Hírek
Aktívak a magyar KKV-k a Horizont 2020 program KKV fejlesztési eszköz (SME Instrument) pályázatán
Az Európai Unió Horizont 2020 kutatási keretprogramjának KKV fejlesztési eszköz pályázata a KKV-k versenyképességének növelését célozza a működőképes innovatív fejlesztéseikre vonatkozó üzleti tervet tartalmazó megvalósíthatósági tanulmány elkészítésének (1. fázis) és a piaci elvárásoknak megfelelő termék, technológia, szolgáltatás létrehozásának (2. fázis) támogatásával.
Egy év alatt milliókat hozott a filléres startup
India tíz vezető startupjának egyikét, a zenekarokat és rendezvényhelyszíneket összekötő TommyJamset mindössze 60 ezer forintból hozták létre, a kétszemélyes vállalkozás már az első évben 8 millió forint bevételt hozott. A rendezvényszervezést megreformáló online platform nemzetközi szinten is terjeszkedik.
23. Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Verseny díjátadási ünnepsége
Dr. Pálinkás József, a Magyar Tudományos Akadémia volt elnöke, ill. a verseny társszervezője, az EMMI nevében Sipos Imre, köznevelésért felelős helyettes államtitkár, számos protokoll vendég, érdeklődő, valamint a sajtó képviselőinek jelenlétében került sor a 23. Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Verseny díjátadási ünnepségére 2014. június 10-én, a Design Terminálban, Budapesten.
Nincs többé fúrás, tömés, itt az öngyógyító fogorvoslás
Új, injekció és fúrás nélküli, öngyógyító módszert találtak fel londoni fogorvosok a fogszuvasodás kezelésére - írta a The Guardian cikkére hivatkozva az MTI. Az angol rövidítéssel EAER (árammal gyorsított és fokozott ásványpótlás) néven ismert új módszert három év múlva már a fogorvosi rendelőkben is alkalmazhatják.
Két magyar fiatal ötletéből is lehet a jövő háztartási gépe
Bemutatta vizuálisan továbbfejlesztett pályaművét a 2014-es Electrolux Design Lab két továbbjutott magyar versenyzője. A legötletesebb koncepciókra június 27-éig lehet szavazni, a harmadik forduló továbbjutóit június 30-án jelenti be az Electrolux zsűrije.
Sokszor az elképzelésekhez keressük a problémát
Nem minden ötletből lesz késztermék, s ennek oka van. Christoph Burkhardt innovációs szakértő szerint nem véletlen, hogy bizonyos elképzelések megvalósulnak, míg más ötletek nem. A szakember egyetemek mellett nemzetközi szervezeteknek és különböző cégeknek (Google stb.) igyekszik segíteni abban, hogy a teljes kreatív potenciáljukat kihasználják.
Hamarosan akár mogyorókrémet is használhat a 3D nyomtatóban
Egy igazán különleges eszközt fejlesztett az ontariói Structur3D Printing nevű cég, és most a felhasználók kegyeiért kampányolnak a Kickstarteren. És nem is teszik feleslegesen, hiszen még több mint egy hónap hátravan a pénzgyűjtési időszakból, azonban már a célul kitűzött összeg több mint a duplája összejött.
Különleges gyűrűn dolgoznak győri fejlesztők!
Az Arcus Motion egy magyar start-up. A győri mérnök-csapat olyan gyűrű fejlesztésén dolgozik, amely összeköttetésben áll tulajdonosa mobiljával, tabletjével, vagy számítógépével. Adatokat küld sportolás közben, hogy viselője értékelni és növelni tudja teljesítményét.
EuroDesign - a design mérésének eredményei
“EuroDesign – A design értékének mérése” című, két és fél éves futamidejű projekt szakértői tevékenységében a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala és a Magyar Formatervezési Tanács a konzorcium tagjaként, 2012 márciusa és 2014 júniusa között vett részt. Az elkészült angol nyelvű tanulmányok letölthetők az érdeklődők számára.
Áttörés: 64 év után átment egy számítógép a Turing-teszten
Egy magát Eugene Goostman néven bemutató számítógépes program sikeresen hitette el az emberi bírálókkal, hogy a válaszokat egy hús-vér ember adja. Akár a mesterséges intelligenciát, akár a humán kommunikáció gépi szimulálását nézzük, óriási áttöréstől van szó.
Itt a magyar megoldás a szemétproblémára
Egy magyar vállalkozás olyan géppel állt elő, amelybe belapátolják a kommunális hulladékot, és olyan minőségű építőanyag nyerhető ki, amiből akár házat is lehet építeni. A szerkezet és a technológia forradalmasíthatná a hulladékkezelést és -feldolgozást, még az energiatermelésben is szerepet kaphatna, ám az áttörés valamiért várat magára. A gép sorozatgyártása miatt a tervezők már évekkel ezelőtt megkeresték a kormányzatot és hulladékkezelő cégeket is, akik látszólag lelkesedtek az ötletért, mégsem történt semmi.
Várhatóan októberben hirdetik meg az új GINOP-pályázatokat
A kívánt mértékben halad előre a Gazdaságfejlesztési Operatív Program (GOP) végrehajtása, az új Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (GINOP) keretében az új pályázatokat várhatóan októberben hirdetik meg - közölte a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM).
Kormánybiztos lett Pálinkás és Szijjártó is
A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal létrehozásával összefüggő feladatok ellátására kormánybiztossá nevezi ki Orbán Viktor miniszterelnök Pálinkás Józsefet, a Magyar Tudományos Akadémia volt elnökét június 12-étől az év végéig. Szijjártó Péter a magyar-orosz kétoldalú kapcsolatok összehangolásáért felelős kormánybiztos lesz - olvasható a Magyar Közlöny legfrissebb, szerdai számában.
Kutatás kell Magyarországra
Még nem dőlt el, hogy a hibrid vagy elektromos autó a jövő, de ki kellene választani részterületeket az iparág szereplőivel megállapodva, és kutatást hozni Magyarországra, ajánlja Pintér István, a Magyar Gépjárműipari Szövetség elnöke, a Rába Nyrt. elnök-vezérigazgatója. Az elektro- és gépészmérnöki képzésben is tovább kell lépni, mert az elektronika nagyobb szerepet kap a járműgyártásban.