Hírek

Az ezermilliárd forintot is meghaladja a GINOP 2016-os keretösszege
Elfogadta a kormány a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (GINOP) 2016-os éves fejlesztési keretét (ÉFK). A döntéssel a 2014-2020 közötti programozási időszakban rendelkezésre álló uniós forrásokból idén több mint 50 pályázati felhívás megjelenése várható. Összességében több mint 1000 milliárd forintnyi újabb forrás nyílik meg a gazdaságfejlesztési, illetve innovációs és kutatás-fejlesztési támogatásokra 2016-ban - jelentette be Rákossy Balázs európai uniós források felhasználásáért felelős államtitkár.
Közeleg a 24. Magyar Innovációs Nagydíj Pályázat beadási határideje
Az Innovációs Nagydíjon kívül, összesen hat innovációs díj kerül átadásra az Országházban, azon társaságok között, melyek 2016. február 17-ig beadják pályázatukat.
Idejében érdemes benyújtani az innovációs pályázatokat
Szeretnénk felhívni a figyelmüket három, az innovációhoz kapcsolódó pályázatra, amelyek már benyújthatóak.
Megvette a magyar Ustreamet az IBM
A vételi árat nem hozta nyilvánosságra a vállalat.
Fotelből meghódítani Amerikát
Az elmúlt évben némileg csökkent a hazai startupok felé irányuló befektetések volumene. Bőven van jó ötlet, a menedzsmentismeretek azonban hiányoznak. Végre rendszerben kellene gondolkozni, és hozzásegíteni Budapestet, hogy térségünk startupközpontjává váljon.
Jogi és pénzügyi konzultáció H2020-pályázatokról vállalatok számára
A január 27-i rendezvényen az uniós kutatási és innovációs keretprogram (Horizont 2020) kiírásainak és projektjeinek aktuális jogi és pénzügyi szabályait, valamint az elektronikus pályázói felület működését ismertetik az NKFI Hivatal szakértői. A konzultáció célközönsége a vállalati szektor szereplői.
Digitális transzformáció: A digitalizáció társadalmi hatásai és következményei
Az MTA és az IVSZ közös szervezésben február 11-én Digitális transzformáció: A digitalizáció társadalmi hatásai és következményei címmel tart jövőbe néző konferenciát. Az előadók alaposan és őszintén elemzik a gép-ember viszony alakulását, bemutatják, hogy a társadalom, az egyén és vállalat szintjén mit jelent a digitális transzformáció. A technológia fejlődése exponenciális, az emberi egyén azonban továbbra is lineáris életet él. Mi történik a negyedik ipari forradalom után?
Több mint 32 milliárd forint forrás nyílik meg az Európai Innovációs Partnerség programban
Több mint 32 milliárd forint európai uniós pályázati forrás nyílik meg az Európai Innovációs Partnerség (EIP-AGRI) több programjában, a pályázatok kidolgozása folyamatban van - jelentette be Mezei Dávid, a Miniszterelnökség agrár-vidékfejlesztésért felelős helyettes államtitkára egy szakmai konferencián csütörtökön Budapesten.
A rugalmas foglalkoztatási formák bevezetését segítő program indul kis- és középvállalkozások (kkv) számára, a cégek 3 millió és 15 millió forint közötti támogatásra pályázhatnak.
A rugalmas foglalkoztatási formák bevezetését segítő program indul kis- és középvállalkozások (kkv) számára, a cégek 3 millió és 15 millió forint közötti támogatásra pályázhatnak.
Lehet a pályázni prototípusfejlesztésre és forgalombahozatalra
Benyújthatják támogatási kérelmeiket a prototípusfejlesztésre és forgalombahozatalra a mikro-, kis- és középvállalkozások. A pályázat keretében húszmilliárd forintnyi forrás áll rendelkezésre erre a célra.
Hárommilliárd innovatív kkv-knak
A Széchenyi 2020 program keretében újabb, a mikro-, kis- és középvállalkozások K+F+I tevékenységét támogató pályázat jelent meg „Innovációs voucher” címmel, GINOP-2.1.4-15 kódszámmal. A felhívás célja a kkv-k jelentősebb mértékű bevonása az innovációs láncba, illetve a vállalati innovációs tevékenység intenzitásának ösztönzése. A támogatási kérelmeket 2016. március 21-től 2018. március 20-ig lehet benyújtani.
Megújuló energiahasznosítás Magyarországon különös tekintettel a Smart City programokra
Összefoglaló a Smart City legutóbbi előadásáról.
Újabb ötmilliárdra csaphatnak le kkv-k
A rugalmas foglalkoztatási formák bevezetését segítő program indul kis- és középvállalkozások (kkv) számára, a cégek 3 millió és 15 millió forint közötti támogatásra pályázhatnak – közölte a SEED Kisvállalkozás-fejlesztési Alapítvány vezetője kedden Szegeden.
Irányításunk alá vonhatjuk a gravitációt?
Mágneses mezők alkalmazásával kényünk-kedvünk szerint alkothatunk és észlelhetünk gravitációs mezőket, kontrollálhatjuk, tanulmányozhatjuk, és saját szolgálatunkba állíthatjuk azokat. Mindez elég merészen hangzik, azonban André Füzfa, a belga Namur Egyetem professzora által publikált tanulmány pontosan ezt állítja. Ha elméletét sikerül átültetnie a gyakorlatba, azzal átalakíthatja a fizikát és felrázhatja Einstein általános relativitás elméletét.
Összehajtható kijelző az LG-től
A dél-koreai konszern spontán sajtótájékoztatón állította ki a legújabb fejlesztését.
Vitára hív a Continental az önvezető autózásról
A jövő autóiról szóló internetes honlapot indít a beszállító: az egyelőre csak angol nyelven elérhető oldalon a sofőr nélküli megoldásokról lehet tájékozódni és vitázni.
Önfeltöltő akkumulátoron dolgozik az MIT
Az MIT szakemberei szerint megoldhatónak tűnik az akkumulátorok mozgással való feltöltése.
Húszmilliárdos hátszél prototípusok fejlesztéséhez
A vállalkozások házon belüli prototípus-fejlesztésére és az ezek eredményeként létrejövő innovatív termékek, szolgáltatások és eljárások forgalomba hozatalára 10 millió forint és 130 millió forint közötti vissza nem térítendő támogatás nyerhető el.
Sikeres tőkebefektetést zárt a HandInScan
A Perion Kockázati Tőkealap 411 millió forintot fektetett be az innovatív egészségügyi technológiát fejlesztő HandInScan Kft.-be. A befektetés fő célja az új piacokra jutás és a további fejlesztések felgyorsítása.
Veszélyes játék a dolgok internete
Még ha nem is vagyunk tudatában, folyamatosan ömlenek ránk az IoT fejlesztések. Ideje tisztázni, hogy hol tartunk az adatok védelmében és hogyan segíthet a felhő alapú számítástechnika?

Közösség