Hírek

Új gyógyszerkémiai kutatóintézet Budapesten
A nagynevű francia gyógyszergyár, a Servier Laboratories S.A., mely többségi tulajdonosa az EGIS Gyógyszergyár Nyrt.-nek, megalapította a Servier Research Institute for Medicinal Chemistry kutatóinézetet Budapesten. Az intézet építkezése folyamatban van Budapesten a Graphisoft Park innovációs centrumban.
Richter témapályzat
A Richter Gedeon Nyrt. pályázati felhívást tesz közzé meghatározott tudományos kutatási tevékenységek támogatására. A pályázat célja a kutatók gyógyszeripari tárgyú, nemzetközi színvonalú innovációinak felkarolása, és kutatási eredményeik gyakorlati megvalósításának elősegítése.
Tudásvállalkozóvá válás
Tudásvállalkozóvá válás című konferencia kerül megrendezésre 2007. március 27-én! A rendezvényen vállalati, egyetemi, önkormányzati szektorból egyaránt neves előadók tartanak előadásokat. A konferencia célja, hogy ezen szektorokban tevékenykedő szervezetek közötti kapcsolatot erősítsük, megismerjük és megismertessük a tudással, K+F-fel kapcsolatos pályázati és emeddig ki nem használt lehetőségeket.
Információs nap - Kis- és közepes vállalkozások
A Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal 2007. március 12-én információs napot szervez az EU 7. Keretprogram "Kis- és közepes vállalkozások” területén.
Magyarország a legérzékenyebb a klímaváltozásra
A klímaváltozás természeti sokszínűségre gyakorolt hatása szempontjából Magyarország a világ egyik legsérülékenyebb országa – áll az ENSZ nemzetközi tudóscsoportjának jelentésében.
Zsemle repcehulladékból
Német kutatók a repceolaj-termelés hulladékából igen magas fehérje tartalmú, zsírszegény alapanyagot dolgoztak ki az élelmiszeripar számára: egy gombafajta segítségével a repcemaradékból kekszet, tavaszi tekercset, vagy sültet állítanak elő
Van egy ötletem...
Az INNONET Innovációs és Technológiai Központ az INNODESK projekt keretében ismételten pályázatot hirdet nyugat-dunántúli ötlettulajdonosok részére.
INNODESK workshop
Az INNONET Innovációs és Technológiai Központ, meghívja Önt az INNODESK "Egy íróasztal – egy vállalkozás” projekt – Baross Gábor Regionális Innovációs Program támogatásával megrendezésre kerülő – INNODESK workshopjára.
Innovációs menedzserképzés a régiókban - 7. modul
Az NKTH által a RIÜ munkatársak számára szervezett Innovációs Menedzser Mesterkurzus 7. modulja oktatási napjának a Közép-dunántúli Regionális Innovációs Ügynökség adott otthont 2007. február 14.-én, Székesfehérváron. A program előadásai a kormányzati K+F+I stratégiáról, továbbá a térség (Pannon Pólus Tengely) oktatási intézményeinek az innováción és kutatás-fejlesztésen alapuló gazdaságfejlesztésbe való bekapcsolódásáról szóltak.
Információs nap – EU 7. Keretprogram – Kutatási infrastruktúrák terület
A Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal 2007. március 7-én 8:30-13:30 között információs napot rendez, amelynek témája: Az EU 7. kutatás-fejlesztési keretprogramjának Kutatási infrastruktúrák tématerülete.
Elhalasztott döntés az új támogatási keretszabályozás miatt - Közlemény
Az idén életbe lépett új európai uniós K+F támogatási keretszabályok miatt 2007. április 30-ig is elhúzódhat a döntés az Irinyi János program keretében meghirdetett vállalkozások beszállítói és technológiai innovációs együttműködését ösztönző pályázat nyerteseiről.
Alig van Magyarországon innovatív cég
Szűkült a rés az Európai Unió és az Egyesült Államok között a gazdasági fejlődést segítő újítások terén - állítja egy Brüsszelben csütörtökön nyilvánosságra hozott uniós jelentés, amelyből az is kiderül, hogy Magyarország teljesítménye az elmúlt tíz évben összhangban volt az uniós átlaggal.
Napokon belül kész a magyar innovációs stratégia
A magyar GDP-ből jelenleg 0,9 százalék megy innovációra, a kormány ezt az arányt 2013-ra megduplázná, hangzott el a Magyar Innovációs Szövetség (MISZ) keddi közgyűlésén, ahol Szabó Gábor akadémikust választották a szervezet új elnökévé. Mfor.hu tudósítás.
A magyarok esete a forgóajtóval és az innovációval
A magyar társadalom nem áll készen az innovációra, holott a rendszerváltás környékén a Nyugat is azt várta, hogy az ország nagyon hamar a tudásgazdaság központja lesz - mondta a Műszaki Egyetemen a közelmúltban Bod Péter Ákos közgazdász az Innovációs folyamatok szervezése című könyv bemutatóján. Pedig az innováció megtanulható.
Talentum: vegyész, agysebész és régész a díjazott
Gyurcsányi E. Róbert kémikus, Katona István agykutató és Langó Péter régész kapta meg az idei Talentum Díjat. Az elmúlt öt évben Kenyeres Sándor, a díj alapítója mintegy nyolcvan millió forintot biztosított magánvagyonából 15 ígéretes fiatal magyar kutató támogatására. A díjakat Vizi E. Szilveszter, az Akadémia elnöke adta át.
Új innovációs szakkönyv jelent meg
A Magyar Innovációs Szövetség (MISZ) hiánypótló kiadványként megjelentette "Az innovációs folyamatok szervezése" című szakkönyvet - jelentették be a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen tartott sajtótájékoztatón.
Sikerrel zárta első évét a Járműipari Regionális Egyetemi Tudásközpont
Eredményesen zárta első kutatási évét a Széchenyi István Egyetem keretein belül működő Járműipari Regionális Egyetemi Tudásközpont, melynek működését a Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal a három éves kutatási program keretében (2006-2008) a jövőben is fenntartás nélkül támogatja.
Fenntartható fejlődés: mikor lesz nemzeti stratégia?
Az MTA Elnökségének Környezettudományi Bizottsága és a Magyar Természetvédők Szövetsége, a Friedrich Ebert Alapítvány támogatásával és Országgyűlés elnökének védnökségével fórumsorozatot indít a fenntartható fejlődés tartalmi kérdéseinek megvitatása és népszerűsítése érdekében, segítendő a nemzeti stratégia elkészítését.
Információs nap - EU 7. Keretprogram IDEASÖtletszerű pályázatok – lehetőség fiatal kutatóknak!
A Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal (NKTH) a Magyar Tudományos Akadémia közreműködésével információs napot szervez 2007 március 5-én 9-12 óra között az újonnan induló FP7 "Ötletek” specifikus program bemutatásáról és pályázati lehetőségeiről, amelyre tisztelettel meghívjuk Önt és "frontier research” témában érintett munkatársait, ösztönözve fiatal kutatók jelentkezését is!
Nyilvánosan elérhető nemzetközi K+F adatbázis!
Jelentősen könnyebb lesz a jövőben a kutatási projektekhez együttműködő partnereket keresni Olaszországban, Ausztriában, Szlovéniában és Magyarországon.

Közösség