Hírek

Nemzeti Technológiai Program - Sajtóközlemény
A Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal (NKTH), az idén is meghirdeti az eddig Jedlik Ányos néven ismert pályázati programot, amely 2008-tól a Nemzeti Technológia Program nevet viseli.
PhD: üzletnek rossz
Nem jelent előnyt a piacon és nem jár több fizetéssel sem a PhD megszerzése - írja a Népszabadság. Magyarországon 3 ezer hallgató doktori képzését finanszírozza az állam, 5 ezren pedig zsebből fizetnek ezért
Információs nap – 7. Keretprogram – Regionális fejlesztés
A Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal tisztelettel meghívja Önt "Regionális fejlesztés” címmel 2008. február 11-én tartandó információs napjára.
Az alapkutatás humán-erőforrásának fejlesztése - OTKA-H07 - támogatott pályaművek
Megszületett a döntés az NKTH-OTKA által közösen meghirdetett "Az alapkutatás humán-erőforrásának fejlesztése” c. (OTKA-H07) pályázati felhívásra benyújtott projektjavaslatok támogatásáról.
Változások a Kutatási és Technológiai Innovációs Alap pályázatai kezelésében
Tájékoztatjuk Tisztelt Ügyfeleinket, hogy várhatóan 2008. februárjától változások lesznek az Kutatási és Technológiai Innovációs Alap pályázatai kezelésében.
Déri Miksa program EUREKA pályázata – támogatott pályaművek
Megszületett a döntés a Déri Miksa program EUREKA pályázati felhívásra benyújtott projektjavaslatok támogatásáról.
Tovább tart az innovációs pályázat
Meghosszabbítja feltalálók számára kiírt projektversenyének leadási határidejét a ValDeal Innovációs Zrt. Az új időpont február harmadika, addig küldhetők be az újítások.
Veszélyessé válhat a munkaerőhiány a Nyugat-Dunántúlon
A magasabb bérek miatt külföldre mennek a szakemberek, ez problémát okozhat a műszaki-gépészeti szektorban. Elsősorban Ausztriába mennek magyarok dolgozni, de egyre élénkül az érdeklődés Szlovénia iránt is.
Innovációs kompetencia adatbázis Nyugat-Dunántúlon
Az INNONET Innovációs és Technológiai Központ a PANNON NOVUM Nyugat-dunántúli Regionális Innovációs Ügynökség projekt keretében internetes Innovációs Kompetencia adatbázist hozott létre abból a célból, hogy megkönnyítse a régióban az iparági- és szolgáltatási minősített partnerközvetítést.
Apponyi Albert Program Mecenatúra - Támogatott pályaművek
Az Apponyi Albert program Mecenatúra pályázati felhívására 2007. szeptember 1. és november 30. között benyújtott pályaművekről megszületett a döntés.
Gömböc a Szabadalmi Hivatalban
A Magyar Szabadalmi Hivatal úgy döntött, hogy alapításának évszámát egy Gömböc belsejében szeretné viszontlátni. Az 1896-os Gömböc az első a limitált széria forgalomba kerülő darabjai közül.
Gyémántlapkás parkettamaró garnitúra, háromrétegű PanLoc rendszerű szalagparketta gyártásához
A klickes rendszerű háromrétegű szalagparketta felépítése – három fafaj, változó szálirányok egyidejű megmunkálása – különleges szerszámgarnitúra kialakítását tette szükségessé. A klick parketta csak tökéletes, szigorúan tűrésezett profil esetén működik hibátlanul. Ezért természetes a szerszámmal szemben támasztott további alapvető követelmény a tökéletes profilhűség és a különlegesen precíz futáspontosság. A megmunkálás oldalanként négy tengellyel történik az anyag változó szerkezetéhez alkalmazkodó többszörösen tagolt szerszáméllel, nagypontosságú Hydro-hüvelyre szerelt, szükség szerint változó fogszámú gyémántlapkás szerszámgarnitúrával.
