Hírek

Ügyesebben is el lehetne költeni az eu-s pénzeket kutatás-fejlesztésre
A magyar K+F szféra egyes elemei világszínvonalúak - állítja Török Ádám, a Magyar Tudományos Akadémia főtitkára.
Sehol sem vagyunk a versenyképességi listákon - hogy csinálják a sikeresek?
A versenyképességi listákon igen gyenge Magyarország pozíciója, ha pedig regionális szinten nézzük, az első 200-ban sem találunk magyar térséget. Keveset költünk kutatás-fejlesztésre és oktatásra is. Mi egyáltalán a versenyképesség és hogyan lehet javítani? Mitől nő a GDP?
Az adóellenőrök rámentek az innovációs járulékra
Az adóhatóság keresztes hadjáratot indított az olyan tanulmányok ellen, amelyek költségével a társaságok csökkentették az innovációs járulékukat. Ha a megrendelt tanulmányok a NAV szerint nem érik el a megfelelő tudományos szintet, jön a büntetés.
Új elektronikus szolgáltatások segítik a projektek gyorsabb, hatékonyabb megvalósítását
Az uniós forrásokat kezelő intézményrendszer az elmúlt években a hazai közigazgatásban elsők között vezetett be ügyfélbarát szolgáltatásokat. A pályázatkezelés, a projektvégrehajtás európai szinten is példaértékű elektronizálása nyomán a pályázók, kedvezményezettek munkáját - a pályáztatás több kulcsfontosságú szakaszában is - papírmentes, internetes ügyviteli folyamatok támogatják.
48 milliárd euró K+I beruházásokra az EU és az EBB-csoport közös finanszírozásával
Az Európai Bizottság és az Európai Beruházási Bank (EBB) Csoport ma indította útjára az EU új generációs pénzügyi eszközeit és tanácsadói szolgáltatásait, hogy az innovatív cégek könnyebben jussanak finanszírozáshoz.
Ez kell a befektetőket vonzó jövőképhez
A tapasztalatok nem a legkedvezőbbek, ha a magyar kkv-k saját jövőbeli céljaikkal kapcsolatos tudatosságáról van szó. Pedig a sikeres finanszírozáshoz világos jövőkép kell, ami vonzza a potenciális befektetőket.
Európa legrangosabb startup-díját nyerte el a Prezi
Európa legrangosabb startup-díjának, a The Europas Awardsnak az egyik kategóriáját - a legjobb alapítóknak járót - nyerte el kedd este Londonban a Prezi magyar szoftverfejlesztő cég - közölte a cég PR-menedzsere az MTI-vel.
Itt a Startup Tavasz vége – Ezek 2014 legmenőbb induló vállalkozásai
Kihirdették a TechShow, a CESA, a Hackathon és a Fintech&Sales Demo Day győzteseit. Tarolt a hívástitkosítási megoldásokkal foglalkozó CrypTalk a Startup Tavasz záróeseményén: a magyar csapat nyerte meg Central European Startup Awards fejlesztőknek szóló versenyét, a hazai digitális ipar leginnovatívabb fejlesztéseit felvonultató Magyar Innovációs TechShow közönségdíját és Fintech&Sales Demo Day fintech kategóriáját.
Magyar startup sikere Amerikában
A Microsoft egy magyar startupot választott a hónap kisvállalkozásának.
A kínai elnök független innovációt sürget a tudomány és technológia területén
Kína tudományos és technológiai fejlődésének iránya az „innováció, az innováció és az innováció" – jelentette ki Xi Jinping kínai elnök a Kínai Tudományos Akadémia (CAS) és a Kínai Mérnökakadémia (CAE) kétévente megrendezett konferenciáján.
SPARC - Az EU Bizottsága elindította a világ legnagyobb robotikai programját
Az EU Bizottsága 183 vállalkozás és kutatószervezet részvételével a brüsszeli székhelyű euRobotics AISBL egyesület szárnyai alatt 2014 június 3-án indította útjára a világ legszélesebb körű civil kutatási és innovációs programját a robotika területén.
A halál völgyében csak az állam segíthet - interjú Korányi Lászlóval
Korányi László szerint látszódik, ha egy uniós pályázaton nem a legjobb nyer. A sokak által várt, majd sokak által kritizált Gazella-pályázat a szívügye, elárulta, mivel győzte meg a gazdasági tárcát és hogy miért kell várni a befektetésekre. Azt is elmondja, miért fontos, hogy az állam segítse át a "halál völgyén" a kezdő innovatív cégeket. Forbes.blog.hu interjú a Nemzeti Innovációs Hivatal (NIH) elnökhelyettesével.
Pályázati felhívás használt anyagokból készült termékek és termékötletek benyújtására
A REdesign+ AWARD ötletpályázat az Ausztria-Magyarország Határon Átnyúló Együttműködési Program 2007 – 2013 keretében kerül meghirdetésre. Jelen felhívással valamennyi az EU területén – alkalmazottként vagy önállóan dolgozó – dizájnert és dizájner-hallgatót meg kívánnak szólítani, hogy nyújtsa be termékeit és termékötleteit.
Igyon biosört!
A termékcsalád bővítésén dolgozik az első magyar biosör, az Alakor egyik kifejlesztője, Ráki Zsolt. Barna, szűretlen és csökkentett alkoholtartalmú sört szeretnének a következő években bevezetni a kereskedelmi forgalomba.
K+F a tüdőrák korai felismerésére
A tüdőrák korai felismerését célozza meg az a nagyszabású kutatás-fejlesztési projekt, melynek a BioDiagnostica Kft. szervezésében a héten tartották meg a nyitó rendezvényét.
Szétrobbantották a daganatot
Hatalmas, de laikusok számára nehezen érthető áttörést értek el amerikai kutatók a célzott rákgyógyításban: módosított kanyaróvírussal meggyógyítottak egy eddig gyógyíthatatlannak tartott beteget. A kezelés nem mindenkinél sikerült, de már dolgoznak a megoldáson. Utánajártunk, mi kellett ehhez az eredményhez, veszélyes-e a szervezetbe juttatott kanyaróvírus, és, hogy miért csak az egyik beteg gyógyult meg.
Egy anyag, ami megváltoztat mindent
Érdemes már ma megismerkedni az anyagok szupermenjével, mert az elkövetkező 20-30 évben gyakran fogunk találkozni vele. Egy szót mondok: grafén.
Indul a magyar napelemes tetőcserép gyártása
Tóth Miklós lassan fél évtizede dolgozik a napelemes tetőcserépen. 4 éve jelent meg az első hír a találmányról, azóta időről-időre felbukkan egy hír, hogy épp indul hamarosan a gyártása. Most maga a feltaláló nyilatkozott.
Kormányzati felhőszolgáltatásokkal kapcsolatos információs és konzultációs nap
Ezúton szeretnénk tisztelettel meghívni a Dél-Kelet Európai Transznacionális Együttműködési Program keretében megvalósuló SECOVIA projekt "Kormányzati felhőszolgáltatásokkal kapcsolatos információs és konzultációs napjára"
S3 Innovációs Stratégia

Közösség