Hírek

Elektromos töltőhálózat kiépítését tervezi a Mol a régióban
Elektromos villámtöltő-hálózat kiépítését tervezi a kelet-közép-európai régióban a Mol-csoport, amely az E.ON-csoporttal közösen uniós támogatási kérelmet nyújtott be a közel 1,7 milliárd forint értékű projekthez.
Volkswagen: az elektromos autók csökkentik az autóipar munkaerőigényét
A digitalizáció és elektromos mobilitás elterjedése csökkenteni fogja az alkalmazottak számát az autóiparban - jelentette ki Karlheinz Blessing a Volkswagen AG személyzeti igazgatója a dpa-AFX hírügynökségnek adott interjúban.
Tömeges elbocsátások nélküli automatizálás?
Ha képesek új területeken alkalmazni tudásukat, az automatizálással nem válik minden érintett munkanélkülivé.
Önvezető autót tesztel és fejleszt a magyar startup a Szilícium-völgyben
A lehetőségek széles tárháza nyílt meg az AImotive önvezető technológiákkal foglalkozó cég előtt azzal, hogy tavalytól már a Szilícium-völgyben is jelen vannak irodával, garázzsal és tesztautóval. A magyar cég rendkívül dinamikusan fejlődik, ma 120-an dolgoznak a budapesti irodájukban. Az NVIDIA és a Volvo már eddig is a partnereik között voltak, a következő fél-egy év mondja meg, mennyit ér egy gyorsan növekvő hazai tech-vállalkozás a tengerentúlon. Takács Árpáddal, a cég szakmai kommunikációs vezetőjével beszélgetett az AutoPro, aki egyébként robotikából doktoráló mechatronikai mérnök.
Eurómilliók: egyre kreatívabbak a VW dolgozói
Jó évet zárt a gyártó ötletmenedzsmenttel foglalkozó részlege, hiszen 2015 óta nem akárhogy emelkedik az alkalmazotti javaslatok száma. Az így megtakarított összeg több, mint gigantikus.
A 3D nyomtatás teljesen átformálhatja az autóipart
Kevesebb anyaghasználat, erősebb szerkezet, töredékére visszaesett gyártási idő és nem mellesleg csökkent költségek. Néhány azok közül az előnyök közül, amelyeket a 3D nyomtatott technológia biztosíthat a hagyományos gyártással szemben. Fókuszban a 3D nyomtatás, amely éveken belül teljesen átalakíthatja egy autó előállításának a folyamatát.
A korábbinál kétszer több használt gumiabroncsot dolgoz fel az AquaJet
Mintegy 750 millió forintos fejlesztéssel megduplázta kapacitását az elhasznált gumiabroncsokat környezetbarát technológiával újrahasznosító AquaJet.
Vesztésre állunk a robotok elleni harcban
Miközben sok helyen a klasszikus kékgalléros állások külföldre költözése ellen folyik a harc, pont a valódi veszélyre, a robotok térhódítására nem vagyunk megfelelően felkészülve.
Ez lehet néhány év múlva: csak 3 ember fog dolgozni egy szupermarketben
Az Amazon sorban állást megszüntető boltja szupermarketté fejlődhet, miközben alig kell költenie emberi munkaerőre – legalábbis ez szivárgott ki, és nem alap nélkül.
Teljesítette a Dakar Rallyt az első elektromos autó
Harmadik nekifutásra végigért az ikonikus autóverseny teljes távján az Acciona csapat villanyautója.
400 lóerős elektromos traktort fejlesztett a John Deere
A márka február 26-án nyíló párizsi nemzetközi agrárkiállításon mutatja be a mezőgépet. A modellt, mint a zéró károsanyag kibocsátású mezőgazdasági vontatók előfutáraként tervezi bemutatni a cég.
Olyan akkumulátort tesz le az asztalra a Samsung, amit megemlegetnek majd az autósok
Elég egy 20 perces töltés a Samsung akkumulátorának ahhoz, hogy utána 500 km-en keresztül elég energiát biztosítson egy autó meghajtásához.
Ez de jó: ha mindenhova ilyen utat építenénk, nem lenne szükség üzemanyagra
Az Electroad az útburkolatba telepítené az áramellátó rendszert, így a vezeték nélkül tölthető mobilok mintájára lehetne tölteni az autókat és buszokat is.
Jöhet a plug-in hibrid autók adója?
Egyes amerikai államokban már olyan sok zöld, a hagyományos autókéhoz képest jóval kevesebb állami bevételt biztosító jármű fut az utakon, hogy Indiana állam különadót tervez.
De miért utálta meg az autóipar a belsőégésű motorokat?
Túlértékelt az elektromos hajtás, sőt az egykor az Audinak is motort tervező Friedrich Indra egyenesen veszélyes tévútnak tartja azt. Egy interjúban a mérési inkorrektségekről és arról is beszélt, miért károsabb az e-mobilitás a benzines hajtásnál.
Digitalizáció a kis- és középvállalkozásoknál – január 31-étől pályázhatnak a hazai cégek
„A jövő a digitalizáció, ezért összesen 54 milliárd forint igénybe vehető támogatással segítjük a hazai vállalkozások digitalizációját, legyen szó az ipari termelésről, a kereskedelemről vagy a szolgáltató ágazatokról. Támogatjuk azokat, akik vállalati folyamataikat digitalizálják, és azokat a hazai cégeket is, akik az ehhez szükséges informatikai szolgáltatásokat alakítják ki.” – mondta Kara Ákos, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium infokommunikációért és fogyasztóvédelemért felelős államtitkára.
Exportképes innovatív termékek fejlesztésének támogatása az innováció vezérelt exportbővítés érdekében – GINOP-2.1.6-16
A felhívás célja hazai vállalkozások támogatása exportképes új termékek, szolgáltatások és technológiák házon belüli kifejlesztésének ösztönzésével.
„A kockás füzet ideje lejárt”
Várakozáson felül teljesít a Modern Vállalkozások Programja.
Négy cég képviselte Magyarországot a világ legnagyobb innovációs kiállításán
A világ legjelentősebb technológiai és innovációs kiállításán, a CES 2017 rendezvényen négy magyar innovatív vállalkozás képviselte Magyarországot kiállítóként, Las Vegasban január 5. és 8. között - közölte a rendezvényt szervező Amerikai Fogyasztói Elektronikai Szövetség (CTA - Consumer Technology Association) szerdán az MTI-vel.
Nyolc uniós országban 160 millió euró finanszírozáshoz juthatnak innovatív kkv-k
Az Európai Beruházási Alap (EIF) és az UniCredit bank garanciamegállapodást kötött, amelynek révén az innovatív kis- és középvállalkozások (kkv-k) és a közepes piaci tőkeértékű vállalatok 160 millió euró (mintegy 50 milliárd forint) támogatáshoz juthatnak nyolc országban, köztük Magyarországon - közölte az Európai Bizottság szerdán.

Közösség