Hírek

Vizy E. Szilveszter: Magyarország nem innovációbarát
"A jövőt nem megjósolni, hanem megcsinálni kell” – ez a Gábor Dénestől származó idézet hangzott el legtöbbször a szintén róla elnevezett díj idei átadásán. Az átadón beszédet mondott az akadémia elnöke is.
Indul a 7. keretprogram
A Tanács december 18-án formálisan elfogadta a 7. Kutatási, technológiafejlesztési és demonstrációs keretprogramot.
Az év tíz legfontosabb tudományos felfedezése
A világ legtekintélyesebb tudományos folyóirata, a Science idén is elkészítette az esztendő tíz legnagyobb tudományos eredményének sikerlistáját: az első helyre a hét legnagyobb matematikai probléma egyikének, a Poincaré-sejtésnek az igazolása került, amelyet egy orosz matematikus, Grigorij Perelman dolgozott ki több évig tartó munkával
A magyar kistigrisek tájékozatlanok
Információhiány, kevés exportképes, eredeti üzleti ötlet, nehéz üzleti környezet, gyenge fizetési fegyelem, valamint a finanszírozás nehézségei még a legdinamikusabban fejlődő hazai kis- és középvállalatokat (kkv) is sújtják, derült ki a Coface Hungary és Az Üzlettárs magazin közös kutatásából.
Ne szórjuk esztelenül a marketingforintjainkat
A kis- és középvállalkozások nagy részénél minden fillér számít. Ha átgondoltan működik egy cég, akkor befektetései megtérülnek, hasznot hoznak. Ennek a szemléletnek kellene érvényesülnie a marketingkiadásoknál is. Egyébként csak pénzköltésről beszélhetünk és nem befektetésről. Márpedig a marketing befektetés.
Exportképes vállalkozásokat keresnek
Exportképes termékkel vagy szolgáltatással rendelkező, határmenti kkv-knak, illetve kivitelhez kapcsolódó tudást megszerezni kívánó tanácsadóknak szól a jövő évben induló uniós képzési program.
Az Ipari Parkok fejlődésének lehetőségei Sopronban
A Sopron Aranyhegyi Ipari Park és Innovációs Központot működtető Sopron Holding Vagyonkezelő zRt., a Sopron Dél-Keleti Ipari Park és az Innováció Határok Nélkül Közhasznú Egyesület közös eszmecserét és információs napot szervezett a Soproni Innovációs Központ konferenciatermében.
Új program a vállalkozások versenyképességére, növekedésére, innovációjára
2007. januárjától indul az új, 3 programot egyesítő Versenyképességi és Innovációs keretprogram (Competitiveness and Innovation framework Programme, CIP).
Szabadalmakban keres a Google
Kulcsszó, a feltaláló, és a benyújtás dátuma alapján is elő lehet keresni az Egyesült Államokban levédett szabadalmakat
Magyar cég kapta az innovációs Oscar-díjat
A Frost&Sullivan piacelemző cég először ítélte kelet-európai vállalkozásnak a Nemzetközi Termékinnovációs Díjat. Az első fecske ráadásul magyar: a GenoID Kft. részesült az elismerésben. A biotechnológiai cég egy méhnyakrákszűréshez használható új anyagot fejlesztett ki, amivel lerövidül a vizsgálat, így hamarabb felismerhetők a daganatot kiváltó vírusok.
Megbízott vezető az NKTH élén
Közös megegyezéssel 2006. december 31-ei hatállyal megszűnik Boda Miklós, a Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal (NKTH) elnökének megbízatása.
Jön a háromdimenziós képernyő?
Magyar találmány a háromdimenziós, azaz térhatású megjelenítésre képes monitor. Balogh Tibornak, a tudós ötletgazdának nem kell osztoznia sok magyar elődje sorsában, - találmányát megbecsülik, elismerik, s orvosi és tudományos célokra már alkalmazzák is. A feltaláló meggyőződése, hogy a 3D tévé előbb-utóbb az otthonok természetes szórakoztató tartozékává is válik.
Kozma László program támogatott pályaművei (II. döntés)
Megszületett a döntés a Kozma László program nyertes pályaműveiről (II. döntés).
BRIDGE2Growth EU FP6 konferencia
A Nyuagt-Dunántúli Regionális Fejlsztési Ügynökség egyik nemzetközi FP 6-os projektje keretében 2006. december 15-én 9.30-12 órakor Sopronban a Pannónia Med Hotelban konferenciát rendez.
Felkészülés 2007-2013-ra - konferencia
A Nyugat-dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség a "West/Nyugat-Pannon EuRegio határon átnyúló hálózati együttmködéseinek megerősítése" c. Interreg IIIA projekt keretében háromnapos konferenciát szervez 2006. december 13-15 között a szombathelyi Hotel Claudiusba.
Meghirdették a Magyar Innovációs Nagydíj pályázatot
A Magyar Innovációs Alapítvány meghirdette a 2006. évi Magyar Innovációs Nagydíj pályázatot - jelentette be Pakucs János, a Magyar Innovációs Szövetség elnöke csütörtökön a Magyar Innovációs Klub rendezvényén.
Jedlik Ányos program keretében támogatott pályaművek
A Jedlik Ányos program pályázatának célja a jelentős tudományos és gazdasági áttörést ígérő, vállalati igényeket szolgáló, hosszú távú stratégiai kutatások, valamint a modern társadalom kihívásait vizsgáló kutatások támogatása.
Ösztöndíj a nőkért
A L'ORÉAL Magyarország és a Magyar UNESCO Bizottság közös programjában idén először már négy, élet- és anyagtudomány témájában kutató hölgy kapta az egyenként több ezer euró értékű ösztöndíjat; a díjátadásra november 9-én került sor az Akadémián.
Genomikai Innovációs Központ lesz Szegeden
Genomikai Innovációs Központot (GIK) terveznek Szegeden; az inkubátorház a kutatásfejlesztés finanszírozását és menedzselését tudja biztosítani – adta hírül a Duna-Tisza Regionális Fejlesztési Zrt. vezérigazgatója.
Keveset lobbiznak a magyarok az EU-ban
Az EU-ban gyorsan fejlődő üzletág a lobbizás, a különböző tagállamokból összesen, mintegy 15-20 ezer szakember dolgozik ilyen munkakörben Brüsszel külöböző intézményeiben. Magyarországról azonban, állandó jelleggel egyelőre csupán hat cég, illetve érdekvédelmi szervezet folytat intenzív lobbitevékenységet a belga fővárosban

Közösség