Hírek

Hatalmasat zuhanhat a használt e-autók akkumulátor-kapacitása
Egy nyolcéves Chevrolet Bolt esetében a telepek teljesítménye akár 40 százalékkal is csökkenhet. Tömeges lesz az elektromos kocsiknál a gazdasági totálkár?
Nagyvállalatok fejlesztőközpontjait édesgetné Magyarországra a HIPA
Újabb elemekkel bővül a Nemzeti Befektetési Ügynökség (HIPA) meglévő támogatási rendszere jövő év elejétől, amelynek eredményeként tovább emelkedhet a magas hozzáadott értékű projektek részaránya Magyarországon - jelentette be a HIPA elnöke egy svéd üzleti kiadvány bemutatóján.
Bill Gates az energiaiparban látja az új lehetőséget
Létrejön a Breakthrough Energy Ventures (BEV) alap, melynek célja az üvegházhatás csökkentése és a tiszta energia kutatásának és alkalmazásának támogatása lesz jövő évtől. Bill Gates és 19 másik befektető egymillárd dollárt fektet be és ennek jelentős megtérülését várja.
EU - a kis cégek is hozzáférhetnének a szuper­számítógépekhez
A kisebb vállalkozások ma még nem engedhetik meg maguknak a nagy teljesítményű számítógépek alkalmazását, ezen változtatna az Európai Unió.
Megjelent a Nemzeti Technológiai és Szellemi Tulajdon kockázati tőkeprogram című program termékdokumentációja
A Széchenyi 2020 keretében megjelent a „Nemzeti Technológiai és Szellemi Tulajdon kockázati tőkeprogram” című (GINOP-8.1.3/A-16 kódszámú) program termékdokumentációja.
Társadalmi egyeztetésen az Exportképes innovatív termékfejlesztés támogatása című felhívás tervezete
Elindult az „Exportképes innovatív termékfejlesztés támogatása” című (GINOP-2.1.6-16 kódszámú) felhívás tervezetének társadalmi egyeztetése.
Laufer Tamás: olyan szakmákban képez Magyarország embereket, amik öt év múlva nem is léteznek
Az Informatikai- Elektronikai és Távközlési Vállalkozások Szövetségének elnöke élesen fogalmazott: szerinte a meglévő munkaerő túlnyomó része soha nem képezi tovább magát, sokan ragadtak a 80-as 90-es évek technológiai szintjén.
Slavoj Musilek: a robot dolgozzon, az ember pedig használja az eszét
Egyre szélesebb körben automatizálják munkafeladataikat a vállalatok. Az együttműködő robotok megjelenésével ez a lehetőség már a kis- és középvállalatok számára is elérhető. A robotok térhódítását látva vajon jogosan tartanak az emberek munkahelyük megszűnésétől? A közelmúltban több kutatóintézet is foglalkozott ezzel a témával, de a szakemberek sem értenek egyet abban, hogy ténylegesen elveszik-e az emberek munkáját a robotok vagy csak átalakítják. Abban viszont mindenki egyetért, hogy az automatizáció miatt a jövőben jelentősen átalakul a munkaerő-piac.
Kitalálták az autós Airbnb-t – így működik
Az utóbbi pár év egyik legnagyobb dobása az lakásmegosztás. Kérdés, hogy autóval is működik-e.
Indulhat a roham a magyar cégekért
Továbbra is kivárás jellemzi a cégfelvásárlásokat a közép-kelet európai régióban. 2016 harmadik negyedévében mindössze 45 üzlet köttetett, 2,3 Mrd USD értékben az 500 millió dollár alatti, úgynevezett közepes méretű tranzakciók területén. Ez 43%-os visszaesést jelent az előző év hasonló időszakához képest; ezzel az elmúlt 8 év legalacsonyabb teljesítményét nyújtva. Az országokon belüli akvizíciók domináltak, de csökkent a magántőke befektetések volumene – hívta fel a figyelmet a BDO Magyarország.
Ennyit még sosem ért a magyar agy
A 2015-ös év közel 300 milliárd forintos keretéhez képest idén több mint 800 milliárd forint vissza nem térítendő és több mint 300 milliárd forint kamattámogatott hitel vált elérhetővé és/vagy lehívhatóvá a hazai kis- és középvállalkozások számára.
