Hírek
Megjelent a Prototípus, termék-, technológia- és szolgáltatásfejlesztés című felhívás
A Széchenyi 2020 keretében megjelent a „Prototípus, termék-, technológia- és szolgáltatásfejlesztés” című (GINOP-2.1.7-15 kódszámú) felhívás. A támogatásra rendelkezésre álló tervezett keretösszeg 20 milliárd forint. A támogatási kérelmek benyújtása 2015. december 15-től 2017. december 14-ig lehetséges.
A prémium szegmens hazai holdudvarát kell növelni
Nem Indiával vagy Kínával kell versenyezni, hanem más, főleg európai fejlett országok szürkeállományával. Magyarországnak a prémium szegmens kiszolgálása hozhat sikert hosszú távon - mondta Bolla Szilárd, a HIPA szakmai elnökhelyettese az Automotive Hungary kiállítás előtt tartott háttérbeszélgetésen.
Szuperszámítógépek segítik a hazai tudományos szférát
Magyarország legnagyobb szuper-számítástechnikai fejlesztését hajtották végre, és ez segíti a tudományos együttműködést a felsőoktatás és az ipar között - mondta Kara Ákos infokommunikációért és fogyasztóvédelemért felelős államtitkár szerdán Budapesten, a Szuper-számítástechnika a felsőoktatásban című projekt záró rendezvényén.
A szakképzés és a felsőoktatás átjárhatóságát hangsúlyozták
Üzenetértékű a fiatal szakemberek versenye, mivel példát állít a fiatalok elé, hogy érdemes a szakmunkás pályát választani, érdemes tanulni és tökélyre vinni a szaktudást - erről a nemzetgazdasági miniszter a WorldSkills fiatal szakemberek világversenyének magyar résztvevőit, felkészítő tanárait és szakmai szponzorait köszöntő díjátadó ünnepségen beszélt szerdán, Budapesten.
Innovációs centrumot nyitott Berlinben a Cisco
Az openBerlin nevű Cisco innovációs központ célja a digitális innovációk és megoldások kifejlesztése és bemutatása. A létesítmény ehhez segíti hozzá az ügyfeleket, az ágazati partnereket, a startupokat, a fejlesztőket, a szakértőket, a hatóságokat és az egyetemeket. A központ nyereségorientált modellt követ, amelynek keretében a szakemberek olyan megoldásokon dolgoznak, amelyekben világos piaci potenciál van. A mottójuk az, hogy akinek problémája van, az menjen oda és hat hónappal később a megoldás segítségével pénzt kereshet.
Öntik a milliárdokat a környezetvédelembe
Még két hétig jelezhetik érdeklődésüket a hazánkban és a környező országokban működő szervezetek a Duna Transznacionális Együttműködési Program forrásaira. A program keretében közel 263 millió euró, nagyjából 82 milliárd forint jut 14 ország innovációs teljesítményének és fenntartható fejlődésének elősegítésére. A Magyarországról koordinált program segítségével olyan kísérleti ötletek és innovatív pilot projektek jöhetnek létre, amelyek későbbi uniós pályázatok alapját is képezhetik.
Kitalálod, melyik a leginnovatívabb ország?
A World Economic Forum (WEF) hagyományos éves versenyképességi rangsorának egyik fontos pillére az innováció, vagyis hogy az országok milyen innovációs teljesítményre képesek. Az idén helycsere történt az élen, Svájc előretört, Finnország pedig második helyre szorult vissza. Valószínűleg azért a növekedési problémákkal bajlódó finn gazdaság számára ez a második hely is biztató lehet a jövőre nézve.
Pár év és napjaink része lesz a kvantumtechnika
A laboratóriumokban töltött évtizedek után a kvantumtudomány a mindennapi életünk részévé válhat. Ha az ambiciózus tervek sikerülnek, 2020-ban az Egyesült Királyság ad otthont a világ legnagyobb teljesítményű kvantumszámítógépének, az országot pedig biztonságos kvantumhálózat fedheti le, számos más kvantum-iparágat hozva létre.
Magyarország alakítója az infokommunikációs szektor változásainak
Magyarország nem csak követője, hanem alakítója is az infokommunikációs szektor változásainak a magyar találékonyság és szorgalom sok fontos ugrást eredményezett már az IT világ fejlődésében, megalapozva ezzel Magyarország digitális fejlettségét - hangsúlyozta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a Nemzetközi Távközlési Egyesület (ITU) világkonferenciájának zárórendezvényén, Budapesten.