Hírek

Magyar elektromos buszt tesztel két spanyol közlekedési vállalat
A magyar evopro csoport által fejlesztett, Modulo elnevezésű elektromos autóbuszt teszteli két spanyol közlekedési vállalat is azt vizsgálva, hogy a környezetbarát jármű miként használható a madridi belvárosi és elővárosi közlekedésben.
Startup Kultúra Közösség
A Magyar Innovációs Szövetség kezdeményezésére 2014. március 31-én elindult a Startup Kultúra Közösség c. csoport a Facebookon, melynek már több mint 3000 tagja van. A Közösség egyik feladata, hogy biztosítsa a kapcsolatot a magyarországi startup közösség és a MISZ tagsága között.
Vigye haza a megmaradt ételt - féláron
A megtermelt élelmiszerek 30-40 százaléka világszerte a kukában végzi, miközben 800 millió ember éhezik. Ezen próbált változtatni a dán Too Good To Go mobilalkalmazás, amivel a felhasználók olcsón vehették meg az éttermekben a nap végén megmaradt élelmiszert. A magyar fejlesztésű redinner pont ugyanezt próbálja meghonosítani Magyarországon is – a fejlesztők ígérete szerint idén szeptembertől.
Megnövekedett források az Erasmus+ programban
Az Erasmus+ program 2017-es pályázati lehetőségei, az oktatás minden szintjén kínálnak nemzetközi együttműködési lehetőségeket.
Megcsinálta: hamuból gyémánt lett, és már árulják
Egy holland feltaláló összegyűjti a szmogot, majd gyűrűt és mandzsettagombot készít belőle.
Újra jön a legnépszerűbb pályázat
Megkezdték az egyik legnépszerűbb, a mikro-, kis- és középvállalkozások kapacitásbővítő beruházásaira összesen 37,5 milliárd forint vissza nem térítendő támogatást biztosító pályázat társadalmi egyeztetését. Jelentős változást jelent a korábbi kiírásokhoz képest, hogy megjelenik a 30 százalékos vissza nem térítendő támogatás mellett az akár 60 százalékos kedvező kamatozású, kötelezően igénybeveendő hitel. 25-ről 80 százalékra emelkedik továbbá a projekten belüli infrastrukturális fejlesztésre elszámolható költség és nő a projektre fordítható összeg is, igaz ez csak a visszatérítendő hitel arányának növekedésével.
Éhes szájak, óriási hozam? Te is nagyot arathatsz a precíziós mezőgazdasággal
Miről van szó? •2050-re 2,4 milliárddal több embernek lesz szüksége élelemre, ám ehhez meg kell duplázni a termelést 2016 és 2050 között. •Egyre kevesebb a megművelhető földterület, de növelni kell a mezőgazdasági termelést. •A megoldás a dolgok internete (IoT) lehet. •A big data, GPS, drónok és szenzorok használata elhozza a "precíziós mezőgazdaság" korát. •A legnagyobb növekedés a legszegényebb országokból jöhet. •Az a befektető találhat itt igazán jó lehetőségeket, aki hosszú távra tervez.
Sajtóközlemény az alakuló regionális stakeholder csoportülésekről (INNONET, Győr, 2016.09.08.)
(InnoBridg, INNOGROW, SYMBI)
Közös rendezvény keretében került sor a Pannon Novum Nyugat-dunántúli Reginális Innovációs Nonprofit Kft. partneri részvételével, az Interreg Europe program keretében megvalósuló szakpolitikai eszközök fejlesztését célzó nemzetközi projektek (InnoBridge, INNOGROW, SYMBI) alakuló stakeholder csoportüléseire a szinergiák kihasználása céljából az INNONET Innovációs és Technológia Központban, Győrben.
Módosult a Prototípus, termék-, technológia- és szolgáltatásfejlesztés című felhívás
Módosult a Széchenyi 2020 keretében megjelent „Prototípus, termék-, technológia- és szolgáltatásfejlesztés” című (GINOP-2.1.7-15 kódszámú) Felhívás.
