Hírek
5 innováció, mellyel környezetbaráttá válhat a divat!
Egyre többet hallunk arról, hogy a divatipar a jelenlegi formájában nem fenntartható és hatalmas társadalmi, környezeti pusztítással jár. Nemcsak a ruhákat gyártó munkások élnek gyalázatos körülmények között, de a ruhapazarlás is minden eddiginél nagyobb méreteket ölt. A világon ma több ruha fogy, mint valaha, és az átlag amerikai 68 öltözéket dob ki évente. A H&M által fenntartott alapítvány ennek az áldatlan helyzetnek a megoldására Global Change Award néven versenyt hirdetett. A kihívásra a cégek és feltalálók olyan ötletekkel nevezhettek, melyek környezetbarátabbá tehetik a divatipart. Íme, a döntős ötletek, melyek közül szavazással választják ki a legjobbat.
Az igazán nagy sikerhez át kell lépni egy határt
Nemzetközi kapcsolatok nélkül álmodni sem érdemes a komolyabb üzleti sikerekről, a hazai cégek pedig elsősorban kutatás-fejlesztési és innovációs tevékenységükkel alkothatnának maradandót a határokon túl - hívta fel a figyelmet a Magyar Nemzeti Kereskedőház vezetője.
Igazi űrtechnológia kerülhet az új telefonokba
A Xerox amerikai kutatóintézete, a PARC előrehaladott kutatásokat folytat annak érdekében, hogy a közeljövőben a hétköznapi emberek által használt mobilok, drónok, és más hordozható készülékek olyan hiperspektrális távérzékelésre legyenek képesek, mint azok az eszközök, amelyeket többek közt a NASA használ a távoli égitestek feltérképezésére.
Versennyel motiválja a jövő mérnökeit a Continental
Országos online versenyt hirdet mérnökhallgatók számára a Continental ContiCup néven. A verseny első körében a résztvevők esettanulmányok és kvíz feladatok megoldásával bizonyíthatják felkészültségüket. A döntőt a Continental Automotive Hungary Kft. budapesti gyárában a gyártásban rendezik majd, ahol a legjobb csapatok megismerkedhetnek a Continental dolgozóival, és testközelből betekintést nyerhetnek az autóipar mindennapjaiba. A világ egyik vezető autóipari beszállítójának nem titkolt célja, hogy a versenyen keresztül vonzóvá tegye az autóipar világát a jövő mérnökei számára.
Az autóipar jövője az ipari digitalizáció
Az Irinyi-terv részeként hét kiemelten fejlesztendő területet jelöltek meg, amelyek napjainkban, illetve a jövőben is a gazdaság húzóágazatai lehetnek. Ezek közé sorolja a kormány a járműgyártást, beleértve a személygépkocsi-, az autóbuszgyártást, illetve a kötött pályás járműgyártást is. A jelen és a jövő húzóágazatai között említi a specializált gép- és járműgyártást, ígéretes területként kiemelve a 3D-nyomtatást, az elektronikát és a nanotechnológiát. A jövő útja az ipari digitalizáció - fejtette ki Varga Mihány nemzetgazdasági miniszter.
Egyre több városban ingyenes a parkolás a zöld rendszámú autóknak
Márciustól Debrecenben és Kaposváron is ingyenesen parkolhatnak a környezetkímélő, zöld rendszámtáblás járművek, hasonló szabályozás van érvényben például Székesfehérváron, Szolnokon és Pécsen is. A Fővárosi Közgyűlés tavaly decemberben döntött az ilyen gépkocsik díjmentes budapesti parkolásáról.