Hírek
Innovációs kompetencia adatbázis Nyugat-Dunántúlon
Az INNONET Innovációs és Technológiai Központ a PANNON NOVUM Nyugat-dunántúli Regionális Innovációs Ügynökség projekt keretében internetes Innovációs Kompetencia adatbázist hozott létre abból a célból, hogy megkönnyítse a régióban az iparági- és szolgáltatási minősített partnerközvetítést.
Gyémántlapkás parkettamaró garnitúra, háromrétegű PanLoc rendszerű szalagparketta gyártásához
A klickes rendszerű háromrétegű szalagparketta felépítése – három fafaj, változó szálirányok egyidejű megmunkálása – különleges szerszámgarnitúra kialakítását tette szükségessé. A klick parketta csak tökéletes, szigorúan tűrésezett profil esetén működik hibátlanul. Ezért természetes a szerszámmal szemben támasztott további alapvető követelmény a tökéletes profilhűség és a különlegesen precíz futáspontosság.
A megmunkálás oldalanként négy tengellyel történik az anyag változó szerkezetéhez alkalmazkodó többszörösen tagolt szerszáméllel, nagypontosságú Hydro-hüvelyre szerelt, szükség szerint változó fogszámú gyémántlapkás szerszámgarnitúrával.
Innovatív speciális, minőségi, nagynyomású tömlőtermék-család kifejlesztése a jármű- és a légi-ipar területére
A projekt célja minőségi, nagynyomású tömlőtermék-család és a hozzá kapcsolódó szolgáltatás kifejlesztése, újszerű, innovatív technológia bevezetésével, speciális vevői igények kielégítése, tekintettel a járműipari gyártók, a jármű- és légi-ipari kiszolgálók speciális elvárásaira. A technológia része a gyártott tömlő egyedi azonosítója által biztosított nyomon követés, és az előírások szerinti vizsgálati bizonylatolás.
REC-LAB Elektro-RECycling Kompetencia LABor
Az elektromos és elektronikai készülékek gyártása napjainkra a legdinamikusabban fejlődő iparággá vált világszerte. Ez a robbanásszerű fejlődés eredményezi a termékcsoportba tartozó egyes termékek rendkívül gyors elavulását, ezáltal a belőlük származó elektromos hulladék mennyiség évről évre való rohamos növekedését. A probléma világméretekben és európai szinten is rendkívül komoly gondot okoz, melynek megoldására az Európai Unió is komoly erőfeszítéseket tesz.
A fejlődés az elektromos és elektronikai készülékek csoportján belül is a legjobban az IT- eszközök (számítógépek, irodatechnikai és kommunikációs eszközök) területén érvényesül, ahol a teljes elavulás ideje napjainkra mintegy egy-másfél évre csökkent.
A projekt célja egy Elektro-Recycling Kompetencia Labor (REC-LAB), mint innovatív kompetencia szolgáltatás kifejlesztése és fenntartása, amely új, versenyképes, valós piaci szegmens megteremtését jelenti.
Pályázati előzetes: Nyugat-dunántúli Régió 2007 évi Baross Gábor programjának pályázati felhívás tervezetei
A régió pályázóinak előzetes tájékoztatása céljából közzé tesszük a Nyugat-dunántúli Regionális Fejlesztési Tanácsnak a 2007. évi regionális innovációs programra (2007. évi Baross Gábor programra) vonatkozó javaslata alapján kidolgozott pályázati felhívások tervezetét. A pályázati felhívások véglegesítéséről később intézkedünk.
Pannon Mechatronikai Klaszter Innovációs Program
A projekt célja a Pannon Mechatronikai Klaszter innovációs képességének és innovációs szolgáltatásainak erősítése, ennek révén a tagok versenyképességének elősegítése és mechatronikai innovációs együttműködésének fejlesztése; amely hozzájárul a térség K+F potenciáljának kiaknázásához és további javításához.
A projekt hosszú távú céljai:
Az innovatív termék- és technológiafejlesztéssel kapcsolatos igények és kompetenciák azonosítása a klaszter KKV tagjainál és a KKV tagok partnereinél
Ágazatfigyelő Információs Központ létrehozása
I. K+F ALPROJEKT: A prototípusgyártás innovatív technológiáinak tudástranszfere
II. K+F ALPROJEKT: Közös célgép- és berendezésgyártás az innovációk kiaknázásával
III. K+F ALPROJEKT: Új termékek és szolgáltatások kialakítása különböző technológiák innovatív integrálásával
A klaszterinnovációt támogató finanszírozási lehetőségek kidolgozása