Hírek

160 milliárdot ad a magyar büdzsé K+F célokra
A központi költségvetésből 78,3 milliárd forint, jövőre várhatóan mintegy 83 milliárd forint jut a kutatás-fejlesztés és innováció állami támogatására - mondta el a Magyar Időknek a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH).
47 millió szakcikket lopott el eddig, hogy ingyenesen közzétegye őket
„A Vox terjedelmes cikkben foglalkozik Alexandra Elbakyan kazah neurológussal, aki négy éve elindította a tudományos folyóiratok Napsterét, a Sci Hubot. Azóta 47 millió tudományos cikket tett közzé ingyenesen az oldalon. A kiadók értelemszerűen őrjöngenek, nehéz lesz eldönteni, kinek van igaza.
Társadalmi innováció: az IT-ipar az autisták speciális képességeire épít
„Thomas Madar egy autizmussal élő, 58 éves férfi, aki a munka világában mindig nehézségekbe ütközött, mert a kommunikációs készségei igen szegényesek. Próbálta fejleszteni magát, évekig járt felsőfokú képzésekre, majd állást keresett, majd megint képezte magát. A legtöbbször már az interjún elutasították, ugyanis, saját bevallása szerint, nem tudta szimpatikus csapatjátékosként eladni magát.
Magyar kkv pályázói siker: ICT4LIFE
Nemzetközi konzorcium tagjaként a Netis Informatikai Zrt. és a Pécsi Tudományegyetem részvételével 2016 januárjában 3,5 millió EUR összköltségvetésű Horizon 2020 projekt megvalósítása indult útjára.
Újabb magyar cég került fel a világ élvonalába
A szegedi AgriCon Hungary Precision Farming Kft. is felkerült arra a 45 cégből álló listára, amely a Horizont 2020 KKV eszköz második fordulójának legutóbbi nyerteseit mutatja be, amelyek együttesen 48,6 millió eurót nyertek. A minap közzétett lista rendkívül éles verseny alapján alakult ki, hiszen 1090 pályázat érkezett be az Európai Bizottsághoz, így tehát mindössze 4,1%-os sikerarányról beszélhetünk. A magyar cég projektje egyébként forrás hatékony ökoinnovatív élelmiszerek előállítására és feldolgozására összpontosít.
Sokat kell rá költeni, de megéri: az állam is jól járna a zöldautók elterjedésével
Bár a kormányok egyelőre óvatosan közelítenek a zöldautózás kérdéséhez, az már most látszik, hogy hosszú távon igen sokat profitálhat belőle az állam. Ehhez még csak arra sem lenne szükség, hogy az adott országban minden autót elektromos, vagy hibrid modellre cseréljenek, az uniós támogatásokkal együtt ugyanis több lehetne a bevétel, mint a fejlesztésekre fordított kiadás.
USA: nem kell sofőr az autókba
Fontos momentum lehet az önvezető autók fejlődésének történelmében az amerikai közlekedésbiztonsági felügyelet legújabb állásfoglalása. A kifejezetten a Google kérésére összeállított anyag már sofőrként ismeri el a vállalat által kifejlesztett rendszert, ugyanakkor még számos kérdés vár tisztázásra.
Új színt vihetnek a sportolásba az okoslabdák
A különféle smart technológiák a mindennapi élet egyre nagyobb részére fészkelik be magukat, és ez alól a sport sem lehet kivétel. A neves amerikai sportszergyártó, a Wilson, régóta kísérletezik ilyen megoldásokkal, és a közelmúltban egy felokosított tojáslabdával álltak elő.
Időszakosan felfüggesztésre kerülnek egyes GINOP felhívások
A 2014-2020 közötti programozási időszak uniós forrásainak teljes körű felhasználása érdekében szükséges intézkedésekről" szóló 1018/2016. (I. 22.) Korm. határozatban foglalt feladatok és célok teljesítése érdekében az Irányító Hatóság felülvizsgálat céljából 2016.02.22. (hétfő) 14:00 órás határidővel felfüggeszti az alábbi felhívásokat:
Hat magyar csapat vállalkozik idén a lehetetlenre Londonban
28 országból 229 diákcsapat, köztük öt egyetemi és egy középiskolás magyar team kapott meghívást az üzemanyag-hatékonysági versenyre.
