Vasúti átjárók: Életeket menthet a kaposvári találmány
A találmány lényege, hogy a mozdonyba szerelt készülék egy jelet továbbít a vevőkészülékkel felszerelt autókba, buszokba.
Regionális Innováció
Megjelentek a Baross Gábor Program - Regionális Innovációs Fejlesztések Programcsomag legújabb pályázati felhívásai.
Egy éve nyitotta meg kapuit a régió Brüsszeli Képviselete
A Nyugat-dunántúli Régió Brüsszeli Képviselete egy éve segíti a régió brüsszeli érdekérvényesítését.
Fejlesztést is hoz a Hankook
Harminc főt foglalkoztató fejlesztőközpont lesz a dunaújvárosi Hankook gyár területén. A termelésirányító magyar mérnökök már Dél-Koreában vannak továbbképzésen.
A Nature-ben panaszkodnak a magyar tudósok
A világ egyik legrangosabb tudományos folyóiratában megszólaló kutatók botrányosnak nevezik, hogy az MTA látványosan ellehetetleníti a hosszabb külföldi tartózkodás után hazatérőket.
Bajnai: 3,6 milliárd euró lesz innovációra
Az új kormánybiztos szerint óriási források lesznek fejlesztésre.
Nemzeti ipar kutatás nélkül?
Korszerű nemzeti ipar csak magas színvonalú oktatással, kiemelkedő alapkutatással, a nemzetközileg is kiváló kutatók és kutatócsoportok kiemelt kezelésével jöhet létre.
Bajnai: 3,6 milliárd euró lesz innovációra
Staféta című sorozatunkban ezen a héten Bajnai Gordon fejlesztésekért felelős kormánybiztos válaszol Bogsch Erik, a Richter Gedeon Rt. vezérigazgatója kérdésére.
Csúcsfizikai bázis Debrecenben?
Ha a kormány támogatná az egymilliárd eurós tudományos fejlesztést, hazánk lehetne az európai fizikai kutatások fellegvára
A Tudományos Akadémia nem tagjaié, hanem a nemzeté
A magyar tudomány reménykeltő jövő elé néz és nagy felelősséget visel: egy teljesen új tudásközpont alakulhat ki.
Előnyt jelent a Duna és a déli határ
Az ország egyik legjelentősebb szakvállalkozásával kötöttek együttműködési megállapodást a bajai képviselők az ipari park üzemeltetésére.
Újra Innovációsfolyamat-szervező képzés indul
A Széchenyi István Egyetem Gazdaság- és Társadalomtudományi Intézet képzési kínálata lehetőséget ad az új ismertek megszerzésére, a megszerzett tudás bővítésére. Jelentkezési határidő: 2006. szeptember 01.
Ősszel indul az agyvisszaszívás hadművelet
Külföldről hazatérőknek és a visszköltözést fontolgatóknak kíván segíteni széles körű szolgáltatásaival az a civil szervezet, melynek vezetője maga is végigjárta a visszatelepülés kálváriáját.
1450 év a katedrán: növekvő jelentőségű életműdíj
Nincs még egy ország az EU-ban, ahol annyira csökkenne a természettudományos és mérnöki diplomák száma, mint Magyarországon.
Az állam és a borzalmas diákság
Nem azért kell tandíjat fizetni, hogy a (munka)piac igényei szerint képezze mindenki magát, hanem azért, hogy a szellemi tőkébe való befektetés kockázatát az érintettek megosszák a többi befektetővel
Akit ma is a mozdony füstje éltet
Minden év július nyolcadika a vasutasok ünnepe. Pauer Béla György kaposvári nyugdíjas nem ünnepli a vasutasnapot. Neki az élete a vasút.
Vizi E. és Persányi tárgyalt a kormány reformcsomagjáról
Az MTA elnöke, Vizi E. Szilveszter, Persányi Miklós környezetvédelmi és vízügyi miniszter július 6-án tárgyalt a kormány tervezett reformintézkedéseinek lebonyolításáról.
Kutatás-fejlesztés a Tudásközpontokban
A magyar állam kutatás-fejlesztésre, vagyis K+F-re körülbelül ugyanannyit fordít, mint az Európai Uniós átlag, így a szakemberek szerint a tényleges probléma inkább a magyar vállalkozásokban van, amelyek nem végeznek aktív kutatásfejlesztést.
Bemutatkozik a Magyar Szabadalmi Hivatal
Míg korábban évente mintegy kétezer szabadalmi kérelmet nyújtottak be Magyarországon, addig ez a szám mostanra hat-kilencszázra olvadt.
Kiket csípnek a szúnyogok?
Brit biológusok kiderítették, miért van az, hogy egyes embereket agyoncsípnek, másokat elkerülnek a szúnyogok.