Hírek
Hétfőtől még kedvezőbb a Növekedési hitel!
A húsvéti nyúl előzetes ajándékaként értékelhetik a cégtulajdonosok az elmúlt időszak legkedvezőbb vállalati finanszírozási formájának, a növekedési hitel elérhetőségében bekövetkezett enyhítést. A maximum 2,5%-os hitel ma már külföldi vállalatok részesedésének megvásárlására is használható (az egyéb beruházási célok mellett). Az enyhítés egyszerre pozitív és meglepő - vélik a Bankmonitor szakértői.
Uniós pénzből okítják a magyar startupokat
Újabb programot indít a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium az infokommunikációs és távközlési (ikt) startup cégek ötleteinek nemzetközi piacra lépését segítendő. Az INPUT program megvalósítására 2,5 milliárd forint európai uniós forrás áll rendelkezésre - de a pénzt nem direktben adják a cégeknek. Előadásokra és tanácsadásra költik.
1400 milliárdot csábítana hazánkban a HIPA
Magyarország továbbra is kedvező célpontja a közvetlen külföldi tőkebefektetéseknek, a befektetők számára egyre vonzóbbak a vidéki települések és régiók - közölte a Nemzeti Befektetési Ügynökség (HIPA) az fDi Magazine legfrissebb összeállítására hivatkozva.
Budapest–Pozsony, 10 perc alatt: ezt kell tudni a hipergyors vákuumvasútról
A világ legfejlettebb tömegközlekedési eszköze épülhet meg néhány éven belül Közép-Európában. A vákuumvasutazás nem csak villámgyors, de fejlettségéhez képest meglepően olcsó is lehet. Egy Budapestet is érintő hyperloop újrafesthetné az európai innovációs térkép felénk eső részét.
Megjelentek a magyar nyelvű EIP-AGRI kiadványok a lehetséges forrásokról
Az Európai Bizottság által az EIP-AGRI, valamint a Horizont 2020 működésével kapcsolatban publikált kiadványok már magyar nyelven is elérhetőek az EIP Service Point oldalán. Ezen kiadványok közérthető módon nyújtanak tájékoztatást az EIP Hálózatán keresztül elérhető jó gyakorlatokról, innovatív megoldásokról és a lehetséges finanszírozási forrásokról.
Bizottsági előadások a H2020 projektmenedzsmenttel kapcsolatosan
2016. február 24-én lezajlott a Koordinátorok Napja előadássorozat, ahol az Európai Bizottság szakértői ismertették a projekt beszámolás, kifizetés igénylés és szerződésmódosítás szabályait, menetét, valamint ehhez kapcsolódóan a Participant Portal felület használatát.
Saját lábán ment Párizsba az elektromos busz átvenni a díjat
Az elektromos buszcsaládot tervező magyar evopro csoport és a kompozit kocsitestet gyártó orosz NCC kedden vette át a JEC Innovációs Díjat. A díjátadóra a BKV számára gyártott 20 darab kompozit busz egyike ment ki saját lábán, így a MODULO C68E a történelem első és egyetlen elektromos busza mely teljesítette a Budapest - Párizs távot.
A startupok hajthatják előre a magyar gazdaságot
Think.bdpest néven rendeztek régiós innovációs konferenciát Magyarországon, amelynek legfontosabb témája az volt, hogy hogyan segíthetik a startupok a hazai gazdaság növekedését. Az itthoni innovációs kultúra egyelőre több sebből vérzik, de az olyan új módszerek, mint a „startup gyár” modell segíthetik a felzárkózást.
Magyar környezetvédelmi fejlesztésekről tárgyalt Áder
Költséghatékony energiatárolásról, harmadik generációs napelemekről és a levegőminőség javításának lehetőségeiről, valamint más környezetvédelmi fejlesztésekről tárgyalt Áder János köztársasági elnök a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) Wigner Fizikai Kutatóközpontjának (FK) szakembereivel hétfőn Budapesten.
Ipar 4.0 szakmai munkacsoport
2016. március 4-én, a Nemzetgazdasági Minisztériumban került megrendezésre az Ipar 4.0 szakmai munkacsoport nyitó megbeszélése, melyen a Magyar Innovációs Szövetség képviseletében Frischmann Gábor, alelnök vett részt. A megbeszélésen kb. 40-en voltak, az NGM és NFM, az egyetemek, kutatóhelyek, nagy magyarországi kutató-fejlesztő bázissal rendelkező ICT cégek, szakmai szervezetek stb. képviseletében.