Hírek
A balatoni online monitoring rendszer prototípusának továbbfejlesztése
A Balatoni Integrációs Kht. az Európai Unió támogatását elnyerve, a LIFE Balaton projekt keretében kialakított egy balatoni online monitoring rendszerre vonatkozó prototípust, melyet az időközben felmerült igényeknek megfelelően újabb eszközzel kívánunk bővíteni.
A Georgikon karon létrehozott környezet-biotechnológiai tudás átáramoltatása a Nyugat-Dunántúli Régió gazdaságába
A fejlesztés célja a gazdasági hasznosításra alkalmas biotechnológiai termékek kifejlesztése volt. A két fő terület: 1) A fagyöngy ellen hatékonyan alkalmazható biopreparátum fejlesztése. 2) A burgonyanemesítésben hatékonyan alkalmazható molekuláris eszközök fejlesztése.
Bioinnovációs technológia transzfer tevékenységek megalapozása és elindítása
A fejlesztés célja a Pannon Egyetem keszthelyi Georgikon Karán bioinnovációs technológia transzfer szolgáltatások megalapozása és elindítása; a tudományos eredmények hasznosítási folyamatának meggyorsítása; a folyamatban lévő fejlesztések számára piaci stratégiák kialakítása; a vállalkozások és az egyetem között működő kapcsolatok kialakítása, illetve bioinnovációs üzleti szolgáltatások beindítása volt.
Íme az első pólus-pályázatok
Üzleti alapon működő kutatás-fejlesztési és innovációs szolgáltató központok kialakítására nyújthatók be pályázatok 2007. december 10. és 2008. január 15. között a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség megjelent pályázati felhívása szerint. Olyan hazai gazdasági társaságok pályázhatnak, amelyekben valamelyik pólusváros önkormányzata, vagy egyeteme legalább 5% tulajdonhányaddal rendelkezik.
Uniós innovációs pénzek
A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség két pályázatot ír ki, hogy a pólusvárosokban létrejöhessenek a kutatás-fejlesztési innovációs szolgáltató központok, amelyekben a felsőoktatási intézmények, kutató központok és vállalkozások működnek együtt új termékek, szolgáltatások és technológiák létrehozatalában.
Alig fejlesztenek a hazai cégek
Magyarországon a cégek a kutatás-fejlesztési kiadásoknak csak negyven százalékát állják a Nyugat-Európára, az Egyesült Államokra vagy Japánra jellemző legalább hatvannal szemben - idézi a Világgazdaság az OECD friss elemzését. Hazánkban nagyjából hétszázmillió dollárt állnak a cégek az 1,7 milliárdra tehető éves magyar innovációs kasszából.
Hálózatbiztonsági és optimalizálási fejlesztés
A cél egy olyan labor létrehozása volt, ami alkalmas kutatási és felesztési feladatok létrehozására. A beszerzett eszközök és a kutatócsoport szakmai felkészültsége révén a protokolltechnológia és a hálózatbiztonság területén olyan kutatásokat lehet elindítani, amik megbízhatóbb és gyorsabb protokollokat, hálózatokat eredményezhetnek. A kutatások mindig az ipar számára hasznos területeken zajlottak.
Regionális E-learning Akadémia
A projekt célja olyan e-learning Akadémia létrehozása a Veszprémi Egyetem Nagykanizsai Telephelyén, mely egy korszerű kurzusmenedzselő rendszer segítségével egységes keretbe foglalja az informatikai képzés fontosabb alapkurzusait. Az Akadémia szolgáltatásait elsődlegesen a kampusz hallgatói, valamint tanfolyamok résztvevői részére fejlesztették ki, de interneten keresztül bárki el tudja érni.
Rácuppannak a támogatásokra
Pártos Ferenc, a Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal új elnöke szerint Magyarországon sok az eredmény nélküli kutatás-fejlesztés, felzárkóztatásra költjük az innovációra szánt pénzeket, nincsenek nemzetközileg versenyképes tudásközpontok, a magántőke nem vállal szerepet.
Csúcstechnológiák bevezetése és alkalmazása speciális piaci igényekre
A fejlesztési projekt célja a vállalkozás fejlesztésének további intenzív és innovatív irányba terelése azáltal, hogy a legkorszerűbb csúcstechnológiákat és eljárásokat hatékonyan alkalmazhassák a kényes és különleges vevői igények kielégítésére.
Ezen belül: új termékek helyi fejlesztéseként újszerű, innovatív technológiák bevezetetése és ezekkel speciális vevői igényeink kielégítése.