Hírek

146 millió eurós uniós támogatás a Magyarország és Szlovákia közötti együttműködés megerősítésére
A Bizottság 2015.október 1-én elfogadta a 2014-2020 közötti időszakra vonatkozó, Magyarország és Szlovákia közötti, határon átnyúló együttműködési programot. A 172 millió eurós - az Európai Regionális Fejlesztési Alapból (ERFA) származó 146 millió eurót is tartalmazó - összköltségvetéssel rendelkező program célja a foglalkoztatás fellendítése, a fenntartható turizmus ösztönzése, valamint a mobilitás fokozása új tömegközlekedési összeköttetések és beruházások által a magyar-szlovák határ menti régióban.
Módosul a beadási határidő és a felhívás szövege a vállalatok K+F+I tevékenységét támogató felhívás esetében
A Széchenyi 2020 keretében megjelent „Vállalatok K+F+I tevékenységének támogatása” című (GINOP-2.1.1-15 azonosító számú) felhívásra a korábban meghirdetetthez képest később, várhatóan 2015. október 30-tól lesznek beadhatók a támogatási kérelmek.
A kormány megijedt a dízelbotránytól
A kormány csökkenteni akarja a gazdaság egyoldalú függőségét az autóipar teljesítményének hullámzásától, ezért arra törekszik, hogy más ágazatok is bővüljenek, mint a gyógyszeripar, az orvosi műszerek, gépipari alkatrészek gyártása - mondta Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter.
Milliárdokat kap a győri egyetem
A Széchenyi István Egyetemnek 6,4 milliárd forint egyedi innovációs támogatást ad a kormány.
Okosvárosként üzemel a milánói expó
A világkiállítás informatikai rendszerét a kezdetektől új alapokra helyezték, a vertikálisan teljesen integrált rendszer állandó, félszáz fős felügyelet mellett üzemel.
2016-tól jönnek az első okosborok
A borászok is profitálnának az eszközök hálózatba kötéséből.
A Horizont 2020 program KKV fejlesztési eszköz pályázat 1. fázisának újabb magyar eredményei
A Horizont 2020 keretprogram innovatív KKV-kat támogató pályázatának 1. fázisában nyertes magyar KKV-k száma további néggyel gyarapodott, így már összesen 17 magyar vállalkozás nyert el 50.000 eurós támogatást az üzleti tervet is tartalmazó megvalósíthatósági tanulmány elkészítéséhez. A júniusi határidőre beadott 2029 pályázatból 81 érkezett be Magyarországról. Nemzetközi szinten 128 projekt kapott támogatást (6%-os sikerarány).
Miként kommunikálhat egy gyalogos a robotautóval?
A német szakemberek azt kutatják, hogyan bízhatnak meg a járókelők az önállóan közlekedő gépkocsikban.
A magyar villanybusz, amely a BMW-t is lenyomja
Buszgyárban jártunk, nemcsak a szerelést néztük meg, hanem ki is próbáltuk a villanybuszt, sőt egy rövidke szakaszon igazi utasokat is szállítottunk. Nekik (is) nagyon bejött az elektromos műanyag autóbusz. Könnyű, tiszta, tágas, és a lámpánál még a BMW-s fiatalokat is lenyomja. A hvg.hu beszámolója.
Oszkó Péter: nem kell több adrenalin a startupoknak
Oszkó Péter rövid ideig pénzügyminiszterként tevékenykedett, innen ismerte meg az ország a nevét. Jelenleg a kockázati befektetői oldalon dolgozik, OXO Labs néven nemrég saját cégcsoportot hozott létre és rögtön egy új befektetési formával lépett a piacra. Oszkó korábban markáns véleményt fogalmazott meg a kockázati befektetőkkel, a startupok alapítóival és az állami szerepvállalással kapcsolatban is.
A programok többet tudhatnak majd az embereknél?
A gépektől tökéletességet várunk, míg az ugyanúgy akár élet - halál kérdésekről döntő embereknél nem ilyen magas a mérce.
Két éven belül az első fejátültetés helyszíne lehet Kína
Még 2017 decembere előtt megtörténhet az első fejátültetés Kínában, amennyiben az előkészületi kutatások és kísérletek sikeresek lesznek - közölte újságírókkal Zsen Hsziao-ping, aki olasz kollégájával készül az eddig példa nélküli műtétre.
A tapintás érzését adja vissza egy új művégtag
Először sikerült egy művégtag révén az agy irányába adatokat és információt küldeni.
Szoftverekkel is befolyásolhatók lesznek az emberek
A kutatók már olyan rendszereken dolgoznak, amelyekkel megváltoztatható lesz akár a teljes lakosság véleménye is.
Áttörés előtt áll az autóipar
A Volkswagen első embere szerint a gépkocsik piacán jön a digitális forradalom.
Felkészültek a települések a robotautók megjelenésére?
Az önállóan közlekedő gépkocsiknak köszönhetően kevesebb lehet a baleset, de nem biztos, hogy a társadalom felkészült a használatukra.
Tények és tévhitek a Növekedési Hitelprogramról
A válság kitörése óta az NHP jelenti az első reális lehetőséget a kisvállalkozásoknak arra, hogy kitörhessenek a szűkös anyagi lehetőségeikből. Azonban még mindig, két évvel az indulás után sok kérdés és tévhit kering a programmal kapcsolatban.
Új elektronikus védjegybejelentési rendszer az SZTNH-ban
2015. szeptember 4-től az SZTNH ügyfelei részére is elérhetővé vált a nemzeti védjegybejelentések elektronikus úton történő benyújtására szolgáló TM E-filing rendszer. A Belső Piaci Harmonizációs Hivatal (BPHH) által kifejlesztett TM E-filing rendszer hazai implementálására a BPHH-val folytatott együttműködés keretében nyílt lehetőség.
Az innováció csodákra képes a munkahelyeken
Hogyan tehetjük innovatívabbá a munkahelyünket? Egy új tanácsadói tevékenység hódít Európában. Innovatív munkahelyek. Mit jelent ez pontosan?
Uniós pénzek: nem akárkinek
Szűkítésre kerül az elkövetkező időszakban az uniós források elosztása. Glattfelder Béla a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára szerint elsősorban az olyan vállalkozások számíthatnak támogatásra, amelyek exportorientáltak és munkahelyeket teremtenek. Kiemelt szerepet élveznek a szabad vállalkozási zónák, a külföldi turistákat kiszolgáló létesítmények, illetve az autóipari, elektronikai gyártó cégek.

Közösség