Hírek
Igazi űrtechnológia kerülhet az új telefonokba
A Xerox amerikai kutatóintézete, a PARC előrehaladott kutatásokat folytat annak érdekében, hogy a közeljövőben a hétköznapi emberek által használt mobilok, drónok, és más hordozható készülékek olyan hiperspektrális távérzékelésre legyenek képesek, mint azok az eszközök, amelyeket többek közt a NASA használ a távoli égitestek feltérképezésére.
Versennyel motiválja a jövő mérnökeit a Continental
Országos online versenyt hirdet mérnökhallgatók számára a Continental ContiCup néven. A verseny első körében a résztvevők esettanulmányok és kvíz feladatok megoldásával bizonyíthatják felkészültségüket. A döntőt a Continental Automotive Hungary Kft. budapesti gyárában a gyártásban rendezik majd, ahol a legjobb csapatok megismerkedhetnek a Continental dolgozóival, és testközelből betekintést nyerhetnek az autóipar mindennapjaiba. A világ egyik vezető autóipari beszállítójának nem titkolt célja, hogy a versenyen keresztül vonzóvá tegye az autóipar világát a jövő mérnökei számára.
Az autóipar jövője az ipari digitalizáció
Az Irinyi-terv részeként hét kiemelten fejlesztendő területet jelöltek meg, amelyek napjainkban, illetve a jövőben is a gazdaság húzóágazatai lehetnek. Ezek közé sorolja a kormány a járműgyártást, beleértve a személygépkocsi-, az autóbuszgyártást, illetve a kötött pályás járműgyártást is. A jelen és a jövő húzóágazatai között említi a specializált gép- és járműgyártást, ígéretes területként kiemelve a 3D-nyomtatást, az elektronikát és a nanotechnológiát. A jövő útja az ipari digitalizáció - fejtette ki Varga Mihány nemzetgazdasági miniszter.
Egyre több városban ingyenes a parkolás a zöld rendszámú autóknak
Márciustól Debrecenben és Kaposváron is ingyenesen parkolhatnak a környezetkímélő, zöld rendszámtáblás járművek, hasonló szabályozás van érvényben például Székesfehérváron, Szolnokon és Pécsen is. A Fővárosi Közgyűlés tavaly decemberben döntött az ilyen gépkocsik díjmentes budapesti parkolásáról.
47 millió szakcikket lopott el eddig, hogy ingyenesen közzétegye őket
„A Vox terjedelmes cikkben foglalkozik Alexandra Elbakyan kazah neurológussal, aki négy éve elindította a tudományos folyóiratok Napsterét, a Sci Hubot. Azóta 47 millió tudományos cikket tett közzé ingyenesen az oldalon. A kiadók értelemszerűen őrjöngenek, nehéz lesz eldönteni, kinek van igaza.
Társadalmi innováció: az IT-ipar az autisták speciális képességeire épít
„Thomas Madar egy autizmussal élő, 58 éves férfi, aki a munka világában mindig nehézségekbe ütközött, mert a kommunikációs készségei igen szegényesek. Próbálta fejleszteni magát, évekig járt felsőfokú képzésekre, majd állást keresett, majd megint képezte magát. A legtöbbször már az interjún elutasították, ugyanis, saját bevallása szerint, nem tudta szimpatikus csapatjátékosként eladni magát.
Újabb magyar cég került fel a világ élvonalába
A szegedi AgriCon Hungary Precision Farming Kft. is felkerült arra a 45 cégből álló listára, amely a Horizont 2020 KKV eszköz második fordulójának legutóbbi nyerteseit mutatja be, amelyek együttesen 48,6 millió eurót nyertek. A minap közzétett lista rendkívül éles verseny alapján alakult ki, hiszen 1090 pályázat érkezett be az Európai Bizottsághoz, így tehát mindössze 4,1%-os sikerarányról beszélhetünk. A magyar cég projektje egyébként forrás hatékony ökoinnovatív élelmiszerek előállítására és feldolgozására összpontosít.
Sokat kell rá költeni, de megéri: az állam is jól járna a zöldautók elterjedésével
Bár a kormányok egyelőre óvatosan közelítenek a zöldautózás kérdéséhez, az már most látszik, hogy hosszú távon igen sokat profitálhat belőle az állam. Ehhez még csak arra sem lenne szükség, hogy az adott országban minden autót elektromos, vagy hibrid modellre cseréljenek, az uniós támogatásokkal együtt ugyanis több lehetne a bevétel, mint a fejlesztésekre fordított kiadás.