Hírek
.jpg)
Magyarországon épít innovációs központot egy amerikai cég, 11 milliárd forintos beruházás lesz
Új globális termék innovációs központot hoz létre Budapesten a vállalatirányítást támogató rendszereket szállító Diligent Corporation. A Diligent a tervek szerint, több mint 300 új üzleti- és technológiai képzettséget igénylő munkahelyet teremt Magyarországon: termékmenedzsereknek, szoftverfejlesztőknek, minőségbiztásítással, kiberbiztonsággal, infrastruktúra üzemeltetéssel és gyártási folyamatokkal foglalkozó szakembereknek, kutatóknak kínálnak majd munkát. A Diligent beruházását a magyar kormány is támogatja a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökségen keresztül.

Záró rendezvényéhez érkezett a SKILLS+ projekt – vegyen részt rajta Ön is!
2016. április 01-től az Interreg Europe program keretében a Pannon Novum Nonprofit Kft. partneri részvételével zajlik a „SKILLS+ -Supporting knowledge capacity in ICT among SME to engage in growth and innovation c. projekt megvalósítása, mely 2021. március 31-én véget ér.

Egymástól tanul diák és idős
A Magyar Telekom LEGYÉLTEIS Most Generációs Programja egy jó példája annak, két generáció hogyan tud egymástól tanulni és egymáson segíteni. A programban a középiskolás diákok az idősebb generáció tagjai számára adnak tanácsot, teljesen egyénre szabott módon, számítógép, internet és okos eszközök használatával kapcsolatosan.

Innnováció lesz a fő témája a Fiatal Vállakozók Hetének
A Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége (Fivosz) a magyar gazdasági utánpótlás-nevelés fontos eseményének tekinti a rendezvényt, amelyet a koronavírus-járvány miatt az idén rendhagyó módon, virtuálisan rendeznek meg november 19-én és 20-án. Az érdeklődők a Fix TV közvetítésével, valamint online streaming segítségével követhetik a programot a rendezvény honlapján történt egyszerű regisztráció után.

Meghívó vidéki vállalkozásokat érintő online nemzetközi konferenciára
A görög Thessaloniki régió, mint az INNGROW - A vidéki KKV-k versenyképességének és növekedésének regionális szakpolitikái c. Interreg Europe projekt koordinátora, és vele együttműködésben a Pannon Novum Nonprofit Kft. szeretettel meghívja Önt november 25-én online megtartandó záró konferenciára.

Ingyenes digitális oktatási programot indít az OTP Fáy András Alapítvány
A középiskolák és a felsőoktatási intézmények a kormány legfrissebb járványügyi intézkedéseinek értelmében ismét digitális oktatásra állnak át. Az OTP Fáy András Alapítvány a kihívásokra válaszul, illetve szakmai víziója eléréséhez általános- és középiskolás diákok részére a pénzügyi ismeretek területét átfogó, ingyenesen elérhető, a Nemzeti Alaptanterv elvárásait és ajánlásait követő, digitális oktatási programot indít, amely a jelen helyzetben jelentős segítséget jelenthet a középiskolák digitális tanrendre való átállásában.

Hisznek a vállalkozó kutatókban a Széchenyi István Egyetemen
A győri Széchenyi István Egyetem újabb vállalkozásösztönző pályázattal támogatja polgárait az innovációs ökoszisztéma kialakításának jegyében. A folyamat mérföldköveiről és a legfontosabb tudnivalókról Vági Kornél, a Menedzsment Campus Kompetencia Központ vezetője adott tájékoztatást.

Az ITM a divatipar csatlakozását is kéri az Európai Hulladékcsökkentési Héthez
A kreatív ipar és a divatipar képviselői is gondolják át, hogyan tudnak hozzájárulni az Európai Hulladékcsökkentési Hét magyarországi programjaihoz, amelyek száma már meghaladja a 300-at – mondta az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) építésgazdaságért, infrastrukturális környezetért és fenntarthatóságért felelős államtitkára hétfőn Budapesten sajtótájékoztatón.

