Hírek
Bemutatták a hivatalos magyar kontaktkövető appot
Újabb eszközt vet be a kormány a koronavírus megfékezésére azzal, hogy elérhetővé teszi a VírusRadar nevű kontaktkutató appot. Az Androidra és iOS-re telepíthető alkalmazás segít névtelenül rögzíteni azokat a felhasználókat, akik huzamosabb ideig egy helyen tartózkodtak, így ha bárkinél közülük koronavírus-fertőzést mutattak ki, a többieket is tudják értesíteni a lehetséges kockázatról. A Kormányzati Informatikai Fejlesztési Ügynökség által jegyzett app Andoidra kiadott verziója itt tölthető le, az iOS-es app még az Apple jóváhagyására vár.
Még lehet pályázni a Közlekedési Innovációs Díjra
2020. június 15-én éjfélig lehet pályázni a közlekedési szakma csúcselismerésének számító Közlekedési Innovációs Díjra. Az alapítók – a Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató (NÚSZ) Zrt. és a Közlekedéstudományi Egyesület (KTE) – célkitűzése szerint a nettó egymillió forintos pénzjutalommal járó díj küldetése a közlekedési ágazat fejlesztésével kapcsolatos előremutató ötletek, innovatív kezdeményezések, tudományos elképzelések felkarolása, a közlekedési szakma utánpótlás-nevelésének, megbecsültségének támogatása.
3D nyomtatás és 3D szkennelés témájú ingyenes webinárok
Ahogy egyre nagyobb sebességgel terjed a magyar iparban az additív gyártás, úgy nő a tudásszomj és az igény a 3D technológiákkal kapcsolatos, szakmai képzések felé. Ilyen tematikájú online képzéseket eddig jellemzően angol nyelven lehetett csak találni, azonban a 3D Akadémiát is üzemeltető FreeDee Printing Solutions nemrég magyar nyelvű webinár sorozatot indított főként az ipari felhasználókat érdeklő, a 3D nyomtatás és 3D szkennelés felhasználási területeit érintő témákban.
Innovációs díjat nyert a helyes kézmosásra tanító VR applikáció
A Tork VR Clean Hands, az egészségügyi dolgozók számára kifejlesztett kézhigiéniai tréning applikációja lett az Interclean Innovation Awards kapcsolódó termékek / szolgáltatások kategória nyertese. Az Interclean, a tisztítóipar egyik vezető vására, május 12-én 4 kategóriában díjazta a leginnovatívabb egészségügyi és higiéniai fejlesztéseket.
Környezetbarát csomagolás fejlesztése I. rész
A csomagolási ipar egy igen dinamikus ágazat. Nemcsak hogy állandóan az intenzív technológiai fejlesztésnek van kitéve az alap- és segéd- csomagolási anyagok területén – a csomagolási és disztribúciós technikáknak, hanem folyamatosan követnie kell az új termékek fejlődését, a változó társadalmi szokásokat, az értékesítési módszert és fogyasztást. Ugyanakkor állandóan a közvélemény nyomása alatt áll a környezetre gyakorolt hatásai miatt. Ehhez csatlakoznak az egyre szigorúbb környezetvédelmi jogszabályok és szabványok.
Mit hozott a válság az online értékesítés piacán?
Mobilwc-webshop, fehérneműálom, és furulya bemutató miatt a fürdőszobában megtartott online meeting. Milyen tendenciák jellemzőek a koronavírus-járvány kitörése óta a webshopoknál, hogyan alakította át a karantén a webes cégek munkavégzési szokásait, és miként hatott a válság az IT szektorra? Erről is beszélgettünk a Frisss.hu webmesterével, Joós Attilával, a Webmark Europe Kft. tulajdonosával, aki nem csak Magyarországról hozott konkrét példákat.
