Hírek
Megjelentek a magyar nyelvű EIP-AGRI kiadványok a lehetséges forrásokról
Az Európai Bizottság által az EIP-AGRI, valamint a Horizont 2020 működésével kapcsolatban publikált kiadványok már magyar nyelven is elérhetőek az EIP Service Point oldalán. Ezen kiadványok közérthető módon nyújtanak tájékoztatást az EIP Hálózatán keresztül elérhető jó gyakorlatokról, innovatív megoldásokról és a lehetséges finanszírozási forrásokról.
Bizottsági előadások a H2020 projektmenedzsmenttel kapcsolatosan
2016. február 24-én lezajlott a Koordinátorok Napja előadássorozat, ahol az Európai Bizottság szakértői ismertették a projekt beszámolás, kifizetés igénylés és szerződésmódosítás szabályait, menetét, valamint ehhez kapcsolódóan a Participant Portal felület használatát.
Saját lábán ment Párizsba az elektromos busz átvenni a díjat
Az elektromos buszcsaládot tervező magyar evopro csoport és a kompozit kocsitestet gyártó orosz NCC kedden vette át a JEC Innovációs Díjat. A díjátadóra a BKV számára gyártott 20 darab kompozit busz egyike ment ki saját lábán, így a MODULO C68E a történelem első és egyetlen elektromos busza mely teljesítette a Budapest - Párizs távot.
A startupok hajthatják előre a magyar gazdaságot
Think.bdpest néven rendeztek régiós innovációs konferenciát Magyarországon, amelynek legfontosabb témája az volt, hogy hogyan segíthetik a startupok a hazai gazdaság növekedését. Az itthoni innovációs kultúra egyelőre több sebből vérzik, de az olyan új módszerek, mint a „startup gyár” modell segíthetik a felzárkózást.
Magyar környezetvédelmi fejlesztésekről tárgyalt Áder
Költséghatékony energiatárolásról, harmadik generációs napelemekről és a levegőminőség javításának lehetőségeiről, valamint más környezetvédelmi fejlesztésekről tárgyalt Áder János köztársasági elnök a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) Wigner Fizikai Kutatóközpontjának (FK) szakembereivel hétfőn Budapesten.
Ipar 4.0 szakmai munkacsoport
2016. március 4-én, a Nemzetgazdasági Minisztériumban került megrendezésre az Ipar 4.0 szakmai munkacsoport nyitó megbeszélése, melyen a Magyar Innovációs Szövetség képviseletében Frischmann Gábor, alelnök vett részt. A megbeszélésen kb. 40-en voltak, az NGM és NFM, az egyetemek, kutatóhelyek, nagy magyarországi kutató-fejlesztő bázissal rendelkező ICT cégek, szakmai szervezetek stb. képviseletében.
5 innováció, mellyel környezetbaráttá válhat a divat!
Egyre többet hallunk arról, hogy a divatipar a jelenlegi formájában nem fenntartható és hatalmas társadalmi, környezeti pusztítással jár. Nemcsak a ruhákat gyártó munkások élnek gyalázatos körülmények között, de a ruhapazarlás is minden eddiginél nagyobb méreteket ölt. A világon ma több ruha fogy, mint valaha, és az átlag amerikai 68 öltözéket dob ki évente. A H&M által fenntartott alapítvány ennek az áldatlan helyzetnek a megoldására Global Change Award néven versenyt hirdetett. A kihívásra a cégek és feltalálók olyan ötletekkel nevezhettek, melyek környezetbarátabbá tehetik a divatipart. Íme, a döntős ötletek, melyek közül szavazással választják ki a legjobbat.
Az igazán nagy sikerhez át kell lépni egy határt
Nemzetközi kapcsolatok nélkül álmodni sem érdemes a komolyabb üzleti sikerekről, a hazai cégek pedig elsősorban kutatás-fejlesztési és innovációs tevékenységükkel alkothatnának maradandót a határokon túl - hívta fel a figyelmet a Magyar Nemzeti Kereskedőház vezetője.