Hírek

„Most látsz, most nem látsz, most látsz…” – Useeme Kerékpáros Irányjelző
Kerékpározók, biciklisek, drótszamaragolók figyelem! Nagyszerű, magyar találmány született számotokra. Nyirádi László és maroknyi csapata az elmúlt három évben azon fáradozott, hogy egy kis eszköz segítségével biztonságosabbá tegye a közlekedést a bringások számára. Így jött létre a Useeme bringás irányjelző karkötő.
A megoldandó egészségügyi igényekre fókuszálnak
A nemzetközi program kiváló lehetőséget kínál hazánknak a nemzetközi gyógyszerfejlesztési innovációban.
Elnyűhetetlen bútorok majdnem szemétből
A fura bútorok, amiket az óvodai játszóterektől a horgásztanyákon és a legkülönbözőbb profilú fesztiválokon át a síparadicsomokig megjelentek az elmúlt másfél évben, egyszerű, használt autógumiból készültek. Kreatívak és elnyűhetetlenek, de ha mégis meghibásodnának, Érden, egy kis családi műhelyben, háromnegyed óra alatt készek legyártani belőle akár egy teljesen új darabot. A bérbe adásra – de egyre inkább a kereskedelemre is – épülő rendszer olyan alaposan kidolgozott, hogy van, aki el se hiszi, mindezt az egyetemista, első céges Szépvölgyi Gergely találta ki.
Három év múlva kerül piacra az olcsó Tesla
A gyártó 2016-ban mutatja be és 2017-ben kezdi meg középkategóriás elektromos autója, a Model III értékesítését - jelentette be a Tesla vezérigazgatója, Elon Musk a brit Auto Express lapnak adott exkluzív interjúban.
Az innováció jövője az Európai Unióban
Az Európai Unió szeretne lendületet adni a PPP-vel megvalósítható innovatív technológiáknak. Jó példa erre a Sesar, amely egy egységes légiforgalmi irányító rendszer. A befektetők a légiforgalom és az utasok számának növekedésével számolnak 2030-ig. Az új rendszer segítségével az iparág időt, pénzt spórol meg, és csökkenti a szén-dioxid kibocsátást is.
Szijjártó: vidéki képviseleti hálózatot hoz létre az Eximbank
A magyar exportőröket segítő pénzintézet első vidéki irodája a nyáron nyílik Győrben - közölte a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára.
Elektromos autókkal akarja leküzdeni a szmogot Kína
Környezetkímélő elektromos autók vásárlását írják elő a helyi kormányzatoknak a kínai kormányszervek, egyben támogatást helyeztek kilátásba új autók vásárlásához - derült ki egy frissen közölt pekingi dokumentumból.
Kilencezer ház éves energia-szükségletével ér fel az Audi projektje
A jövő év végére az Audi Hungaria geotermikus rendszer által termelt hőenergiát fog hasznosítani, melyet a vállalat épületeinek fűtésére kívánnak felhasználni.
Elektromos okosbiciklik álltak szolgálatba Koppenhágában
A világ egyik bringás központjaként ismert dán város az 1990-es években elsőként vezette be az azóta több más nagyváros által is átvett kerékpárkölcsönző rendszert. Most továbbfejlesztették nemcsak a kerékpárokat, de a kölcsönzés módját is.
A jövő chipgyártási technológiát keresi az IBM
A chipgyártási a következő öt évben hárommilliárd dollárt akar új chipgyártási technológiák kifejlesztésébe befektetni.
Egymillió dolláros globális pályázatot hirdetett a GE
A GE egymillió dolláros globális innovációs versenyt hirdet a kanadai olajmezőkön alkalmazott technológiák fejlesztésére. A pályázatokat szeptember 30-ig várják.
Már nyár végén jöhetnek az első új EU-s pályázatok
A vártnál korábban, október helyett nyár végén, ősz legelején kiírhatunk új pályázatokat, ez első lépésben a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Programot érintheti - nyilatkozta a Napi Gazdaságnak Rákossy Balázs. A Nemzetgazdasági Minisztérium európai uniós források felhasználásáért felelős államtitkára szerint az új pályázatok elsősorban kisebb forrásigénnyel bíró beruházásokat támogatnak majd, így főként a mikro-, kis- és középvállalkozások fejlesztésére, illetve a foglalkoztatás bővítésére irányulnak.
