Hírek

Út a jövőbe: duális szakképzést mindenkinek
Az Audi Hungaria a Német-Magyar Ipari- és Kereskedelmi Kamarával (DUIHK) karöltve, a Német Nagykövetség és a magyar kormány támogatásával első alkalommal rendezett nagyszabású szakképzési konferenciát. A rendezvényt kimagasló érdeklődés kísérte, több száz résztvevő töltötte meg a négykarikás vállalat képzési központját. A találkozóra a kormányzat is kiemelt figyelmet fordított, hiszen az alkalom fővédnöke Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter volt.
Márkaépítés? Az már a múlt!
A klasszikus termékelőnyök helyett jó ideje tudjuk már, hogy a sikeres marketinghez a fogyasztói igényekre kell választ adni, érzelmeket és elköteleződést generálni. A márkaépítés legmodernebb szintje pedig a márkaaktiváció.
A kínai és a magyar hivatal között is elindul a Patent Prosecution Highway
2015. október 12-én az SZTNH-ba látogatott a kínai Szellemitulajdon-védelmi Hivatal (State Intellectual Property Office, SIPO) elnöke és delegációja. A találkozón – a szellemi tulajdonnal kapcsolatos kérdések és a tapasztalatcsere mellett – Dr. Shen Changyu, a SIPO elnöke és Dr. Bendzsel Miklós, az SZTNH elnöke kétoldalú megállapodást írt alá a szabadalmak engedélyezésének gyorsításáról. A megállapodás értelmében 2016. március 1-én a kínai és a magyar hivatal között is elindul a Patent Prosecution Highway (PPH) elnevezésű kísérleti projekt.
Jobban félnek a konkurenciától, mint a startupoktól
A hiperkonnektivitás jelenségét jelöli meg egyik legnagyobb kihívásként az Economist Intelligence Unit felmérése. A menedzserek hatvan százaléka úgy véli, nem engedhetik meg maguknak, hogy kimaradjanak abból a trendből, mely az emberek, szervezetek és egyes tárgyak minden korábbinál szorosabb és teljesebb összekapcsolódását jelenti.
Szijjártó hatpontos programot jelentett be
2016 az ipari rezsicsökkentés éve lesz - jelentette ki a külgazdasági és külügyminiszter a Figyelő TOP200 konferenciáján. Szijjártó Péter hatpontos gazdaságfejlesztési csomagot ismertetett a tőkevonzás növelése érdekében.
Az okos városok fejlődése megállíthatatlan
Október elején Győrben tartotta éves konferenciáját és szakkiállítását az Okos Jövő Innovációs Klaszter, a Széchenyi István Egyetem társszervezésében. Az esemény fő témája idén az okos technológiák alkalmazása az energetika és az okos városok fejlesztésének területén.
Magyarországnak is fontos döntés született Brüsszelben
Az Európai Bizottság október 13-án fogadta el az EU Horizont 2020 kutatási és innovációs keretprogramjának 2016-17-re szóló új munkaprogramját, így a következő két évben mintegy 16 milliárd eurónyi, közvetlenül Brüsszelben megpályázható kutatási, fejlesztési és innovációs pénzügyi keret nyílik meg. Ez a magyar cégek és intézmények számára is fontos, hiszen olyan tevékenységekhez kaphatnak EU-s forrást, amelyek közvetlenül kapcsolódnak a Bizottság szakpolitikai prioritásaihoz. Ráadásul az illetékes uniós biztos egy hétfői brüsszeli konferencián azt is jelezte, hogy egy ún. kiválósági pecsétet is kiosztanak a legjobb cégeknek, ami szintén ösztönző lehet a magyar cégek számára, illetve növelheti az esélyeiket az uniós forrásszerzésre.
Így hajítják ki az álkutatókat az innovációs pályázatokról
A kutatásfejlesztésre és innovációra szánt pénzeket ténylegesen KFI-re kell fordítani, nem „csak” általános gazdaságfejlesztésre, ezért változik a szektort támogató pályázati rendszer – közölte a Profit7-tel a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH). Egyes pályázatokon emiatt csak a szervezet előzetes szakvéleményének birtokában indulhatnak majd a cégek. Változik a startupok induló támogatási rendszere is, a hivatal szakértői döntenek majd arról, milyen ötletek megvalósítását segíti majd az állam.