A legtöbb segítség a vállalkozásoknak
Az országban működő vállalkozásfejlesztési alapítványok közül az egyik legsikeresebb a Zala Megyei Vállalkozásfejlesztési Alapítvány (ZMVA), mely a pályázati források eléréséhez ingyenes tanácsadást, és kedvezményes pályázatírást végez vállalkozások részére. A mikrohitelezés mellett hazai és nemzetközi vállalkozásfejlesztési projektben való részvétellel is segíti előbbre jutásukat.
Vállalkozó egyetemek Magyarországon - Lezárult a HEInnovate kutatás
Az OECD, az Európai Bizottság, az Emberi Erőforrások Minisztériuma és a Tempus Közalapítvány szervezésében zajló, a magyar felsőoktatási intézmények vállalkozókészségének, innovációs potenciáljának feltárására irányuló OECD HEInnovate kutatás a 2016. november 29-én megrendezett zárókonferenciával lezárult.
Országszerte indulnak a felsőoktatási-ipari kutatásfejlesztési együttműködési központok
Több éve eredményesen együttműködő nyolc ipari-egyetemi konzorciumi partner kap lehetőséget újabb ígéretes kutatásfejlesztési projektjeik megvalósítására az e célra meghirdetett pályázati felhívás keretében uniós és hazai forrásból. A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal által kidolgozott programmal a vállalatok részéről felmerülő kutatásfejlesztési és innovációs igényekre alapozott központok jönnek létre az egyetemi kutatásfejlesztési kapacitásra építve.
A legfontosabb magyarok- a New Europe 100 listája szerint
A "New Europe 100" harmadik éve állítja össze a listát Közép- és Kelet-Európa legizgalmasabb embereiről és szervezeteiről, akik és amelyek valamilyen módon újítónak számítanak a régió társadalmi, politikai és üzleti területein.
Megjelent az InnoBridge projekt első hírlevele
Az InnoBridge projekt fő célkitűzése a vállalkozások versenyképességének növelése.
Ha van is ötletünk, más profitál belőle
Nem csak innovációs teljesítményben, hanem a szellemi tulajdonjogok területén is lemaradást mutatnak a hazai számok az uniós átlaghoz képest, mondták szakértők a Piac & Profit K+F Innováció 2016 konferenciáján. Pedig e nélkül nem érdemes innoválni, hiszen ha valaki nem foglalkozik vele, akkor az ötletének gazdasági haszna másnál fog lecsapódni.
Újrahasznosítható robotok és láthatatlan fizetés alakítják a gazdaságot
A technológiai fejlődés legújabb fejleményeit és jövőbeli trendjeit ismertették szakértők a Piac & Profit 2016-os K+F + Innováció konferenciáján. Merre halad a robotizáció, a biotechnológia, a bankolás, az infotech és az elektronika?
A helyi gazdaságfejlesztést támogató új uniós pályázatok jelentek meg
„Újabb hét, a helyi gazdaságfejlesztést és a foglalkoztatás bővítését támogató pályázati felhívás jelent meg a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) keretében, összesen csaknem 60 milliárd forint értékben – tájékoztatta Rákossy Balázs, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) európai uniós források felhasználásáért felelős államtitkára az MTI-t.
Informatikai fejlesztés segítségével mérik és elemzik a parlament munkáját Szlovéniában
„Fiatal szlovén informatikusok olyan alkalmazást fejlesztettek ki, amely méri és elemzi a parlament munkáját – közölte a helyi sajtó. A “parlaméter” lehetővé teszi az újságírók és a széles közvélemény számára, hogy egyszerűbben követhessék és elemezhessék a parlamenti képviselők felszólalásait, szavazásait és más aktivitásait. A nonprofit szervezet kutatói két évig dolgoztak az applikáción, amelynek kifejlesztésére a Google nyílt pályázatán 300 ezer euró támogatást is elnyertek. A fiatal tervezők abban bíznak, hogy a programot mindenki használja majd, aki érdeklődik a politika iránt, ugyanakkor más informatikusoknak is érdekes lesz, akik tovább fejleszthetik a rendszert és új ötletekkel állhatnak elő.

Közösség