Hírek

Mesterséges intelligencia keresi a tűt a szénakazalban
Minél több az online információ, annál könnyebb elsiklani a lényeges dolgok felett. A mesterséges intelligencia kutatói egy automatizált eszközt hoztak létre, amivel minden tudományos publikációt átvizsgálva új, eddig felfedezetlen kapcsolatokat találnának az információk között.
Nem lehet megúszni a közbeszerzéseket
November elsejétől élnek az új közbeszerzési szabályok, amelyeket a vállalkozásoknak is alkalmazniuk kell, ha uniós pályázati források segítségével vásárolnak gépeket, eszközöket. A közbeszerzések sikeres lebonyolítása viszont komoly felkészülést igényel – vélekedik a MAPI Fejlesztési Iroda Zrt.
Megéri hátrányos helyzetű térségbe költözni?
A jellemzően hátrányos helyzetű kistérségekben letelepedő vállalkozások nagyobb pályázati kerettel és pluszpontokkal számolhatnak a nemrégiben indult pályázati ciklusban. Ez akár lökésszerűen több vállalkozást eredményezhet ezekben a szabad vállalkozási zónákban, jóllehet a nyár folyamán ennek még nem láttuk a jeleit. Talán azért sem, mert a többletkedvezmény mellett infrastrukturális hiányosságokra, alulképzett munkaerőre és logisztikai nehézségekre is számíthatnak a kiköltözők.
SZTNH általi K+F minősítés elfogadása GINOP pályázat esetében
A "GINOP 2.1.1-15 Vállalatok K+F+I tevékenységének támogatása" című pályázati kiírás módosítása révén a támogató minden további vizsgálat nélkül automatikusan elfogadja a támogatást igénylő vállalkozás támogatni kívánt K+F projektjét tartalmi szempontból, amennyiben a pályázó rendelkezik az SZTNH K+F minősítési határozatával a projekt K+F tartalmára vonatkozóan.
Startup Kultúra Közösség
A Magyar Innovációs Szövetség kezdeményezésére 2014. március 31-én megalakult a Startup Kultúra Közösség (SKK) c. csoport a Facebookon, melynek már több mint 2300 tagja van.
Megkezdődött a 2015/2016. évi "MEET THE SCIENTIST" programsorozat
2015. november 4-én, Budapest XII. kerületében, a Városmajori Gimnáziumban rendezték meg a Meet the scientist program idei nyitórendezvényét.
Megjelent a Prototípus, termék-, technológia- és szolgáltatásfejlesztés című felhívás
A Széchenyi 2020 keretében megjelent a „Prototípus, termék-, technológia- és szolgáltatásfejlesztés” című (GINOP-2.1.7-15 kódszámú) felhívás. A támogatásra rendelkezésre álló tervezett keretösszeg 20 milliárd forint. A támogatási kérelmek benyújtása 2015. december 15-től 2017. december 14-ig lehetséges.
A prémium szegmens hazai holdudvarát kell növelni
Nem Indiával vagy Kínával kell versenyezni, hanem más, főleg európai fejlett országok szürkeállományával. Magyarországnak a prémium szegmens kiszolgálása hozhat sikert hosszú távon - mondta Bolla Szilárd, a HIPA szakmai elnökhelyettese az Automotive Hungary kiállítás előtt tartott háttérbeszélgetésen.
Átszelte Ausztráliát a kecskeméti Megalux
Célba ért a főiskolások üzemanyagmentes járműve, amely a napelemes autók világversenyén képviselte hazánkat.
A kkv-szektor hátszelet kap a kutatás-fejlesztési tevékenységhez
Szinte pontosan egy éve számolt be a sajtó a Tier Up! kezdeményezésről - az akkori tervek a megvalósulás küszöbére értek, az Automotive Hungary rendezvényen elstartolt a program.
Ha mégis véget érne a dízelkorszak, jobb ha készen állunk rá
Hat nagy cég állapodott meg Németországban, hogy komolyan nekifekszenek az üzemanyagcellás járművek elterjedésében kulcsszerepet játszó hidrogénkút-hálózat kiépítésének.
Az internet tönkretette a rendőri munkát
Cégek, kormányok és bűnözők egyaránt vadásznak az adatainkra, mindez azonban csak a kezdet.
Szuperszámítógépek segítik a hazai tudományos szférát
Magyarország legnagyobb szuper-számítástechnikai fejlesztését hajtották végre, és ez segíti a tudományos együttműködést a felsőoktatás és az ipar között - mondta Kara Ákos infokommunikációért és fogyasztóvédelemért felelős államtitkár szerdán Budapesten, a Szuper-számítástechnika a felsőoktatásban című projekt záró rendezvényén.
Magyarországi autógyártóknak fejlesztett a Graboplast
A magyar autógyártók igényének jelentős részét kielégítő alvázvédő bevonatot fejlesztett ki a Graboplast, a termékből évente 4 ezer tonnát képesek előállítani a vállalat győri gyáregységében - közölte a cég szerdán az MTI-vel
A szakképzés és a felsőoktatás átjárhatóságát hangsúlyozták
Üzenetértékű a fiatal szakemberek versenye, mivel példát állít a fiatalok elé, hogy érdemes a szakmunkás pályát választani, érdemes tanulni és tökélyre vinni a szaktudást - erről a nemzetgazdasági miniszter a WorldSkills fiatal szakemberek világversenyének magyar résztvevőit, felkészítő tanárait és szakmai szponzorait köszöntő díjátadó ünnepségen beszélt szerdán, Budapesten.
Szerveket is lehet majd 3D-ben nyomtatni biotintából
Egy kínai biotechnológiai vállalat kifejlesztette a világ első háromdimenziós véredény-bionyomtatóját, amely lehetővé teheti személyre szabott működő szervek előállítását.
Életképes hang-vonósugarat mutattak be
A Bristol és a Sussex Egyetem, valamint az Ultrahaptics cég egy újszerű megoldást fejlesztett ki, ami hanghullámokkal emel fel és mozgat tárgyakat.
Ezzel az olcsó kis kamerával olyasmit láthat, amit szabad szemmel sosem látna
Hamarosan bárki számára elérhető lesz az a sok mindent látó kamera, amivel például azt is megnézheti, hogy a héja alatt mennyire érett egy gyümölcs.
Innovációs centrumot nyitott Berlinben a Cisco
Az openBerlin nevű Cisco innovációs központ célja a digitális innovációk és megoldások kifejlesztése és bemutatása. A létesítmény ehhez segíti hozzá az ügyfeleket, az ágazati partnereket, a startupokat, a fejlesztőket, a szakértőket, a hatóságokat és az egyetemeket. A központ nyereségorientált modellt követ, amelynek keretében a szakemberek olyan megoldásokon dolgoznak, amelyekben világos piaci potenciál van. A mottójuk az, hogy akinek problémája van, az menjen oda és hat hónappal később a megoldás segítségével pénzt kereshet.
Innovációs versenyt hirdet az Ericsson
A városi élet jövőjéhez kapcsolódó megoldásokat - és magyar csapatokat is - vár az Ericsson innovációs versenye.

Közösség