Hírek

Zöld utat az újításoknak
Magyar találmány a színtévesztők látáshibáját korrigáló szemüveg. A rossz hír: 7 év alatt sem jutott el a sorozatgyártásig. A gazdasági és társadalmi környezet nem kedvez az innovációnak.A régió hátul kullog: csak a GDP 0,4 százalékát fordítják kutatás-fejlesztésre
Vissza nem térítendő állami támogatások kkv-knak
Az élelmes vállalkozók 2006. szeptember 25 -ig nyújthatják be pályázataikat az INNOREG - Nyugat-dunántúli innovációs fejlesztések, Baross Gábor pályázatán. A pályázati keretösszeg 341,4 millió forint.
Dinamikusan nő a régiós autóipar
A kelet-közép-európai térség országaiban - Romániát is ide sorolva - várhatóan évi hárommillió autó készül három év múlva. A cseheknél már most több mint egymilliót gyártanak, nálunk a kapacitásbővítés után is csak 370 ezer készülhet.
Kozma László Program pályázati felhívása
A Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal a közelmúltban hirdette meg új programját a Kozma László programot, melynek célja az innovatív mikro-, kis- és középvállalkozásoknál, nagyvállalatoknál a K+F tevékenység erősítése. Fontos, hogy ezen vállalkozások K+F tevékenységéhez, projektjeinek megvalósításához a kutatói munkaerő rendelkezésre álljon, megtörténjen a kutatók mobilizálása a vállalkozások, az ipar felé.
A régió ipari parkjai
A nyugat-dunántúli ipari parkok negyedik regionális találkozójára került sor tegnap a vasi kisvárosban. Az eseményen határon túli gazdasági szerveződések is bemutatkoztak.
Pénteken Kutatók éjszakája
Szeptember 22-én rendezik meg az Európai Kutatók Éjszakáját, melynek keretében Európa szerte egyszerre zajlanak majd a tudományos kutatást népszerûsítõ programok. Idén Budapest és Győr csatlakozik a rendezvénysorozathoz.
Elkészült a gödöllői ipari park
Befejeződött a Gödöllői Innovációs és Logisztikai Park építésének első fázisa. Gémesi György Gödöllő polgármestere bízik benne, hogy az ipari park a térség fejlesztési kutatási bázisává fog válni.
Európai Mobilitási Hét Csíkszeredában – Ökojárgányokkal érkeztek
Az elmúlt hét végén többen választották tudatosan a biciklit, görkorcsolyát és gyaloglást a környezetre ártalmas gépkocsik helyett, sőt akadtak leleményes járgánnyal érkező versenyzők is.
It-beruházások kisvállalkozásoknál
Miért költenek még mindig olyan keveset informatikai célú fejlesztésekre a kis- és középvállalkozások, s mi várható jövőre?
Brüsszel hazacsalogatná az elvándorolt kutatókat
A bürokrácia mielőbbi visszaszorítására van szükség ahhoz, hogy Európának a kutatásban sikerüljön visszahódítania a kontinensen kívül tevékenykedő szakembereit - fejtette ki Günther Verheugen a Bizottság vállalkozási ügyekért felelős alelnöke.
Naptorony áramfejlesztésre
Amerikai tudósok olyan naptoronnyal kísérleteznek, amely a napsugarak melegítő hatását használná villamos áram termelésére – írja a Figyelő.
Agyeldobás - Külföldről hazatérő kutatók
A Magyarországon milliókért kiképzett kutatók közül sokan - álláshely híján - külföldön próbálnak szerencsét. Többségük kint is marad, s aki hazatér, azt sem marasztalják mindig.
A diplomás magyarok vándorolnak el
Magyarországot általában a többdiplomások hagyják el, akik úgy érzik, itthon nem lenne lehetőségük a szakmai fejlődésre és az előrejutásra
Kutató-fejlesztő bázist hoz Miskolcra a német ZF
A Miskolc Pólus Program keretében a német ZF Friedrichshafen AG új K+F bázis létrehozását tervezi a városban - közölte Káli Sándor polgármester.
Jobb lenne a kisebb innovációs alap
Sok a tehetséges magyar kutató, feltaláló, ám eredményeik csak lassan jutnak el a vállalatokig. Az uniós tagállamok átlagához képest hazánkban alacsony a hasznosított kutatási eredmények aránya.
Agyafúrt találmányok a Géniusz kiállításon
Hagyományosan jól szerepelnek a magyar feltalálók nemzetközi szinten, ám most hazai terepen is alkalmuk volt bizonyítani.
Az államadósságot növeli az innovációs támogatás
Több mint 27 milliárd forint hitelt vett fel az állam az innovációs alap kötelezettségvállalásainak fedezetére.
Irányt kell szabni a kutatás-fejlesztésnek! - Interjú Boda Miklóssal, az NKTH elnökével
Az eredményszemléletet kell meghonosítani a magyar kutatás-fejlesztésében (k+f), és meg kell jelölnünk azokat a húzóágazatokat, amelyek fejlesztésére koncentrálnunk érdemes
Egymillió euro a led feltalálójának
A műszaki tudományok Nobel-díjának is nevezett, egymillió eurós pénzösszeggel járó Millennium Technology Prize-t idén Shuji Nakamura, a led egyik feltalálója kapta Helsinkiben.
Öt év alatt 34 milliárd beruházásra
Elkészült az úgynevezett Autopolis nyugat-magyarországi fejlesztési pólus stratégia Győrben, a fejlesztési pólus program részeként.

Közösség