpiacát. Öt éve még papíron sem létezett a Fusion 212, ma már több százat azonnal el tudnának adni a Siemensszel közösen fejlesztett magyar karbonrepülőgépből.