Újabb nemzetközi techkonferencia jön Budapestre
Jövő márciusban Budapesten rendezik a think.BDPST nevű innovációs konferenciát, ahol a résztvevők a kutatás-fejlesztés gazdasági hatásairól, az érintett vállalkozások növekedési lehetőségeiről, illetve az új technológiák biztonsági kockázatairól is információt szerezhetnek.
Így kerülheti el Magyarország a visszaesést
A magyar innovációs rendszer 10-15 százaléka kiváló, ám 20-30 százaléka eldobásra érett – mondta Pálinkás József, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal elnöke a Napi.hu és a Noguchi innovációs konferenciáján. Az elnök szerint a legkiválóbbakat érdemes támogatni állami és uniós forrásokból, ők húzhatják magukkal a többieket és kutatási eredményeik hasznosulása révén a magyar gazdaságot és társadalmat.
Egy apró szerkezet jelentősen csökkentheti az üzemanyag-fogyasztást a hajóknál
Egy egyszerű megoldásnak köszönhetően csökkenhet a jövőben a hajók üzemanyag-felhasználása. A kutatók az ötletet a bálnáktól kölcsönözték.
Amit nem hittünk, azt a Zynga megoldotta: jönnek a szerethető reklámok
A neves játékgyártó Zynga kitalálta, hogyan lakjon jól a kecske, miközben a káposzta is megmarad: olyan reklámozási módszert talált ki, amelynek a hirdetők és a felhasználók is örülhetnek.
Olyan, erős szuperfémet talált fel a Boeing, amelynek 99,99%-a levegő – videó
Ennél látványosabban bemutatott technológia fejlesztés már régen volt. A Boeingnél fejlesztett új anyag fémből van, de nagyságrendekkel könnyebb a hungarocellnél is.
A Disney letette az asztalra a színezőkönyvet, amire felnőttként is rá fog csodálkozni – videó
A Disney olyan, kiterjesztett valóságot használó alkalmazást készített, amellyel színezőkönyveiből életre kelnek a figurák.
Elektromos autók töltőkészülékeit telepítették a budai várnegyedbe
Elektromos autók töltéséhez szükséges eszközöket telepített a budavári önkormányzat a főváros I. kerületének két pontján, a Lovas úton és a Várkert Bazár mélygarázsában, amelyeket ma adtak át.
Szuperszámítógépet kapott a Miskolci Egyetem
Szuperszámítógépet kapott a Miskolci Egyetem, amelynek számítógépközpontja egy 3,2 milliárd forintos uniós keretből gyarapodott a géppel, korábban a debreceni és a szegedi felsőoktatási intézmény jutott ilyen eszközhöz.
Újra programozóversenyt hirdet az NNG
Negyedszer hirdeti meg C++-versenyét az iGO fejlesztője, a legjobbak állásajánlatra is számíthatnak. A megmérettetésre október 26-ig lehet jelentkezni.
1000 startup csapott össze a szomszédban, magyar siker is volt
Kihirdették a CESAwards idei nyerteseit. Az eseményre idén 1000 startupot jelöltek, akik közül a közönség, majd a szakértőkből álló zsűri választotta ki a legjobbakat, köztük egy magyar újgenerációs irodát.
Amit ez a kamera nem lát, az nincs is
Csak akkora, mint egy okostelefon, de valójában szuper minőségű fényképezőgép. „De miért vegyek okostelefon méretű kamerát, ha egy okostelefonban elfér a szuper kamera is?” – jöhetne az ellenérv, de elég egy pillantást vetni a Light L16 nevű fényképezőgépére, hogy ne jöjjön. Az L16-ban ugyanis összesen 16 lencse van, és mindegyikhez tartozik egy fényképezőgép.
Itt az első zöld rendszám
Kiadták az első zöld rendszámokat Magyarországon, amelyekkel az elektromos autóknak járó kedvezményeket is igénybe lehet majd venni.

Közösség