Ügyfélkörhöz és pénzhez is juthatnak az első magyar vállalati akcelerátor program résztvevői
Hiába a világmegváltó ötletek és a kezdeti lelkesedés, ha a startupok alapítói nem rendelkeznek kellő rutinnal és megfelelő háttérismeretekkel az üzleti életben. A statisztikák szerint az induló vállalkozások fele öt éven belül elbukik. A túlélők azonban jó eséllyel sikerre viszik cégüket. De hogyan kerülhetünk utóbbiak közé?
Új hajtást kaphat a csodakamion
Nem ez az egyetlen fejlemény a Nikola háza tájáról, a leendő gyártó a saját maga beszállítója lenne – már ami az üzemanyagot illeti.
Formula E: érkezik az Audi
A tervek szerint a négykarikások szoros együttműködést építenek ki az elektromos formaautók versenyében az ABT-Schaeffler csapatával.
Mit képzel az Audi a jövő közlekedéséről?
A német autógyártó az Audi connect első Car-to-X szolgáltatásaival, új infotainment-elemekkel, illetve a Here automatizált vezetéshez készülő, nagypontosságú digitális térképeivel mutat a holnap felé. - See more at: http://autopro.hu/trend/Mit-kepzel-az-Audi-a-jovo-kozlekedeserol/19994/#sthash.bpr1WVii.dpuf
Évi 50 ezer akkumulátort fog gyártani a Samsung Magyarországon
A vállalatóriás százmilliárd forintból létesít Gödön akkumulátorgyárat elektromos autók számára. 600 új munkahely jöhet létre.
Autonóm vezetés: komoly jogi dilemmákat kell megoldani
Az önvezető járművek nemcsak a mérnököknek adják fel a leckét, a jogi háttér tisztázása is komoly fejtörést okoz a szakembereknek. Meddig terjed a sofőr hatásköre? Alhat, olvashat a vezető menet közben? Ki kezelheti a keletkező adatokat? Dr. Nyalka Csabával, a DLA Piper Horváth és Társai Ügyvédi Iroda együttműködő ügyvédjével beszélgettünk, aki közel 20 éve foglalkozik a nemzetközi gépjárműiparhoz kapcsolódó jogi kérdésekkel. Az utóbbi időben jogi szakértőként tevékenykedik az autonóm vezetés terén.
Megcsinálták a hűtőruhát, ez lehet a légkondi utódja
Alacsony költségen előállítható, a viselője testét hűvösen tartó műanyagalapú textil ruhaanyagot fejlesztettek ki a Stanford Egyetem mérnökei, akik szerint a matéria alternatívát jelenthet a rengeteg energiát felemésztő légkondicionálással szemben.
Startupneveldéket hoznak létre nyolc városban 5 milliárd forintból
A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal nyolc inkubátornak adott szakmai támogatást arra, hogy az ötmilliárd forintos keretösszegű „Innovációs ökoszisztéma építése” című felhíváson részt vegyenek - írja a Széchenyi Tőkebefektetési Alap blogján.
Kkv eszköz: 51.6 millió EUR-val nagyobb költségvetés 2017-ben
A kkv eszköz 2017. évi költségvetését 437,5 millió EUR-ra emelték.
Az Európai Bizottság 15 innovatív projekt piacra lépését segíti elő 32 millió EUR-s támogatásával
A 19 országot képviselő 70 projektpartner részvételével megvalósuló 15 nyertes projekt egyenként közel 2 millió EUR összegű támogatásban részesül a Horizont 2020 program „Fast Track to Innovation” elnevezésű alprogramjából, amelynek keretében immár ötödik alkalommal hirdettek nyerteseket.
Ingyenes szakértői segítség folyamatban levő FP7 vagy Horizont 2020 projektek hasznosítási stratégiájának kidolgozásához
Az Európai Bizottság „Common Exploitation Booster” néven az alábbi négy szolgáltatást magában foglaló pilotot indított útjára.

Közösség