A virtuális és a kiterjesztett valóság lesz a következő nagy trend
Mindkét technológia befuthat és meghatározó lehet a következő években. Másfél évtizeden belül az okostelefonok helyett már a két világot kombináló eszközök jöhetnek.
5D-s adattárolást fejlesztettek brit kutatók
Évmilliárdokon át működőképes, ötdimenziós digitális adattárolót fejlesztettek nanoszerkezetű üveg felhasználásával a Southamptoni Egyetem kutatói.
Felhívás: VII. Nyugat-dunántúli Regionális Innovációs Kiállítás és Találmányi Vásár
A Széchenyi István Egyetemen 2016. április 6-án (szerdán) megrendezésre kerülő VII. Nyugat-dunántúli Regionális Innovációs Kiállítás és Találmányi Vásáron való részvételre várja a Széchenyi István Egyetem és az Universitas-Győr Nonprofit Kft. a Győr-Moson-Sopron, Vas és Zala megyék területén székhellyel rendelkező kutatást-fejlesztést folytató vállalkozások, innovátorok, egyéni feltalálók, kutatók, oktatók és diákok jelentkezését.
Az EUREKA programban való magyar részvétel támogatása
A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal felhívása magyar intézmények részvételét támogatja a nemzetközi együttműködésben megvalósuló EUREKA projektekben a részvételhez szükséges hazai forrás biztosításával.
Felhívás kutatói kezdeményezésű témapályázatra
A pályázati felhívás célja a kutatói kreativitás és kiválóság megerősítése, olyan kutatói kezdeményezésű ígéretes alapkutatási projektek megvalósulásának ösztönzése, amelyektől általában különböző természeti és társadalmi jelenségek megismerése, az emberiség ismeretanyagának bővülése várható, különösen olyan eredmények, amelyek megalapozzák és meghatározzák a kutatás és fejlesztés kiválóságon és versenyképességen nyugvó jövőjét, mivel azokból új módszerek, eljárások kidolgozása is várható.
A forrásbőség zavarában?
Koncepciózusabb kutatásfejlesztési projekttervekre, felelősebb intézményfejlesztési döntésekre, és megalapozottabb költségvetési tervekre van szükség. Pálinkás József, az Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal elnöke a szakpolitikai véleménykérésre benyújtott kutatásfejlesztési és innovációs projekttervek értékelésének első tapasztalatairól.
Régiós innovációs konferenciát rendez Magyarország
A piaci, kormányzati és tudományos szektorok összefogásával régiós innovációs konferenciát rendez Magyarország március 8. és 10. között.
Digitális világgazdaság: merre érdemes tovább menni?
Évtizedek óta használunk számítógépeket, ezek (az internettel együtt) már egészen átalakították társadalmainkat. A digitális forradalomnak azonban még mindig csak a legelején járunk, a következő hullám, a "digitalizáció" fantasztikus változásokat hoz majd.
Viharfelhők a Szilícium-völgy felett
„Nehéz időszakon mennek keresztül az olyannyira sztárolt amerikai technológiai startupok, és ennek következtében komoly változások is mennek végbe a mélyben. Egyre fontosabb ugyanis, hogy a befektetőket valóban megtermelt nyereséggel csábítsák magukhoz.
Az ígéretes magyar vállalatok több mint felének még weboldala sincs
Több mint 500 ezer kis- és közepes vállalkozás működik Magyarországon, a munkavállalók 70 százalékát foglalkoztatva. Ebből valamivel több mint 7 ezer nevezhető feltörekvő középvállalkozásnak, amelyeknek éves bevétele meghaladja az 1 milliárd forintot. Jelentős részüknek azonban még weboldala sincs, és nem folytatnak semmilyen marketing tevékenységet.

Közösség