Hírek

Laufer Tamás: az innovációt nem lehet betiltani
A digitális gazdaság komplex jelenségéhez tartozó egyik modell, a sharing economy, a megosztáson alapuló gazdaság csak csepp a tengerben. Mégis rengeteg vitát szült, rengetegen beszélgetünk róla, főként az Uber híres-hírhedt példáján keresztül. A kormányülésektől a kocsmai beszélgetésekig mindenhol téma, mégis kevesen értik, mi is történik pontosan, hová futhat ki ez a jelenség, mi a gazdasági haszna és mik a valódi veszélyek.
Innovatív magyar márkák
BrandTrend márkás kerekasztal beszélgetés, a Centrál Kávéházban. - Kürti Sándor, KÜRT , alapító, tulajdonos - Bánhidi Attila, Fornetti., kereskedelmi igazgató, - Mezei Rudolf, Promecom, ügyvezető igazgató - Bakó Attila, Battila, alapító - Molnár Gábor, Soós Tészta, kereskedelmi és marketing igazgató
Mit arat a digitális mezőgazdaság?
A magyar mezőgazdaságban egyelőre csak akkor használnak informatikát, ha nagyon muszáj. Pedig muszáj lesz növelni a hatékonyságot, főleg ha kifut az uniós támogatás.
Közbeszerzésre felkészülni! Vigyázz, kész…
Alaposan felforgatta a korábbi rendszereket az új közbeszerzési törvény. Fél év után már van némi tapasztalat és a praktikusan nem működő, változtatásra szoruló elemek is látszanak, az igazi közbeszerzési dömping pedig heteken belül indulhat.
3 tévképzet a tőkebevonásról
Ha fejben hogy tartjuk, hogy az alábbi közvélekedések hamis mítoszok, elkerülhetünk néhány zsákutcába futást, amikor cégünknek próbálunk tőkét szerezni.
Honnan lesz pénz a nagy ugráshoz?
Az NHP és a Jeremie-program kifutásával sem maradnak forrás nélkül a beruházni kívánó magyar cégek. Minden eddiginél több uniós forrás érkezik hazánkba, a kockázati befektetők sem tűnnek el, és a tőzsdén is érdemes körülnéznie a magyar kkv-knak – mondták el a szakértők a Piac & Profit által rendezett Cégvezetők Csúcstalálkozóján.
Felébresztettük a bennünk élő Teslát
Gyerekkoromban szerettem szétszerelni dolgokat, hogy aztán több kevesebb sikerrel összerakjam ezeket. Persze nagyon sokszor elrontottam és a zsebpénzemet arra költöttem, hogy az elrontott alkatrészeket megvegyem - mesélte Démi Zsolt, az Elex Pipe elektronikai építőjáték megálmodója. Sokunk nevében beszélt, sokan vagyunk olyanok, akik szerettek építeni gyerekkorukban, akár legóval, akár az akkor kapható kezdetleges elektronikai játékokkal.
3D felvételek hozhatók létre egyszerű fotókból
Fejlett algoritmusok segítségével az egyszerű képekből nagy felbontású 3D fotók készíthetők, sőt, akár az idő eltelével bekövetkezett változások is látványosan követhetők.
Kibertámadásokat és zavargásokat jelez előre egy cég
Számos dolog megtudható a szabadon hozzáférhető forrásokból és információkból.
Előtérbe kerültek a kutatásfejlesztési minősítések
Egyre jelentősebb az európai uniós források felhasználása terén a kutatásfejlesztési tevékenység, így a K+F minősítések szerepe is nő. A Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala 2012 óta több mint négyezer minősítést hagyott jóvá, és folyamatosan szakvéleményekkel látja el az adóhatóságot, a bíróságokat, a vállalatokat és a szervezeteket – emelte ki Bárdi Maja, a K+F Innováció Osztály vezetője.
Adatvezérelt üzletkötés az új trend
Az adatmarketing az értékesítők új hívószava. De hogyan vonható bele ebbe az üzletkötés? Milyen adatokra van szüksége egy cégnek ahhoz, hogy leendő partnereivel biztonságos, jövedelmező üzletet köthessen? A következő listában ezeket mutatjuk be!
Csalás volt a világ legígéretesebb orvosi startupja
Elizabeth Holmes tényleg nagyot futott, az ötletére úgy szerzett 9 milliárd dollárt, hogy azt tesztek nem támasztották alá, és egy fillér bevételt sem termelt soha. Holmes tavaly még a legfiatalabb milliárdosnak számított, most mindent elveszített. Így durrant ki a nagy startuplufi.
I-SICS Szociális Innovációs Verseny
Május 26-án csütörtökön került sor az I-SICS elnevezésű szociális innovációs verseny regionális fordulójára Zalaegerszegen, melynek célja, hogy fellhívja a fiatalok figyelmét a környezetükben felmerülő társadalmi problémákra, és ösztönözze őket, hogy társadalmilag felelősségteljesen gondolkodjanak, aktív, elkötelezett szereplői legyenek lakóhelyüknek.
Így lesz sikeres az uniós pályázat
Gallyas Katalin az amszterdami A-Lab startup-inkubátor falain belül találkozott magyar startup cégek vezetőivel és lapunk tudósítójával, s osztotta meg praktikus tanácsait az uniós pénzgyűjtésről.
El van ájulva a világ a magyar elektromos kisrepülőtől
Egy kecskeméti hangárban összeraktak egy kétüléses sport- és oktató repülőgépet, amely már most világszám, és nagyon úgy fest, pár éven belül letarolhatja saját világpiacát. Öt éve még papíron sem létezett a Fusion 212, ma már több százat azonnal el tudnának adni a Siemensszel közösen fejlesztett magyar karbonrepülőgépből.
Önvezető autók és a felhasználók - nem könnyű feladat
Kitalálni az önvezető autók UX-UI paradigmáit? Nem kisebb feladatot tűzött ki maga elé a budapesti csapat. A kitalált koncepciót zabálja a nemzetközi szakma, úttörő mondások vannak benne.
47 millió forintos díjat nyert a különleges magyar mesekönyv
Hazai győzelem született a régió legnagyobb startup versenyén: 23 ország 148 startupja közül a mesekönyvek forradalmasítására vállalkozó BookR Kids nyerte meg a fődíjat.
Kiköltözhet a tengerre ezzel a házzal, áram és ivóvíz is lesz
Elkészült a terve annak az úszóháznak, amely teljesen önellátó otthont biztosít a lakóknak.
Valóságok átjárhatóságán dolgozik a Microsoft
A Microsoft legújabb kezdeményezésével hozná közelebb egymáshoz a VR és AR rendszereket, a jövőre érkező mixed reality a konzumer és a vállalati felhasználás között nyitna kaput.
Áttörés: elkészült a kütyü, ami a levegőből üzemanyagot csinál
A kutatók évek óta kísérleteznek a levegőből üzemanyagot készítő eljárással, most sikerült áttörést elérniük.

Közösség