Egy gyógyszergyártó is beszáll az okos-kontaktlencse fejlesztésébe
A Novartis fejlesztheti a Google okos-kontaktlencséit egy frissen kötött megállapodás nyomán. A svájci gyógyszergyártó licencmegállapodást kötött a technológiára, amivel a reményei szerint megreformálhatják az egészségügyet.
Az EU és az ipar között létrejött partnerprojektek mától pályázhatnak az első 1 milliárd euróra – a cél az innováció fellendítése
Az EU, a magánszféra és a tagállamok közötti kutatási partnerségek ma tették közzé első pályázati és partnerségi felhívásaikat az EU 80 milliárd eurós kutatási és innovációs programja, a Horizont 2020 keretében. Az összesen 1,13 milliárd euró értékű közfinanszírozásból, amelyet a magánpartnerek hasonló összeggel egészítenek ki, először olyan projekteket fognak támogatni, amelyek az emberek életminőségét és az európai ipar nemzetközi versenyképességét hivatottak javítani. Hogy milyen témák tartoznak ide? Pl. a cukorbetegség és különféle szembetegségek új kezelési módjai vagy a hidrogénmeghajtású közúti járművek tucatjainak bevezetése, illetve a hidrogéntöltő állomások kiépítése
Két Tech Startup Naplója
A Startupdate-en már sok veszélyre felhívtuk a figyelmet és sok-sok technikát közzétettünk, mégis a magyar startupok tekintetében ugyanazok a hibák köszönnek vissza állandóan. Az alábbiakban két fiktív startup napló található – egy magyar és egy amerikai mentalitású startup 35 hónapjáról. Két képzeletbeli tech startup, melyek ugyanazt csinálták és ugyanarról álmodtak, csak épp más mentalitással kezdtek hozzá. Talán így, időbeli sorrendbe rakva a párhuzamok megvilágítanak néhány összefüggést. A szöveg tele van túlzásokkal és sarkításokkal, a jó-rossz karikatúra megvilágosító szándékú használata okán. Ja, és lehetetlenül hosszú is (a következő cikk majd rövidebb lesz).
44 millió euró uniós támogatásban részesülhetnek az éghajlat-politikai projektek 2014-ben
Összesen több mint 44 millió euróra pályázhatnak a köz-, magán- és civil szféra szereplői az Európai Unió LIFE Éghajlat-politikai Alprogramja keretében 2014-ben. A LIFE program idei pályázati felhívásai 2014. június 18-án jelentek meg.
25 millió a határ? Legyen 24 999 999 forintos a pályázat
Sokkal könnyebb és sokkal átláthatatlanabb a közbeszerzés, ha az értéke nem éri el a 25 millió forintot. Az Átlátszó.hu most összeszedte: miután így módosították a közbeszerzési törvényt, nem csak a 24,9 millió forintos és a 24,99 milliós közbeszerzések tömegesek, hanem nagyon sokan írnak ki 24 999 999 forintosat is.
Horizont 2020 – Pályázható az első egymilliárd euró
Az EU, a magánszféra és a tagállamok közötti kutatási partnerségek ma tették közzé első pályázati és partnerségi felhívásaikat az EU 80 milliárd eurós kutatási és innovációs programja, a Horizont 2020 keretében.
Fogamzásgátló chip született Bill Gates támogatásával
A bőr alá beültethető és 16 évig működőképes távirányítású fogamzásgátló chip készült Bill Gates támogatásával.
Baktériumot vetnének be a vécék szagtalanításához
Kínai kutatók "biológiai fegyvereként" ismertette a hongkongi sajtó annak a baktériumnak a felfedezését, amely az emberi ürülékkel táplálkozik, s ennek köszönhetően képes megszüntetni a nyilvános illemhelyek kellemetlen szagát.

Közösség