Hírek

Nemzetközi együttműködés vidéki vállalkozások modernizációs törekvéseinek támogatásáért
A Pannon Novum Nonprofit Kft. partneri részvételével és a Nemzetgazdasági Minisztérium (TOP Irányító Hatóság) szakmai támogatásával 2016. április 1-jétől megkezdődött a „Regional policies for innovation driven competitiveness and growth of rural SMEs” c. projekt megvalósítása az Interreg Europe Program keretében.
Cunami méretű változáshullám jön az orvoslásban
Könnycseppből vércukorszintet mérő kontaktlencse, 3D-s nyomtatóval létrehozott májszövet, távolból műtő sebészrobotok, szemüveggel közvetített orvosi beavatkozások – e kiragadott példák is jól mutatják, hogy az egészségügy többet fejlődhet a következő években, mint az elmúlt évszázadok alatt. De erre orvosnak, páciensnek egyaránt készülnie kell.
Magyar siker a német oktatási innovációs versenyen
Az OTP Fáy András Alapítvány programja nyert, amely általános iskolásokhoz hozza közel a pénzügyi és gazdasági ismereteket.
8 terület, ahol a mesterséges intelligencia már jelen van az életünkben
Mobilasszisztensek, alaposan kiképzett videojátékosok, profi vadászpilóták és online ügyfélszolgálatosok – a mesterséges intelligencia életünk olyan területein is jelen van már, amelyre nem is gondolnánk.
Újabb rekordszintre léptek a villanyrepcsivel
50 kilóból 330 lóerőt kipréselni akkor is komoly mutatványnak számít, ha a gép, amiben egy ilyen motor működik, végig a földön marad. A hibrid-elektromos repülő esetében, ahol amúgy is minden kg számít, mindez hatványozottan igaz. Továbbra is rohamléptekkel fejleszti az elektromos rásegítéssel működő repülőgépét a Siemens.
Itt fog megtanulni vállalkozni, nem az iskolapadban
Egy kisebb cégnél, hosszabb időszak alatt sokkal többet lehet tanulni, mint az egyetemen, legalábbis a tapasztalat azt mutatja, hogy amit a diákok az egyetemen tanulnak, ritkán találkozik azzal, amire a munkaerőpiacon szükségük lenne. Ezt szem előtt tartva született meg a Bridge Budapest legújabb ösztöndíjprogramja.
Milyen hatással lesz az IoT (Dolgok Internete) a munkaerőpiacra?
Az IoT hatására fontossá válnak az olyan szakterületek, mint az áramkörtervezés, vagy a biztonságtechnika, ugyanakkor az IoT-nek más, nem ennyire kézzel fogható hatása is lesz a tech-dolgozók iránti keresletre.
Interregionális együttműködési projekt a KKV-k versenyképességi szakpolitikák javítására
A Pannon Novum Nonprofit Kft. partneri részvételével és a Nemzetgazdasági Minisztérium (GINOP Irányító Hatóság) szakmai támogatásával 2016. április 1-jétől megkezdődött az „SKILLS+ Supporting knowledge capacity in ICT among SME to engage in growth and innovation” elnevezésű projekt megvalósítása az Interreg Europe Program keretében.
Nemzetközi együttműködés a kutatás-fejlesztési eredmények kereskedelmi hasznosításának támogatásáért
A Pannon Novum Nonprofit Kft. partneri részvételével és a Nemzetgazdasági Minisztérium (GINOP Irányító Hatóság) szakmai támogatásával 2016. április 1-jétől megkezdődött az „InnoBridge - Bridging the innovation gap through converting R&D results into commercial success in a more effective and efficient way” c. projekt megvalósítása az Interreg Europe Program keretében.
Elkészült az első "élő" robot
Tudósok szívizomsejtekkel működő robotot készítettek, ami az emberi szív működésének jobb megismerését fogja szolgálni.
Szuperacél adhat szárnyakat a járműiparnak
A Nippon Steel & Sumitomo Metal terméke nem csupán harmadával könnyebb a piacon forgalomban lévő acélnál, de negyedével erősebb is.
Pszichometria helyett mobiljátékok – gamification a toborzásban
Mi az a gamification? Mi köze lehet a csillagközi küldetéseknek a toborzási folyamatokhoz? Hogyan segítheti elő az ideális jelölt felkutatását az, ha a pszichometriai teszteket mobiljátékokra cseréljük? Tudja meg a válaszokat Robert Newrytól, az Arctic Shores alapítójától!
Robotadó bevezetését javasolja a német posta vezetője
Az emberekkel végzett munka adóterhének csökkentését és a robotokkal végzett munka megadóztatását javasolja a Deutsche Post német postavállalat vezetője.
Csaknem 5 milliárd forintra pályázhatnak a kisvállalkozások
Induló innovatív vállalkozások és a városfejlesztési beruházások ösztönzésére szolgáló pénzügyi szabályozást fogadott el az Európai Bizottság (EB) hétfőn.
Itt a sugárálló szupertükör, magyarok csinálták
Új, a neutronsugárzásnak az eddigieknél jobban ellenálló szupertükröt fejlesztettek magyar kutatók. A fejlesztés segítségével a jelenleginél lényegesen érzékenyebb, jobb technikai eszközökhöz juthat az anyagtudomány, az egészségügy vagy például az űrkutatás.
A pelenkák és a fogkefék is tovább­fejleszthetők
A fogyasztási cikkek piacán is egyre fontosabb a hálózatba kötöttség és az innováció.
3D nyomtatóval állítaná elő az okos eszközöket a Xerox
A magyar származású fejlesztő, Veres János vezetésével a Xerox amerikai kutatóközpontjában, a PARC-ban olyan 3D-s nyomtatási eljárás kifejlesztésén dolgoznak, amely lehetővé tenné a jövőben, hogy az okos eszközeit - technikai, vagy formai kötöttségek megtartása nélkül - bárki a saját elképzelése, fantáziája szerint készíthesse el.
Mi az: napelemes és elektromos hajtású? A BME hajója!
Új vizekre evez az Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem – ezt ráadásul olyannyira kell szó szerint venni, hogy Hollandiában vízre száll és meg is méretteti magát hamarosan a hallgatók által készített hajó. Az AutoPro Treszkai Alizzal beszélgetett, aki a csapat marketinges ügyeit intézi.
Kutatás-Fejlesztés-Innováció Munkacsoport ülés Nagykanizsán
Július 12-én Nagykanizsán került megrendezésre a Nyugat-Pannon Járműipari és Mechatronikai Központ Kutatás-Fejlesztés-Innováció Munkacsoport ülése a Soós Ernő Víztechnológiai Kutató-Fejlesztő Központban.
160 éve született Nikola Tesla
Ki találta fel a rádiót, a váltakozó áramú indukciós motort, a háromfázisú generátort, a távirányítást, a robot-technikát, a radart vagy a hangszórót? Ki figyelte meg elsőnek vevőkészülékével a kozmoszból érkező elektromos jeleket? Ki készített először röntgenfelvételeket, és ki alkalmazott első alkalommal gyógyításra nagyfrekvenciás áramot?

Közösség