Hírek
Képzettebb munkaerő kell - így hat a mesterséges intelligencia a magyar munkaerőpiacra
A MI mintegy 900 ezer munkahelyre lesz hatással 2030-ig, vagyis ennyi ember munkája változik meg tőle. Hogy ez a változás minél zökkenőmentesebb legyen, ahhoz még rengeteg képzésre, kompetenciafejlesztésre van szükség. Hogy ennek hogyan áll neki Magyarország Mesterséges Intelligencia Stratégiája, arról Kerekes Antallal, a PwC Magyarország partnerével beszélgettünk.
Fontos állomásához érkezett a Forrás projekt – a projekt első résztvevői átvehetik tanúsítványukat üzleti tervük pozitív bírálatáról és igényelhetik a 4 és fél millió forintos támogatást
Az elmúlt hetekben megtörtént az első üzleti tervek véleményezése majd pozitív bírálata az „Álláskeresők és fiatalok vállalkozóvá válásának ösztönzése Nyugat-Dunántúlon” című projektben. A projektet a Kisalföldi Vállalkozásfejlesztési Alapítvány konzorciumi partnereivel együtt valósítja meg, melynek célja a vállalkozás indítását tervező, alkalmas szemlélettel rendelkező álláskeresők és fiatalok felkészítése saját vállalkozásuk indítására.
Bemutatásra került a DigiUp 4.0 projekt
2020. szeptember 29-én online konferencia keretében belül került sor a DigiUp 4.0 projekt bemutatásra.
Az Interreg V-A Ausztria-Magyarország Együttműködési program keretében megvalósuló projektről az érintett célcsoportok, stratégiai partnerek és a sajtó képviselői számára adtunk tájékoztatást. A projekt bemutatása mellett a konferencia célja volt a határmenti együttműködés kezdeményezése, a két ország különböző szereplőinek, stakeholdereinek tapasztalatcseréje és projektbe történő bevonása.
Innovációs és K+F+I pályázati workshop, Szombathely
2020. szeptember 28.
Az ELTE Innovációs Központ egy innovációs és K+F+I pályázati workshopot szervez a Savaria Egyetemi Központban. Az eseményen bemutatásra kerülnek a felsőoktatási intézményi, kutatói, illetve kisvállalkozói pályázói kör számára jelenleg nyitott K+F+I témájú pályázati felhívások.
Elindult a GINAPP, a Pénzügyminisztérium első mobilappja
Elindult a Pénzügyminisztérium első mobiltelefonra kifejlesztett alkalmazása, a GINAPP, amellyel a vállalkozások gyorsan és egyszerűen értesülhetnek az aktuális pályázatokról - jelentette be a pénzügyminiszter csütörtökön a Facebookra feltöltött videójában.
Innovatív magyar cégeket köt össze a világpiaccal a KPMG
Immár 7 magyar céget találhatunk az ingatlanszektor digitális technológiai innováció topligájáról — a KPMG által — készített listán. A startup világ egyik legélénkebb szegmensének tartott, úgynevezett proptech piacon a befektetési kedv 5 év alatt megtízszereződött. Tavaly már 2,6 milliárd dollár friss tőke áramlott az ingatlanszektor digitalizációját segítő vállalkozásokba, de előzetes adatok szerint 2020 első félévében 7 milliárd dollárnyi üzlet született, a COVID-válság kiváltotta digitalizációs boomnak köszönhetően.
„KLÍMABARÁT KÖZLEKEDÉS MINDENKIÉRT”-EURÓPAI MOBILITÁSI HÉT
Az idei év mottója: „Klímabarát közlekedés mindenkiért”. Ez tükrözi azt a nagyszabású európai tervet, amely kontinensünket 2050-re karbonsemlegessé szeretné tenni és amely az Európai Zöld Megállapodás (European Green Deal) fontos eleme. A téma ezen felül nagy hangsúlyt fektet a kibocsátásmentes közlekedés hozzáférhetőségére és a minden európai polgárt bevonó keretelvek kidolgozására.
Ismét pályázhatnak a startupok az OTP Csoport programjára
Szeptember közepétől ismét pályázhatnak a startupok az OTP Startup Partner Programra. Az OTP Csoport kiemelkedő értéket lát az innovatív vállalkozásokkal közös újításokban, amit az is bizonyít, hogy az elmúlt években közel 900 startup esetében vizsgálták meg a közös munka lehetőségét, 30 tesztprojektet valósítottak meg, és 12 céggel került sor a tesztidőszakon túlmutató együttműködésre. A Csoport negyedik nemzetközi startup programjára 2020. október 23-ig jelentkezhetnek a hazai és külföldi, már intenzív növekedési fázisban lévő startupok. A sikeres együttműködést banki vezetők, mentorok és elismert szakértő partnerek támogatják majd.
Soha nem látott méretű források érkeznek a magyar gazdaságba a vállalkozások fejlesztésére
Soha nem látott méretű források érkeznek a magyar gazdaságba a vállalkozások fejlesztésére a 2021-2027-es európai uniós pályázati ciklusban - mondta az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára kedden, Dunakeszin.
Innovációs versenyt hirdet az ExxonMobil
A gazdasági fejlődés és a klímavédelem, a felelős és tiszta energiafelhasználás, valamint a hagyományos és a megújuló energiaforrások innovatív összehangolásának témájában hirdet innovációs pályázatot hazai diákoknak a világ vezető energiavállalata, az ExxonMobil. A versennyel a vállalat ösztönözni kívánja a magyar diákok innovációs gondolkodását, valamint fokozni a társadalmi párbeszédet az energiafelhasználás, energiaátmenet és a klímavédelem témakörében.
A hatékony kontaktkutatásban elengedhetetlen a mobiltelefonos applikációk használata
A kormány által fejlesztett mobilapplikációk, például a VírusRadar alkalmazás használata a koronavírus-járvány második hullámában életeket menthet - mondta az innovációs és technológiai miniszter szerdán Budapesten, sajtótájékoztatón.
Így próbálják csökkenteni költségeiket a brit gyáripari szereplők a járvány után
A járvány miatt elrendelt karantén során a negyedével visszaesett a brit gazdaság, az ipar exportja pedig negatív rekordot döntött 2020 második negyedévében. Egy lehetséges megoldás az innováció — ahelyett, hogy a különböző gyártási folyamatokat harmadik félhez szerveznék ki, a vállalatok új, megtérülő technológiákba fektetnek a “házon belüli” megoldásokért.
Tudományos és innovációs parkot hoznak létre Nagykanizsán
A Pannon Egyetem, valamint a Mol és helyi cégek részvételével körforgásos gazdasági kompetencia központot, továbbá tudományos és innovációs parkot is létrehoznak Nagykanizsán - jelentette be pénteken a dél-zalai városban az innovációs és technológiai miniszter.