Hazai innovációs piactér kisvállalkozóknak
Egy rendkívül innovatív kezdeményezés indult el körülbelül egy éve, a Budapesti Corvinus Egyetem Beszállítói és Iparfejlesztési Központjának támogatásával létrehozott Tungsram – ILEX piactér. Az innovációs platform eddigi tapasztalatairól szólt az MKT Informatikai Szakosztályának kerekasztal-beszélgetése, melyre az 58. Közgazdász Vándorgyűlés keretében került sor.

Európai Hulladékcsökkentési Hét 2020. november 21-29.
2020. november 13-ig reisztrálhatnak azok a szervezetek (államigazgatási szerv, hatóság, egyesület, civil szervezet
gazdálkodó szervezet, oktatási intézmény) vagy magánszemélyek, akik szeretnének egy, a hulladékcsökkentésről, újrahasználatról és újrahasznosításról szóló figyelemfelkeltő akciót szervezni.

Rohamra számítanak a megújuló energiaforrásokért
2021. január 1. után már csak olyan új ingatlan kaphat használatbavételi engedélyt, amely legalább „közel nulla energiaigényű”. Peredi József, a Faktor Vállalkozási Iroda Kft. ügyvezetője szerint az új szabályok miatt sokan az elektromos fűtés felé fordulnak, pedig a hőszivattyús megoldás üzemeltetési költsége jóval alacsonyabb. Hozzátette, egy belengetett uniós pályázat keretében 30-40 százalékos vissza nem térítendő támogatást is nyerhetnek majd a családi házak tulajdonosai napelemes rendszerek telepítésére, ami megfelel a leendő feltételeknek, ráadásul azzal szinte nullára csökkenthető az áram- és a fűtésszámla.

Magyar technológiai vállalkozásokat is jelöltek az év európai innovációs díjára
Huszonnyolc európai, köztük két magyar vállalkozást is jelöltek az Európai Innovációs és Technológiai Intézet (EIT) 2020-as innovációs díjára - közölte a Budapesten működő uniós intézet az MTI-hez eljuttatott közleményében.

Magyarország 5G-s digitális központja jött létre a győri egyetemen
A Széchenyi István Egyetem bázisán létrejött Digitális Fejlesztési Központ fő tevékenységi területe a kutatás-fejlesztési és innovációs tevékenység ösztönzése, kiemelt fókuszában az 5G technológiával. Az autonóm járműrendszerek fejlesztése és az országban egyedülálló európai színvonalú méréstechnikával vizsgálják a technológiában rejlő lehetőségeket. Mindemellett a központnak kiemelt szerepe van abban, hogy az 5G-vel kapcsolatos félelmeket eloszlassa, az álhírekből táplálkozó konteókat megcáfolja. Wersényi Györggyel, a Széchenyi Egyetem dékánjával beszélgettünk minderről.

Cégek és az innováció – 95 százalékuk már az elején elvérzik
A Kaspersky megbízásából készített új globális szintű kutatásban a vállalatok innovációs vezetőinek 95 százaléka mondta azt, hogy projektjeik gyakorta nem jutnak el a piacra dobásig. Az újítások nagy része még a fejlesztési szakaszon sem jut túl (36%). Az informatikai biztonsági osztályokkal való együttműködés hiánya is növeli annak valószínűségét, hogy a projekt sosem jut el a piaci bevezetésig.

A járvány sem állíthatja meg az energiaellátás fenntarthatóbbá válását
„A pandémia második fázisában enyhe optimizmusra utalnak az energiafogyasztási adatok, az iparág az első hullám után már nem számít olyan hatalmas sokkra, mint amilyet az év első felében lehetett tapasztalni. Az energetikai innovációt ugyanakkor nem veszélyeztetik a jelenlegi folyamatok” – mondta lapunknak Czinege Kornél, az MVM Csoport villamosenergia-nagykereskedő vállalata, az MVM Partner Zrt. vezérigazgatója.