Innovatív speciális, minőségi, nagynyomású tömlőtermék-család kifejlesztése a jármű- és a légi-ipar területére
A projekt célja minőségi, nagynyomású tömlőtermék-család és a hozzá kapcsolódó szolgáltatás kifejlesztése, újszerű, innovatív technológia bevezetésével, speciális vevői igények kielégítése, tekintettel a járműipari gyártók, a jármű- és légi-ipari kiszolgálók speciális elvárásaira. A technológia része a gyártott tömlő egyedi azonosítója által biztosított nyomon követés, és az előírások szerinti vizsgálati bizonylatolás.
REC-LAB Elektro-RECycling Kompetencia LABor
Az elektromos és elektronikai készülékek gyártása napjainkra a legdinamikusabban fejlődő iparággá vált világszerte. Ez a robbanásszerű fejlődés eredményezi a termékcsoportba tartozó egyes termékek rendkívül gyors elavulását, ezáltal a belőlük származó elektromos hulladék mennyiség évről évre való rohamos növekedését. A probléma világméretekben és európai szinten is rendkívül komoly gondot okoz, melynek megoldására az Európai Unió is komoly erőfeszítéseket tesz. A fejlődés az elektromos és elektronikai készülékek csoportján belül is a legjobban az IT- eszközök (számítógépek, irodatechnikai és kommunikációs eszközök) területén érvényesül, ahol a teljes elavulás ideje napjainkra mintegy egy-másfél évre csökkent. A projekt célja egy Elektro-Recycling Kompetencia Labor (REC-LAB), mint innovatív kompetencia szolgáltatás kifejlesztése és fenntartása, amely új, versenyképes, valós piaci szegmens megteremtését jelenti.
Védjük, ami értékes!
A Széchenyi István Egyetem és a Magyar Szabadalmi Hivatal (MSZH) 2007 évvégén 2011-ig tartó együttműködési megállapodást írt alá.
Óvatosan beszélnek a politikusok az innovációról
Csütörtökön Budapesten átadták az idei Gábor Dénes díjakat, amelyekkel azokat a magyarországi tudósokat, mérnököket és szakembereket jutalmazzák, akik az üzleti hasznosíthatóság szempontjából is kiemelkedő munkát végeznek.
OECD innovációs országtanulmány
Az OECD innovációs országtanulmányt készít a magyar nemzeti innovációs rendszerről. A magyar országtanulmányt az NKTH koordinálja, és a KTI Alapból kerül finanszírozásra.
Pályázati előzetes: Nyugat-dunántúli Régió 2007 évi Baross Gábor programjának pályázati felhívás tervezetei
A régió pályázóinak előzetes tájékoztatása céljából közzé tesszük a Nyugat-dunántúli Regionális Fejlesztési Tanácsnak a 2007. évi regionális innovációs programra (2007. évi Baross Gábor programra) vonatkozó javaslata alapján kidolgozott pályázati felhívások tervezetét. A pályázati felhívások véglegesítéséről később intézkedünk.
Új minőségmegóvó tárolási módszer kidolgozása fülledékeny faanyagokhoz
Olyan környezetbarát módszer kidolgozása, amely jelentős beruházási költség nélkül tenné lehetővé az alapanyag minőségének megóvását.
Pannon Mechatronikai Klaszter Innovációs Program
A projekt célja a Pannon Mechatronikai Klaszter innovációs képességének és innovációs szolgáltatásainak erősítése, ennek révén a tagok versenyképességének elősegítése és mechatronikai innovációs együttműködésének fejlesztése; amely hozzájárul a térség K+F potenciáljának kiaknázásához és további javításához. A projekt hosszú távú céljai: Az innovatív termék- és technológiafejlesztéssel kapcsolatos igények és kompetenciák azonosítása a klaszter KKV tagjainál és a KKV tagok partnereinél Ágazatfigyelő Információs Központ létrehozása I. K+F ALPROJEKT: A prototípusgyártás innovatív technológiáinak tudástranszfere II. K+F ALPROJEKT: Közös célgép- és berendezésgyártás az innovációk kiaknázásával III. K+F ALPROJEKT: Új termékek és szolgáltatások kialakítása különböző technológiák innovatív integrálásával A klaszterinnovációt támogató finanszírozási lehetőségek kidolgozása

Közösség