Hírek

Régiós kampuszt nyitott a Google
Megerősíti a Google közép-kelet-európai jelenlétét azzal, hogy megnyitotta ötödik kampuszát Varsóban, ahová a régió minden szegletéből – többek között Magyarországról is - várják a tech vállalkozókat, akik nem csak inspirációt, de közvetlen kapcsolatokat is szerezhetnek az IT-óriáshoz. De vajon ezzel keresztet vethetünk Budapest régiós startup fővárosi álmainak is, vagy nekünk is javunkra válik a techóriás régiós terjeszkedése?
Okosszemüvegeket rendszeresít a Volkswagen
A német autógyártó befejezte az eszközök tesztelését és a végleges alkalmazásuk mellett döntött.
Kínai beruházás érkezik Győrbe
Csaknem 2 milliárd dollár értékben kötöttek szerződést magyar és kínai vállalatok vezetői csütörtökön Pekingben Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter jelenlétében.
Dubajban árulják az elképesztő magyar drónbiciklit
A futurisztikus lebegő robogó, a Flike a dubaji extrémsport-expón mutatkozik be a reménybeli gazdag arab tulajdonosoknak. Ára egy sportkocsiével vetekszik majd.
Politikai hátszél nélkül csak álom az elektromos autózás
Jó eredményeket ért el a német autóipar az elektromos hajtáslánc-technológia fejlesztésében, az elektromos mobilitás elterjesztéséhez és a járműtechnológiai digitalizáláshoz szükséges infrastruktúra kiépítéséhez azonban hathatós politikai támogatásra is szükség van - jelentette ki a német autóipari vállalatok szakmai képviseleti szervezetének elnöke a szervezet éves beszámolóján.
550-nél is több elektromos taxit értékesített a Nissan Európában
Az európai városokban eddig forgalomba helyezett több mint 550 elektromos taxijával a Nissan úttörő szerepet tölt be. A taxisofőrök a legigényesebb, kiemelkedő futásteljesítményt elváró autóvásárlók közé tartoznak, így ez egyben a Nissan elektromos autóinak megbízhatóságát és sokoldalúságát is igazolja.
Új magyar elektromos buszgyártó lép a piacra
A Sedulitas-Pro Kft. neve az utóbbi években egyre inkább ismerősen cseng a járműves szakmában. Nemes Péter ügyvezetőt az E91-E városi koncepcióbuszra vonatkozó terveikről faggattuk.
Világsikert ért el újabb három magyar cég
Harmincnyolc innovatív kis és középvállalkozás között három magyar cég neve is felbukkan azon a ma közzétett listán, amely az Európai Unió "Horizont 2020" kutatási és innovációs keretprogram kkv-knak szóló pályázata második fordulója nyerteseit mutatja be. Mivel rendkívül erős nemzetközi mezőnyről van szó, amelyben a pályázóknak csak kevesebb, mint 4%-a nyert, így ismét elmondható, hogy újabb három, világra szóló magyar sikertörténetnek vagyunk szemtanúi, amely cégek egyenként 2,5-2,5 millió eurót nyertek projektjük tökéletesítésére.
A focista, aki egy 30 milliárd eurós üzletben is labdába rúg
Az Arsenal francia középpályása, Matheiu Flamini felfedte féltve őrzött titkát, miszerint hét éve üzemeltet egy céget, amelyik most kifejlesztett egy egyedülálló eljárást, amellyel nyugdíjba küldheti a kőolajat. Annyit mondunk: levulinsav.
Ezért dobják vissza uniós pályázatát
Bár már több mint tíz éve lehet uniós pénzre pályázni Magyarországon, nem ajánlott rutinból megírni a pályázatot, mert az eljárásrend és a formanyomtatványok jelentősen megváltoztak. Mutatjuk, hogy mik a legjellemzőbb elutasítást eredményező hibák.
Befektetői szupercsapattal támadnak Oszkóék
Power Angels néven alapult meg az az angyal befektetőket tömörítő nyitott kör, melynek célja, hogy az erősen szabályozott Jeremie -lapok kifutása után egy rugalmasabb, piaci alapon működő támogatói rendszert építsen ki, elősegítve a magyar startupok és Budapest régiós fővárosi előmenetelét.
Hova tűntek a dobpergéssel induló magyar startupok?
