Hírek
Megnyílt a Technics Playground Robotikai Oktatóközpont Győrben
A Technics Playground Robotikai Oktatóközpont és műszaki játszótér fő célja a pályaorientáció. Azért jött létre, hogy irányt mutasson a pályaválasztó általános iskola 7.- 8.osztályos diákjainak és végzős középiskolás diákoknak. Segítséget kapjanak az iparban használatos robotikai, automatizálási, vezérléstechnikai és mechatronikai eszközök működésének megismeréséhez és megkedveljék a műszaki eszközöket.
A HIPA befektetési célponttá turbózná a településeket
Befektetőbarát település program indul októberben, amelynek keretében elméleti és gyakorlati ismeretek átadásával készítik fel a településeket a nemzetközi és hazai beruházások fogadására - jelentette be Ésik Róbert, a Nemzeti Befektetési Ügynökség (HIPA) elnöke.
A tudomány a médiában ma luxusnak számít
Luxusnak számít ma a tudomány a médiában - hangzott el a Kutatók éjszakájához kapcsolódóan szervezett kerekasztal-beszélgetésen a budapesti Európa Pontban, ahol a résztvevő kutatók és újságírók arról is beszéltek, hogy miként járulhat hozzá a média a tudományos kutatás népszerűsítéséhez.
Deutsch Tamás szerint a fejlődés motorja lesz a digitális iparág
Nincs még egy szektor, mely olyan jelentős szerepet töltene be a magyar gazdaságban, miközben olyan kevés szó esne róla, mint az elkövetkező évtized fejlődésében meghatározó digitális iparág - mondta Deutsch Tamás miniszterelnöki megbízott az Informatikai, Távközlési és Elektronikai Vállalkozások Szövetségének (IVSZ) Menta 2015 Konferenciáján, Kecskeméten.
Kazahsztánba küldené a magyar cégeket a kormány
A kormány továbbra is támogatja a magyar vállalatok részvételét a kazah fejlesztési és iparosítási programokban - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium, miután Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter részt vett a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) magyar-kazah tagozatának gazdasági fórumán.
Pályázat mikro-, kis- és középvállalkozások piaci megjelenésének támogatására
A vállalkozások külföldi piacokra kijutását elősegítő Felhívás célja mikro-, kis- és középvállalkozások támogatása külföldi kiállításokon és vásárokon való megjelenésben, árubemutatók és üzletember találkozók megszervezésében. Mindezen célok eredményeként megvalósulhat a mikro-, kis- és középvállalkozások exportképességének és versenyképességének növekedése, a helyi, nemzeti és nemzetközi hálózatokba történő bekapcsolódása, a szomszédos országokkal való együttműködések fejlődése, valamint a régióval folytatott külkereskedelmi tevékenységek fejlődése is. A projektek által teremtett új munkahelyek révén nőhet a foglalkoztatás is.
Novembertől fogadják a pályázatokat
Az idei vidékfejlesztési program pályázataival kapcsolatban Kis Miklós Zsolt, a Miniszterelnökség agrár-vidékfejlesztésért felelős államtitkára elárulta: akkor lenne elégedett, ha az 1300 milliárd forintos program lefutásával 2020-ra sikerülne megerősíteni a vidéki mikro-, kis- és közepes gazdaságokat, cégeket.