Hírek

Interregionális együttműködési projekt a KKV-k versenyképességi szakpolitikák javítására
A Pannon Novum Nonprofit Kft. partneri részvételével és a Nemzetgazdasági Minisztérium (GINOP Irányító Hatóság) szakmai támogatásával 2016. április 1-jétől megkezdődött az „SKILLS+ Supporting knowledge capacity in ICT among SME to engage in growth and innovation” elnevezésű projekt megvalósítása az Interreg Europe Program keretében.
Nemzetközi együttműködés a kutatás-fejlesztési eredmények kereskedelmi hasznosításának támogatásáért
A Pannon Novum Nonprofit Kft. partneri részvételével és a Nemzetgazdasági Minisztérium (GINOP Irányító Hatóság) szakmai támogatásával 2016. április 1-jétől megkezdődött az „InnoBridge - Bridging the innovation gap through converting R&D results into commercial success in a more effective and efficient way” c. projekt megvalósítása az Interreg Europe Program keretében.
Elkészült az első "élő" robot
Tudósok szívizomsejtekkel működő robotot készítettek, ami az emberi szív működésének jobb megismerését fogja szolgálni.
Szuperacél adhat szárnyakat a járműiparnak
A Nippon Steel & Sumitomo Metal terméke nem csupán harmadával könnyebb a piacon forgalomban lévő acélnál, de negyedével erősebb is.
Pszichometria helyett mobiljátékok – gamification a toborzásban
Mi az a gamification? Mi köze lehet a csillagközi küldetéseknek a toborzási folyamatokhoz? Hogyan segítheti elő az ideális jelölt felkutatását az, ha a pszichometriai teszteket mobiljátékokra cseréljük? Tudja meg a válaszokat Robert Newrytól, az Arctic Shores alapítójától!
Robotadó bevezetését javasolja a német posta vezetője
Az emberekkel végzett munka adóterhének csökkentését és a robotokkal végzett munka megadóztatását javasolja a Deutsche Post német postavállalat vezetője.
Csaknem 5 milliárd forintra pályázhatnak a kisvállalkozások
Induló innovatív vállalkozások és a városfejlesztési beruházások ösztönzésére szolgáló pénzügyi szabályozást fogadott el az Európai Bizottság (EB) hétfőn.
Itt a sugárálló szupertükör, magyarok csinálták
Új, a neutronsugárzásnak az eddigieknél jobban ellenálló szupertükröt fejlesztettek magyar kutatók. A fejlesztés segítségével a jelenleginél lényegesen érzékenyebb, jobb technikai eszközökhöz juthat az anyagtudomány, az egészségügy vagy például az űrkutatás.
A pelenkák és a fogkefék is tovább­fejleszthetők
A fogyasztási cikkek piacán is egyre fontosabb a hálózatba kötöttség és az innováció.
3D nyomtatóval állítaná elő az okos eszközöket a Xerox
A magyar származású fejlesztő, Veres János vezetésével a Xerox amerikai kutatóközpontjában, a PARC-ban olyan 3D-s nyomtatási eljárás kifejlesztésén dolgoznak, amely lehetővé tenné a jövőben, hogy az okos eszközeit - technikai, vagy formai kötöttségek megtartása nélkül - bárki a saját elképzelése, fantáziája szerint készíthesse el.
Mi az: napelemes és elektromos hajtású? A BME hajója!
Új vizekre evez az Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem – ezt ráadásul olyannyira kell szó szerint venni, hogy Hollandiában vízre száll és meg is méretteti magát hamarosan a hallgatók által készített hajó. Az AutoPro Treszkai Alizzal beszélgetett, aki a csapat marketinges ügyeit intézi.
Kutatás-Fejlesztés-Innováció Munkacsoport ülés Nagykanizsán
Július 12-én Nagykanizsán került megrendezésre a Nyugat-Pannon Járműipari és Mechatronikai Központ Kutatás-Fejlesztés-Innováció Munkacsoport ülése a Soós Ernő Víztechnológiai Kutató-Fejlesztő Központban.
160 éve született Nikola Tesla
Ki találta fel a rádiót, a váltakozó áramú indukciós motort, a háromfázisú generátort, a távirányítást, a robot-technikát, a radart vagy a hangszórót? Ki figyelte meg elsőnek vevőkészülékével a kozmoszból érkező elektromos jeleket? Ki készített először röntgenfelvételeket, és ki alkalmazott első alkalommal gyógyításra nagyfrekvenciás áramot?
Megváltozott a Nemzetgazdasági Minisztérium Gazdaságfejlesztési Programok Ügyfélszolgálatának telefonszáma
A Nemzetgazdasági Minisztérium tájékoztatja pályázóit, hogy 2016.07.01 napjával a +36 40 200 617, valamint a +36 1 688 2500 telefonszám megszűnik. 2016.07.01 napjától az ügyfélszolgálati telefonon KIZÁRÓLAG az új, +36 1 896 66 66 számon érhető el.
Az ELTE-hez csatlakozik a szombathelyi egyetem
Január 1-től az ELTE része lesz a szombathelyi egyetem, jelentette be Palkovics László oktatási államtitkár Szombathelyen, az egyetem napokban megtartott laborátadó ünnepségén. Hozzátette, a hallgatói jogviszonyok február 1-vel kerülnek át az Eötvös Loránd Tudományegyetemhez.
Startupok, irány a TechCrunch San Francisco! Július 10-ig lehet jelentkezni az InnoTrade program honlapján.
Három magyar startup utazhat ki a világ egyik legnagyobb tech fesztiváljára, a San Franciscó-i TechCrunch-ra.
Mozgásban a világ körül
A Budapest–New York–Sencsen-tengelyen éli életét a sportanalitikai alkalmazást kifejlesztő Notch magyar alapítója. Ozsvald Eszter a napokban az OECD Párizsban rendezett gazdaságfejlesztési konferenciáján is előadott.
MobiliseSME projekt
A projekt fő célja megvizsgálni, mennyiben valósítható meg, és mennyiben jelentkezik igény európai szintű KKV mobilitási programra, és a projekt már maga utat kíván nyitni egy esetleges jövőbeli program létrehozására: egy olyan mikro, kis- és középvállalkozások számára elérhető mobilitási programra, mint amelyet már az egyetemi hallgatók vonatkozásában megismertünk az ERASMUS program keretében.
Világsiker kapujában a debreceni orvostanhallgatók appja
Az Imagine Cup a világ legnagyobb, diákoknak tartott innovációs versenye, amin egyetemista csapatok mutatnak be okostelefonos appokat, online szolgáltatásokat, meg minden hasonlót, amikkel mostanában milliárdos üzleteket szoktak csinálni kollégiumi szobákból elindult startupok.
Új egyetemi lobbi csoport kampányolhat a következő uniós kutatási programért
Új európai egyetemi hálózat szerveződik azzal a céllal, hogy a soron következő, 2021-től induló uniós kutatási programra befolyást gyakorolhasson.

Közösség