Emlékszik még a világot a hulladékhegyektől – az ígéret szerint – megszabadító magyar találmányra, a lakásokban a kukákat papírtárolóra cserélő Ökukára? Vagy az erkélyeket palántákkal beborító vállalkozásra? Ezek a jó ötlettel induló cégek eltűntek, mint szürke szamár a ködben. Mi azonban megkerestük őket és megkérdeztük, hogy miért nincsenek palánták az erkélyünkön, papírkuka a konyhánkban, és miért nem szabadultunk még meg a bolygót elöntő szeméttől. A vállalkozók tanulságos tapasztalataikról számoltak be a hvg.hu-nak.
Horizont 2020 KKV fejlesztési eszköz rásegítő pályázat (KKV_15)
A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal több eszközzel segíti a kis- és középvállalkozások versenyképességének, nemzetközi forrásbevonási képességének javítását. Ez a felhívás azokat a kis és középvállalkozásokat kívánja támogatni, amelyek az Európai Unió által meghirdetett Horizont 2020 program KKV fejlesztési eszköz pályázatának 1. fázisán a szakmai küszöböt elérő nemzetközi értékelést kaptak, de forrás hiányában nem nyertek támogatást. Ezeknek a cégeknek a 2. fázison történő sikeres szerepléséhez igényelhető vissza nem térítendő támogatás.
A kormány támogatja az elektromobilitás elterjedését
A köztársasági elnök közös érdeknek nevezte az elektromobilitás fellendülését, a nemzetgazdasági miniszter pedig fontos bejelentéseket tett a kormány nevében. Közben Szombathelyen mindössze 5 villanyverda rója a kilométereket, ám nyilvános töltőberendezés még egy sincs.
MAGYAR INNOVÁCIÓS NAGYDÍJ
A Magyar Innovációs Alapítvány - a Magyar Innovációs Szövetséggel, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatallal, a Földművelésügyi Minisztériummal, a Nemzeti Fejlesztési Minisztériummal, a Nemzetgazdasági Minisztériummal és a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalával együttműködésben - 24. alkalommal hirdeti meg a MAGYAR INNOVÁCIÓS NAGYDÍJ pályázatot.
Tájékoztatás a közbeszerzési szabályok 2015. november 1-jétől történő változásáról
A közbeszerzési szabályok 2015. november 1-től megváltoztak, így az 50% alatti támogatás intenzitással rendelkező vállalkozásokra is kiterjed a közbeszerzési kötelezettség. Ebből eredően bizonyos feltételek teljesülése esetén a 2015. november 1. utáni beszerzések, megrendelések, szerződéskötések már közbeszerzési kötelezettséget vonhatnak maguk után.
Együttműködési megállapodás
Zalaegerszeg - Együttműködési megállapodást írt alá Zalaegerszeg városa a Pannon Egyetemmel és a Zala megyei duális mérnök-és informatikaképzésben érdekelt vállalatokkal. Az együttműködő felek azt szeretnék, ha a gyakorlatorientált oktatási forma népszerű lenne a pályaválasztók körében.
Hazai társfinanszírozás és uniós forrás megelőlegezése a transznacionális és egyes interregionális programok esetében
A Duna Transznacionális Program, az Interreg CENTRAL EUROPE (Közép-európai) Program, valamint az INTERREG EUROPE Program keretében meghirdetett pályázatokon nyertes projektek hazai kedvezményezettjei hazai társfinanszírozást kaphatnak külön pályáztatás nélkül, támogatási szerződés alapján.
Knáb Erzsébet: fontos, hogy a diákok figyelmét a járműipar felé tereljük
Tizedik alkalommal rendezték meg az Audi Technik Kreaktivity 2015 műszaki vetélkedőt, amelyet minden évben középiskolás tanulók számára szervez a győri négykarikás vállalat. A versenyfeladat az idei évben is egy olyan jármű tervezése és megépítése volt, amelynek álló helyzetből indulva minél rövidebb idő alatt kellett megtennie a 12 méter hosszú és 1 méter széles, emelkedőkkel nehezített pályát. A verseny szabályzata szerint a csapatok a távirányításon és a belső égésű motorokon kívül bármilyen meghajtást használhattak.
FELHÍVÁS - CitIQ Smart City üzleti ötletverseny, Climate-KIC Accelerator Program
Az Európa Uniós hátterű Climate-KIC nevében, a PANNON Pro Innovációs Kft. üzleti ötletversenyt hirdet CitIQ Smart City - intelligens város témakörben magyarországi székhelyű vállalkozók és magánszemélyek, mint ötletgazdák számára.

Közösség