Hírek

2007. évi Pannon Novum Regionális Innovációs Díj
2007. évi Pannon Novum Regionális Innovációs Díját az AKE Hungária Kft. nyerte el a Regionális Innovációs Tanács döntése alapján.
Apponyi Albert program Mecenatúra - Támogatott projektek
Az Apponyi Albert program Mecenatúra pályázati felhívására 2007. augusztus 1 –31. között benyújtott pályaművek közül kiválasztásra kerültek a támogatottak.
HUROKÁN szuperszagelszívó – szagtalan és baktériummentes WC szellőztetés
Új, innovatív és környezetbarát termékek fejlesztése, amely energiatakarékosan teszi lehetővé a civilizált, tiszta és egészséges légtér megvalósítását a vécékben és a fürdőszobákban.
Még versenyben vagyunk az unió technológiai központjáért
Jövőre megkezdheti működését az Európai Innovációs és Technológiai Intézet, ám továbbra is kérdéses, hogy hol lesz a székhelye. A központ székhelyének elnyeréséért hazánk is pályázott.
Újabb pályázatok
2007. november 30.-án megjelentek az EU 7. Kutatásfejlesztési és Innovációs Keretprogramjának (FP7) legújabb pályázati felhívásai.
Új lehetőségek előtt a magyar űripar
Sokat nyerhetne az ország a Galileo programban való részvétellel, amely végre zöld utat kapott az EU-ban
Ötven évenként egyszer van ilyen lehetőség
A nemzetközi bíráló bizottság Debrecent javasolja első helyen az Európai Neutronkutató Központ (ESS) hazai helyszínének.
A magyar zöldmosógép nemzetközi sikere
Energia-és víztakarékosság elegáns köntösben: Szabó Levente E-Wash mosógépe nyerte meg a nemzetközi Electrolux Design Lab 2007 első díját.
Emberi jogot sért az új HR-es "csodafegyver"
Új találmány segítene a HR-szakembereknek a kiválasztásban, amely egyszerűen leolvasná a jelöltek arcáról a személyiségüket. A termék tudományos megalapozottsága és etikussága erősen kérdéses.
Jedlik Ányos Program - támogatott pályaművek
Megszületett a döntés a Jedlik Ányos Program pályázati felhívásra benyújtott projektjavaslatok támogatásáról.
RICARDA – Regional Intellectual Capital Reporting – Development and Application of a Methodology for European Regions
A projekt célja a szellemi tőke jelentések (ICR) módszertanának az adaptálása a regionális innovációs hálózatok és klaszterek szintjére. Egy olyan úgy módszertan kidolgozása és tesztelése, valamint az eredmények alapján a regionális innovációs politika számára annak hasznosítására vonatkozó ajánlások megfogalmazása, amely alapját egy-egy tudásintenzív, vagy technológia-orientált hálózat, klaszterszervezet szellemi tőke állományának (humán tőke, strukturális tőke és a kapcsolati tőke) a hálózati és klaszter célkitűzések eléréséhez való hozzájárulása képezte.
CORINNA – Cooperation of Regions for Innovation
Az Alpok-Adria központi térségében a határon átnyúló együttműködés élénkítése a technológiafejlesztés és az innováció területén. Információnyújtás az érintett régióban (Friuli-Venezia-Giulia, Karintia, Stájerország, Burgenland, Szlovénia, Nyugat-Dunántúl) a meglévő technológiai lehetőségekről a potenciális szereplők számára, valamint a politikai döntéshozók segítése a regionális innovációs rendszerek támogatására irányuló legjobb gyakorlatok megtalálásában. A projekt élvezte az Osztrák Szövetségi Gazdasági és Munkaügyi Minisztérium, a Szlovén Oktatási, Tudományos és Technológiai Minisztérium és a Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal támogatását is.
Bridg2Growth – Boosting Regional Investments in RTD - Guiding Europe to Growth
A Bridge2Growth projekt célja, hogy 5 ország 7 résztvevő bevonásával megvizsgálja K+F szempontból a résztvevők befektetési környezetét. Feltárja a befektetéseket akadályozó tényezőket, javaslatot tegyen a régiók, partnerek véleményformálói, stratégia készítői számára a feltárt hiányosságok kiküszöbölésére, a projekt végén ,,Handbook" formájában foglalja össze a K+F befektetési környezet javítását szolgáló javaslatokat.
Szakmai tréning: Megvalósíthatósági tanulmány és üzleti terv
Az INNONET Innovációs és Technológiai Központ, mint a Pannon Novum Nyugat-dunántúli Regionális Innovációs Ügynökség partnere meghívja Önt a Regionális Innovációs Ügynökség projekt keretében megrendezésre kerülő Megvalósíthatósági tanulmány és üzleti terv című szakmai tréningre.
Az onkológiai betegek gyógyítását támogató innovatív tudásháttér megteremtése
Szombathelyen onkológiai kutatóközpont létrehozása, amely az orvos-biológiai kutatások szempontjából fehér foltnak számító Nyugat-Dunántúlon az alábbi főbb tevékenységek mellett valósulhat meg: a sugárterápia összekapcsolása a genomikai jellegű vizsgálatokkal, a nemzetközi MEDAUSTRON programban való részvétel, PET CT telepítés.
Spirális farugó alkalmazásával pontalátámasztást és testvonalkövetést megvalósító bioágyrendszer
A bonnelrugós matracok fiziológiáját megvalósító, de a káros mágneses terekt!l mentes bioágyrendszer kialakítása, amely tökéletes gerinc alátámasztást és testvonal követést biztosít.
A savó, mint tejipari melléktermék hasznosítása bio élelmiszer előállítására
A savókutatásokkal kapcsolatos felhalmozott tudás alapján az NYME vezetésével új termékek kifejlesztése és gyártásra előkészítése a régió számára. A cél a kutatás-fejlesztés eredményeképpen előállításra kerülő emberi fogyasztásra alkalmas élelmiszerek (pl: savóitalok) mintadarabjai, prototípusai előállítása.
Településmarketing képzést tartunk
A Hatékony Innovatív Partnerség ROP 3.1.3 projekt keretében a Nyugat-dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség képzéseket szervez
Megjelent a Nyugat-dunántúli Operatív Program szálláshelyfejlesztési pályázati felhívása
Az október elején meghirdetett attrakciófejlesztési pályázatokat követően most megnyílik a lehetőség arra, hogy magas színvonalú szálláshelyek valósuljanak meg uniós támogatással.
Akadémiai-Szabadalmi Nívódíj
Idén tizenegyedik alakalommal adták át a Magyar Szabadalmi Hivatal és a Magyar Tudományos Akadémia által közösen alapított Akadémiai-Szabadalmi Nívódíjakat.

Közösség