Hírek
Jedlik Ányos program - K+F projektek támogatása – Pályázati kiírás tervezet
A Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal nevében a Kutatás-fejlesztési Pályázati és Kutatáshasznosítási Iroda felhasználás orientált kutatás-fejlesztések támogatására a közel jövőben pályázatot hirdet Jedlik Ányos Program címen. Már letölthető a pályázati kiírás tervezete.
10. Tudományos és Technológiai (TéT) Attaséi Konferencia - 2007
A Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal a Külügyminisztériummal közösen 2007. október 2-án rendezi meg a 10. TéT-attaséi konferenciát "Vállalkozások és kutatás-fejlesztés" címmel. A rendezvényre tisztelettel meghívjuk Önt és munkatársait.
Regionális bútor márkatermékcsalád kifejlesztése
Jelen pályázat Pannon Fa- és Bútoripari Klaszter általi megvalósításának közvetlen célja: az innovációs környezet kialakításának érdekében, valamint a fa- és bútoripari klasztertag-vállalkozások és a régió vállalkozásai versenyképessége érdekében termékinnováció helyi fejlesztése, valamint a hálózati együttműködés továbbfejlesztése klaszteren belül (klaszterkooperáció) egy közös "PANNON KLASZTERBÚTORCSALÁD” termékinnováció létrehozásával.
Befektetés a tudásba, befektetés a jövőbe
A Tudomány Világfórumát (World Science Forum - WSF) 2007. november 8-10. között harmadik alkalommal szervezi meg a Magyar Tudományos Akadémia, együttműködve az EU-val, az UNESCO-val (az ENSZ Oktatási, Tudományos, Kulturális Szervezetével) és az ICSU-val (a Tudomány Nemzetközi Tanácsával), azaz a világ nem kormányzati tudományos szervezeteinek szövetségével.
Őrségi Rögös Sajt gyártástechnológiájának, prototípusának kísérleti-fejlesztése
A fejlesztés eredményeként létrejövő technológia kifejezetten a kisüzemi méretű tejgazdaságok, sajtüzemek részére nyújt túlélési segítséget azáltal, hogy a termékportfoliójukat bővíthetik a meglévő termelési eszközök felhasználásával.
• 1: Új termék(ek) kifejlesztése: az Őrségi Rögös Sajt prototípusának létrehozása.
• 2: Kifejleszteni egy olyan új, rugalmas tulajdonságokkal rendelkező kisüzemi gyártástechnológiát, amely a piacon elérhetőhöz képest új, eddig nem ismert tulajdonságokkal rendelkező termék(ek) előállítását teszi lehetővé.
Faforgácsoló szerszámok fejlesztése a hőterhelés, éltartósság, megmunkált felületi minőség és a környezeti hatások figyelembevételével
A projekt olyan korszerű világszínvonalú berendezések beszerzése volt, amelyekkel a legkorszerűbb oktatási, kutatási feltételeket tudják megteremteni a faforgácsoló szerszámok kutatása és fejlesztése érdekében. A már eddig is sikeres oktatás-kutatás fejlesztési munka eredményes folytatása a legfőbb indoka a műszerfejlesztésnek.
Kísérleti modell a gazdaságfejlesztés szolgálatában
A projekt célja kettős volt. Egyrészt egységes platformon – ez a Phare CBC támogatással kiépített Vas megyei Térinformatikai Rendszer – összegyűjteni a megyében telephely-létesítésre alkalmas ingatlanok jellemzőit, azokat a térinformatikai rendszer struktúrájába ágyazni; másrészt e mögé kiépíteni a működtetést, az információk aktuális állapotban tartását biztosító szolgáltató-hálózatot.
A projekt sikere esetén további, nem titkolt célként fogalmazódott meg a gazdaságfejlesztés térinformatikai mintaprojektjévé válni, térben és információtartalomban kibővített rendszerré tenni e fejlesztést.
Magyarország autógyártó-nagyhatalom lehet
Meglehetősen futurisztikus tervvel állt elő az Antro Kht. Az őrségi központú cég az autóipar megújítására koncentrál, rövidesen elkészül a nyolcéves fejlesztés első prototípusa. A tervek merészek, négy év múlva kiderül, hogy sikerülhet-e egy kis magyar vállalkozásnak az, amibe az óriáscégek sem mernek belevágni.
Szeptemberben kezdi meg működését a Kutatási és innovációs eseti bizottság
A kutatás-fejlesztés szerepének megerősítését, a kapcsolódó pályázati rendszer átláthatóbbá tételét és a finanszírozás hosszú távú tervezhetőségének megteremtését tűzte ki célul az Országgyűlés kutatási és innovációs eseti bizottsága, amely szeptemberben kezdi meg munkáját
A kis feltalálók segítésére indított kampányt az IFIA
Esélyegyenlőséget az innováció terén címmel folytat kampányt a feltalálók világszervezete, az International Federation of Inventors Association (IFIA), amely szerint a független feltalálók és a kis- és középvállalkozások a tőkehiány miatt gyakran hátrányt szenvednek találmányaik szabadalmaztatásában.