Hírek
Nem engedik elveszni az értékes innovatív ötleteket
Innovációs Központot hozott létre a Semmelweis Egyetem: ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy olyan környezetet alakítanak ki, amely nemcsak támogatja az innovációs folyamatokat, hanem ösztönzi is azokat. A központ önálló igazgatóság, szakmai és stratégiai irányát a rektor a tudományos és innovációs rektorhelyettes közreműködésével felügyeli, január elsejétől pedig a szervezet feladatai is kibővültek. A rendszer gyakorlati működéséről Szigeti Gyula Péterrel, a központ igazgatójával és Sódar Gabriellával, a központ Technológia Transzfer Csoportjának vezetőjével beszélgettünk, akik az EIT Health legutóbbi Morning Health Talks eseményén is részt vettek előadóként.
Felhívás
A XI. Nyugat-dunántúli Regionális Innovációs Kiállítás és Találmányi Vásáron való ingyenes részvételre
A Széchenyi István Egyetemen 2020. április 8-án (szerdán) megrendezésre kerülő XI. Nyugat-dunántúli Regionális Innovációs Kiállítás és Találmányi Vásáron való részvételre várja a Széchenyi István Egyetem, az Universitas-Győr Alapítvány és az Universitas-Győr Nonprofit Kft. elsősorban a Győr-Moson-Sopron, Vas és Zala megyék területén székhellyel/telephellyel rendelkező kutatást-fejlesztést folytató vállalkozások, innovátorok, egyéni feltalálók, kutatók, oktatók és diákok jelentkezését.
Szakképzési utak a gazdasághoz – a törvény még járatlan?
Magasabb juttatásokat kapnak a tanulók a jövőben a cégeknél, de a gyakorlati képzőhelyek számára egyelőre nem ismert milyen bérjellegű költségekkel jár ez; új, átfogóbb, a vállalati igényekhez igazodó szakmákat tanulhatnak a diákok szeptembertől a középiskolákban; többek között ezekről a szakképzésről, gazdasági helyzetet érintő témákról esett szó a Vas Megyei Kereskedelmi és Iparkamara által szervezett Regionális Gazdasági Évnyitón szerdán. A gazdasági önkormányzat, mint a Nyugat-Dunántúli Kereskedelmi és Iparkamarák Szövetségének soros elnöki feladatait ellátó tagja, az országos és a régió kamaráinak vezetőivel, a gazdaság és a szakképzés szereplőivel az aktuális törvényi változásokról tartotta meg szakmai rendezvényét.
KIBŐVÜLT KATEGÓRIÁKKAL VÁRJA AZ INNOVÁCIÓKAT AZ MVM EDISON STARTUP VERSENY
Negyedik alkalommal kerül megrendezésre az MVM EDISON startup verseny, amelyre idén február végéig jelentkezhetnek ígéretes ötleteikkel az innovatív fejlesztők. A pályázatokat idén több új kategóriában is várja az MVM Csoport. A legjobbak az értékes nyeremények mellett esélyt kaphatnak egy legfeljebb 50 millió forintos magvető befektetésre.
Skills+ projektünk legfontosabb eredményei már elérhetőek a projekt hivatalos honlapján
A SKILLS + nemzetközi projekt általános célkitűzése a vidéki térségek KKV versenyképességének növelése a modern IKT eszközök felvételének és integrálásának elősegítésével.Ezen célok elérése érdekében a projektben együttműködő 11 Partner mindegyike elkészítette saját regionális akciótervét, melyeket a projekt hivatalos honlapján is közzétettünk.
Félidőben - Több ezren érdeklődtek már a "női projekt" szolgáltatásai iránt
A Vas Megyei Kereskedelmi és Iparkamara konzorciumi vezetésével működő „NŐI ERŐ – Stabil alap nőknek Vas megye déli és keleti részén” (EFOP-1.2.9-17-2017-00016) című pályázat keretében megvalósuló hároméves projekt elmúlt másfél évének történéseit összegezték a napokban a konzorciumi partnerek – IFKA Kft., Pannon Novum Kft., Változó Világért Alapítvány.
Új egyetemi menedzserképzés segíti a tudástranszfert, a kutatás-fejlesztést és az innovációt
A hazai innovációs rendszer megújításának egyik legfontosabb célkitűzése, hogy az egyetemi tudásközpontok és a vállalati szféra szoros együttműködése mindinkább elősegítse a kutatás-fejlesztési tevékenység gyakorlati hasznosulását. A Budapesti Corvinus Egyetem és a Pannon Egyetem ma közös sajtótájékoztatón jelentette be, hogy az Innovációs és Technológiai Minisztérium, valamint a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal szakmai támogatásával 2020 februárjától új egyetemi szakirányú továbbképzést indít kutatási és innovációs menedzserek képzésére.
Határozzuk meg közösen a magyar gazdaság fejlesztési irányait!
A 2021-2027-es uniós programozási ciklus tervezési feladatainak egyik meghatározó pontja az Intelligens Szakosodási Stratégia (S3) tervezése. A dokumentum elkészítése és megvalósítása az új programozási ciklusban az uniós források lehívásának a feljogosító feltétele.
Új alapokra került az innováció
Az állam 32 milliárd forinttal emeli az innováció támogatását a jövő évi költségvetésben, ami további 50-100 milliárdos piaci befektetést is generálhat – mondta a Világgazdaságnak Birkner Zoltán, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal elnöke. A kutatás-fejlesztési ráfordítás terén előbb az uniós átlag utolérése, majd 2030-ig a GDP-arányos 3 százalék a cél.
Pályázható a piacvezérelt kutatás-fejlesztési és innovációs projektek támogatására kiírt 45 milliárdos felhívás
Nagy várakozás előzte meg a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal idei legnagyobb volumenű, 45 milliárd forint forrást kínáló pályázatát, amely a kkv-k és nagyvállalatok innovációját, valamint kutatás-fejlesztési együttműködéseit támogatja. Az előzetes ütemtervnek megfelelően most megnyílt a felhívás kitöltőprogramja, amelyen keresztül 2019. július 19-től nyújthatók majd be a pályázatok.
How The Robot Revolution Affects the Manufacturing Business
Since the inception of the assembly line, manufacturers have continually searched for ways to improve their efficiency. In the past few decades, robots have taken over some of the functions of human workers, mostly in repetitive, routine tasks. This has caused alarm for some who are worried about robots taking their jobs.
75%-os vissza nem térítendő támogatás a zalai KKV-knak
A B-Light elnevezésű horvát-magyar projekt olyan vállalkozásfejlesztési konstrukcióra épül, melynek célja egy határon átnyúló új, hozzáadott értéket jelentő, közös technológia, termék, vagy szolgáltatás kialakítása a KKV-k között. Ehhez jelentős szakmai és anyagi támogatás igényelhető.