Teljesen új energiarendszert hozhat a járvány
A koronavírus-járvány és a megfékezésére hozott korlátozások az azonnali hatásokon túl hosszabb távon is mély változásokat hozhatnak az energiaszektorban. A példátlan helyzet és a kormányok által részben már kidolgozott gazdaságélénkítő csomagok a következő években érdemben fogják átalakítani az energiaszektort; a következmények az egész iparágra és minden energiaforrásra, az energiabiztonságra, valamint a tiszta energiarendszerre való átmenetre nézve is meghatározóak lesznek - állítja a Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) a koronavírus-válság hatásait vizsgáló jelentésében, mely szerint a Covid-19 válságból felbukkanó energiaszektor jelentősen eltérhet majd a korábbitól.
InnoMax Díj: fenntarthatóság és tudásfejlesztés
Mintegy hatvanan pályáztak az infokommunikációs szolgáltató jubileumi, tizedik alkalommal kiírt díjára. A civil szervezetek részére meghirdetett innovációs pályázaton önkéntes tűzoltókat segítő riasztórendszer, internetes jelnyelvoktatási program, hátrányos helyzetű gyermekeknek készített online oktató társasjáték vagy éppen akadálymentesített digitális vizsgáztató felület is volt a díjazottak között.
Jól szerepeltek a magyarok az innovációs versenyen
Két magyar csapat került be a hat kiemelt kategóriagyőztes közé a Páneurópai hackathonon. Az Európai Bizottság és az Európai Innovációs Tanács a tagországok együttműködésével kreatív online versenyt szervezett a koronavírussal kapcsolatos társadalmi kihívások leküzdésére alkalmas innovatív megoldások megtalálása érdekében 2020. április 24. és 26. között.
SozialMarie 2020: kiosztották a társadalmi innováció nemzetközi díját
Május 1-én 15 egyedi közép-európai társadalmi innováció vehette át a SozialMarie Díjat, és bár a nyilvános bécsi díjátadó elmarad, a ceremóniát élő internetes közvetítésben nézhetjük végig. A SozialMarie-díjjal 2005 óta minden évben 15 projektet tüntetnek ki, összesen 54 000 euró értékben.
Online startup pályázat indul a koronavírus okozta társadalmi, gazdasági kihívások enyhítésére
A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) szakpolitikai támogatásával innovatív ötletversenyt hirdet olyan megoldások megvalósítására, amelyek bármely területen segíthetik a jelenlegi egészségügyi, társadalmi helyzetben újonnan felmerülő problémák enyhítését - közölte az ITM pénteken az MTI-vel.
A klímatudatos társadalom megteremtése az egyéni felelősségvállalással kezdődik
Az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) által kezdeményezett klímaügyi egyeztetés-sorozat újabb állomásán Kaderják Péter energia- és klímapolitikáért felelős államtitkár és Botos Barbara klímapolitikáért felelős helyettes államtitkár a magyarországi természet- és klímavédelemmel foglalkozó civil szervezetek vezetőivel egyeztetett a Nemzeti Tiszta Fejlődési Stratégia konszenzusos megalkotása érdekében 2020. április 21-én.
Online sorozatot indít a Design Terminal
Túlélési Kisokos – Elsősegély startupok és kisvállalkozások számára címmel indít online sorozatot a Design Terminal április 28-án. A közszolgálati jellegű adások célja a vállalkozások támogatása a válságban, hiteles szereplők közreműködésével. Állandó műsorvezetőként Gundel Takács Gábor koordinálja majd a beszélgetéseket.
Rugalmas előlegkifizetés és adminisztrációs könnyítések segítik a teljes hazai innovációs környezetet
A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal könnyített előlegkifizetési szabályokkal enyhíti a folyamatban lévő projektek likviditási nehézségeit, egyszerűbb eljárási szabályokkal, meghosszabbított határidőkkel segíti a pályázatok kedvezményezettjeit. Az érintettekben felmerülő kérdések hatékony kezelésére új kommunikációs csatorna is indul KFI Hotline néven.