Hírek
Nemzetközi együttműködés vidéki vállalkozások modernizációs törekvéseinek támogatásáért
A Pannon Novum Nonprofit Kft. partneri részvételével és a Nemzetgazdasági Minisztérium (TOP Irányító Hatóság) szakmai támogatásával 2016. április 1-jétől megkezdődött a „Regional policies for innovation driven competitiveness and growth of rural SMEs” c. projekt megvalósítása az Interreg Europe Program keretében.
Cunami méretű változáshullám jön az orvoslásban
Könnycseppből vércukorszintet mérő kontaktlencse, 3D-s nyomtatóval létrehozott májszövet, távolból műtő sebészrobotok, szemüveggel közvetített orvosi beavatkozások – e kiragadott példák is jól mutatják, hogy az egészségügy többet fejlődhet a következő években, mint az elmúlt évszázadok alatt. De erre orvosnak, páciensnek egyaránt készülnie kell.
Újabb rekordszintre léptek a villanyrepcsivel
50 kilóból 330 lóerőt kipréselni akkor is komoly mutatványnak számít, ha a gép, amiben egy ilyen motor működik, végig a földön marad. A hibrid-elektromos repülő esetében, ahol amúgy is minden kg számít, mindez hatványozottan igaz. Továbbra is rohamléptekkel fejleszti az elektromos rásegítéssel működő repülőgépét a Siemens.
Itt fog megtanulni vállalkozni, nem az iskolapadban
Egy kisebb cégnél, hosszabb időszak alatt sokkal többet lehet tanulni, mint az egyetemen, legalábbis a tapasztalat azt mutatja, hogy amit a diákok az egyetemen tanulnak, ritkán találkozik azzal, amire a munkaerőpiacon szükségük lenne. Ezt szem előtt tartva született meg a Bridge Budapest legújabb ösztöndíjprogramja.
Interregionális együttműködési projekt a KKV-k versenyképességi szakpolitikák javítására
A Pannon Novum Nonprofit Kft. partneri részvételével és a Nemzetgazdasági Minisztérium (GINOP Irányító Hatóság) szakmai támogatásával 2016. április 1-jétől megkezdődött az „SKILLS+ Supporting knowledge capacity in ICT among SME to engage in growth and innovation” elnevezésű projekt megvalósítása az Interreg Europe Program keretében.
Nemzetközi együttműködés a kutatás-fejlesztési eredmények kereskedelmi hasznosításának támogatásáért
A Pannon Novum Nonprofit Kft. partneri részvételével és a Nemzetgazdasági Minisztérium (GINOP Irányító Hatóság) szakmai támogatásával 2016. április 1-jétől megkezdődött az „InnoBridge - Bridging the innovation gap through converting R&D results into commercial success in a more effective and efficient way” c. projekt megvalósítása az Interreg Europe Program keretében.
Pszichometria helyett mobiljátékok – gamification a toborzásban
Mi az a gamification? Mi köze lehet a csillagközi küldetéseknek a toborzási folyamatokhoz? Hogyan segítheti elő az ideális jelölt felkutatását az, ha a pszichometriai teszteket mobiljátékokra cseréljük? Tudja meg a válaszokat Robert Newrytól, az Arctic Shores alapítójától!
Itt a sugárálló szupertükör, magyarok csinálták
Új, a neutronsugárzásnak az eddigieknél jobban ellenálló szupertükröt fejlesztettek magyar kutatók. A fejlesztés segítségével a jelenleginél lényegesen érzékenyebb, jobb technikai eszközökhöz juthat az anyagtudomány, az egészségügy vagy például az űrkutatás.
3D nyomtatóval állítaná elő az okos eszközöket a Xerox
A magyar származású fejlesztő, Veres János vezetésével a Xerox amerikai kutatóközpontjában, a PARC-ban olyan 3D-s nyomtatási eljárás kifejlesztésén dolgoznak, amely lehetővé tenné a jövőben, hogy az okos eszközeit - technikai, vagy formai kötöttségek megtartása nélkül - bárki a saját elképzelése, fantáziája szerint készíthesse el.
Mi az: napelemes és elektromos hajtású? A BME hajója!
Új vizekre evez az Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem – ezt ráadásul olyannyira kell szó szerint venni, hogy Hollandiában vízre száll és meg is méretteti magát hamarosan a hallgatók által készített hajó. Az AutoPro Treszkai Alizzal beszélgetett, aki a csapat marketinges ügyeit intézi.
160 éve született Nikola Tesla
Ki találta fel a rádiót, a váltakozó áramú indukciós motort, a háromfázisú generátort, a távirányítást, a robot-technikát, a radart vagy a hangszórót? Ki figyelte meg elsőnek vevőkészülékével a kozmoszból érkező elektromos jeleket? Ki készített először röntgenfelvételeket, és ki alkalmazott első alkalommal gyógyításra nagyfrekvenciás áramot?