Hírek

„A kockás füzet ideje lejárt”
Várakozáson felül teljesít a Modern Vállalkozások Programja.
Négy cég képviselte Magyarországot a világ legnagyobb innovációs kiállításán
A világ legjelentősebb technológiai és innovációs kiállításán, a CES 2017 rendezvényen négy magyar innovatív vállalkozás képviselte Magyarországot kiállítóként, Las Vegasban január 5. és 8. között - közölte a rendezvényt szervező Amerikai Fogyasztói Elektronikai Szövetség (CTA - Consumer Technology Association) szerdán az MTI-vel.
Nyolc uniós országban 160 millió euró finanszírozáshoz juthatnak innovatív kkv-k
Az Európai Beruházási Alap (EIF) és az UniCredit bank garanciamegállapodást kötött, amelynek révén az innovatív kis- és középvállalkozások (kkv-k) és a közepes piaci tőkeértékű vállalatok 160 millió euró (mintegy 50 milliárd forint) támogatáshoz juthatnak nyolc országban, köztük Magyarországon - közölte az Európai Bizottság szerdán.
A vártnál gyorsabban terjed majd az elektromos mobilitás
Gyorsabban fog bekövetkezni az átállás a tisztán elektromos autókra, mint azt korábban sejtettük és ennek mélyreható következményei lesznek az autóiparban dolgozókra nézve is - jelentette ki Jörg Hofmann, az IG Metall szakszervezet főtitkára a német dpa hírügynökségnek adott interjúban.
Ismét meghirdette a BE SMART startup versenyt a BVK
A kétfordulós versenyre olyan innovatív vállalkozások jelentkezését várják február 10-ig, amelyek a piacra lépés fázisán már túl vannak, vagy legalább prototípussal rendelkeznek.
Új adókedvezmények, oktatás átalakítása - nagy kormányzati tervek láttak napvilágot
Számos területhez hozzányúlna a kormány annak érdekében, hogy segítse a hazai startup ökoszisztéma fejlődését. Az új stratégia jól látja a meglévő problémákat, ám a jövőbetekintés szinte már-már lehetetlenül rózsaszínre sikerült.
Kiválthatná a telekocsi a taxis közlekedést
Drasztikusan csökkenne a forgalomban lévő autók száma, így kevesebb lenne a torlódás és szmog, ha taxi helyett tömött telekocsikban ülnének az emberek az MIT mesterséges intelligenciával foglalkozó kutatóinak számításai szerint.
Kirúgja és mesterséges intelligenciával pótolja embereit egy japán biztosító
A félmilliárd forintnak megfelelő jenbe kerülő befektetés a cég számításai szerint kevesebb mint két év alatt megtérül. Az AI rendszer a kifizetéseket számolja ki a 34 elbocsátott dolgozója helyett.
Osztrák-magyar oktatási és kutatási együttműködés a biztonságosabb baromfitermékekért
A pannon Egyetem Georgikon Kar és a Bécsi Állatorvostudományi egyetem az Interreg V-A Ausztria-Magyarország Együttműködési Program támogatásával „CEPI – Centre of Excellence for Poultry Innovation” címmel közös projektet valósít meg 2016. szeptember 1. és 2019. augusztus 31. között. A projekt nyitó rendezvényére egy konferencia keretében 2017. január 20.-án kerül sor Bécsben, az állatorvosi egyetemen.
Izgalmasabb, mint az űrkutatás - Szédületes innováció az agráriumban
A mezőgazdaság az utóbbi évtizedben hatalmasat lépett előre, és az egyik leggyorsabban fejlődő, leginnovatívabb ágazattá vált. A termőföldeket ördögi ügyességgel feltérképező drónok, centiméteres pontossággal haladó, sőt, kezelő nélküli traktorok, talajállapotra és növényegyedekre szabott inputanyag kijuttatás – aki még a régi téesz időkben találkozott utoljára az agráriummal, az most ugyancsak kapkodhatja a fejét a legmodernebb csúcstechnológia láttán.
A kormány elfogadta Magyarország Digitális Startup Stratégiáját (DSS)
A kormány a 1858/2016. (XII.27.) Korm. határozattal elfogadta Magyarország Digitális Startup Stratégiáját (DSS), melynek célja az innovatív, nagy növekedési potenciállal rendelkező startup vállalkozások létrejöttének és fejlődésének támogatása. A hosszú távú stratégia virágzó startup központtá fejlesztené Budapestet, illetve a kapcsolódó vidéki egyetemi kutatóközpontokat.
Ideje belehúzni a kutatásba
Számos területen bővül a hazai K+F-tevékenység támogatása. A cél, hogy 2020-ra az országban a kutatás-fejlesztésre fordított összeg elérje a GDP 1,8 százalékát. Dr. Márkus Csabát, a Deloitte partnerét kérdezte a Piac&Profit magazin az esélyeinkről.
Áprilisban nyílik meg Párizsban a hatalmas startup campus, az „F állomás”
„A ’Station F’ projekt igazgatója hivatalosan is bejelentette: 2017 áprilisában megnyitja kapuit az a startup cégeknek tervezett campus, amely üzletteret 265 millió dolláros befektetéssel és két évi munkával valósítottak meg Párizs városában. A projekt névadója egy elhanyagolt történelmi vasútállomás, a Halle Freyssinet volt, amit a fizikai megvalósítás során ultramodern épületté alakítottak át.
Elérhető a 2017. január 1-jétől hatályos Kbt.
A Közbeszerzési Hatóság elkészítette a közbeszerzésekről szóló 2015. évi CXLIII. törvény és az azzal összefüggő egyes törvények módosításáról szóló 2016. évi CLX. törvény rendelkezéseinek átvezetését.
Drónokat is tud vezérelni az Epson okosszemüvege
Januárban kezdik meg a Moverio BT-300 szállítását, mellyel egyszerre látható maga a drón és az azon lévő kamera képe.
Nagyon komolyan átgondolja az autóról szóló elképzeléseit a BMW
Az autógyártó már a jövő évi első kiállításra készül, holografikus érintőképernyővel és mesterséges intelligenciával segítenék a vezetést.
Három perc felkészülés után szárazföldön is kajakozhatunk
Bárki kipróbálhatja, és gyakorolhat azon a magyar találmányon, amely a kajakosok mozgásformáját szimulálja. Az unalmas evezőpad helyett itt egy izgalmas szerkezet, amelyen háromféle evezősmozgást végezhetünk. Az amatőrök is hamar megtanulják a használatát, amit a most következő kisfilm is bizonyít. A szerkezetet Kökény Roland olimpiai bajnok kajakos segítségével tette próbára az Origo.hu.
2021-re a városokban is közleked­hetnek robotautók
Az intelligens kamera- és szenzortechnika az autonóm vezetés fő alkotóeleme.
Odense, az egészségügyi mintaváros
A dán városban a legkorszerűbb megoldásokkal igyekeznek segíteni a betegeknek.
Trend- és cégvadászok
Svájci világcégek képviseleteket hoztak létre a Szilícium-völgyben és a jövőbeli Facebookot, Google-t, Apple-t keresik.

Közösség