Hírek
Magyar technológiai vállalkozásokat is jelöltek az év európai innovációs díjára
Huszonnyolc európai, köztük két magyar vállalkozást is jelöltek az Európai Innovációs és Technológiai Intézet (EIT) 2020-as innovációs díjára - közölte a Budapesten működő uniós intézet az MTI-hez eljuttatott közleményében.
Magyarország 5G-s digitális központja jött létre a győri egyetemen
A Széchenyi István Egyetem bázisán létrejött Digitális Fejlesztési Központ fő tevékenységi területe a kutatás-fejlesztési és innovációs tevékenység ösztönzése, kiemelt fókuszában az 5G technológiával. Az autonóm járműrendszerek fejlesztése és az országban egyedülálló európai színvonalú méréstechnikával vizsgálják a technológiában rejlő lehetőségeket. Mindemellett a központnak kiemelt szerepe van abban, hogy az 5G-vel kapcsolatos félelmeket eloszlassa, az álhírekből táplálkozó konteókat megcáfolja. Wersényi Györggyel, a Széchenyi Egyetem dékánjával beszélgettünk minderről.
Cégek és az innováció – 95 százalékuk már az elején elvérzik
A Kaspersky megbízásából készített új globális szintű kutatásban a vállalatok innovációs vezetőinek 95 százaléka mondta azt, hogy projektjeik gyakorta nem jutnak el a piacra dobásig. Az újítások nagy része még a fejlesztési szakaszon sem jut túl (36%). Az informatikai biztonsági osztályokkal való együttműködés hiánya is növeli annak valószínűségét, hogy a projekt sosem jut el a piaci bevezetésig.
A járvány sem állíthatja meg az energiaellátás fenntarthatóbbá válását
„A pandémia második fázisában enyhe optimizmusra utalnak az energiafogyasztási adatok, az iparág az első hullám után már nem számít olyan hatalmas sokkra, mint amilyet az év első felében lehetett tapasztalni. Az energetikai innovációt ugyanakkor nem veszélyeztetik a jelenlegi folyamatok” – mondta lapunknak Czinege Kornél, az MVM Csoport villamosenergia-nagykereskedő vállalata, az MVM Partner Zrt. vezérigazgatója.
Tehetségkutatót indít a Magyar Innovációs Szövetség
Egyénileg vagy kétfős csapatban pályázhatnak a kreatív középiskolás fiatalok, határon túli magyar fiatalokat is beleértve. A három első, három második és négy harmadik díjas pályázat készítői jelentős pénzjutalomban részesülnek. A legfiatalabb díjazott és a legsikeresebb díjazott határon túli fiatal pedig különdíjat kap.
Újabb 20 milliárd forint támogatás a hazai vállalatok innovációira
A munkahelyteremtést és Magyarország versenyképességének erősítését is szolgálja a PIACI KFI pályázati konstrukció is, amelynek keretében most újabb 20 milliárd forint támogatásra pályázhatnak az érdeklődők – jelentette be Schanda Tamás. Az Innovációs és Technológiai Minisztérium miniszterhelyettese, parlamenti és stratégiai államtitkára hozzátette: ezzel a lehetőséggel exportképes új termékek, szolgáltatások és technológiák fejlesztése esetében élhetnek a vállalkozások és kutató-tudásközvetítő szervezetek.
A Fujitsu mélyíti elkötelezettségét az ENSZ fenntartható fejlődési céljai iránt
A Fujitsu globális szolgáltatási szervezetének napokban bemutatott kísérleti programja mélyíti a vállalat elkötelezettségét az ENSZ fenntartható fejlődési céljai (SDG-k) iránt. Az azonnali hatállyal induló kezdeményezés keretében a globális szolgáltatási szervezet 5800 dolgozója kísérleti jelleggel virtuális közösségeket hoz létre, amelynek tagjai a szervezeti és földrajzi határokon átívelve kommunikálnak és működnek együtt egymással, miközben felelős szerepet vállalnak a pozitív társadalmi változások eléréséért végzett munkában.
Kutatás és innováció az európai zöld és digitális kettős átállás szolgálatában
A Bizottság több mint 1 milliárd euró értékű pályázati felhívást tesz közzé olyan kutatási és innovációs projektekre, amelyek az éghajlati válságot kezelik és támogatják a koronavírus-válságból való európai kilábalást - hívja fel a figyelmet Marija Gabriel az Európai Bizottság innovációért, kutatásért, kultúráért, oktatásért és ifjúságért felelős biztosa.
Képzettebb munkaerő kell - így hat a mesterséges intelligencia a magyar munkaerőpiacra
A MI mintegy 900 ezer munkahelyre lesz hatással 2030-ig, vagyis ennyi ember munkája változik meg tőle. Hogy ez a változás minél zökkenőmentesebb legyen, ahhoz még rengeteg képzésre, kompetenciafejlesztésre van szükség. Hogy ennek hogyan áll neki Magyarország Mesterséges Intelligencia Stratégiája, arról Kerekes Antallal, a PwC Magyarország partnerével beszélgettünk.
Fontos állomásához érkezett a Forrás projekt – a projekt első résztvevői átvehetik tanúsítványukat üzleti tervük pozitív bírálatáról és igényelhetik a 4 és fél millió forintos támogatást
Az elmúlt hetekben megtörtént az első üzleti tervek véleményezése majd pozitív bírálata az „Álláskeresők és fiatalok vállalkozóvá válásának ösztönzése Nyugat-Dunántúlon” című projektben. A projektet a Kisalföldi Vállalkozásfejlesztési Alapítvány konzorciumi partnereivel együtt valósítja meg, melynek célja a vállalkozás indítását tervező, alkalmas szemlélettel rendelkező álláskeresők és fiatalok felkészítése saját vállalkozásuk indítására.
Bemutatásra került a DigiUp 4.0 projekt
2020. szeptember 29-én online konferencia keretében belül került sor a DigiUp 4.0 projekt bemutatásra.
Az Interreg V-A Ausztria-Magyarország Együttműködési program keretében megvalósuló projektről az érintett célcsoportok, stratégiai partnerek és a sajtó képviselői számára adtunk tájékoztatást. A projekt bemutatása mellett a konferencia célja volt a határmenti együttműködés kezdeményezése, a két ország különböző szereplőinek, stakeholdereinek tapasztalatcseréje és projektbe történő bevonása.
Innovációs és K+F+I pályázati workshop, Szombathely
2020. szeptember 28.
Az ELTE Innovációs Központ egy innovációs és K+F+I pályázati workshopot szervez a Savaria Egyetemi Központban. Az eseményen bemutatásra kerülnek a felsőoktatási intézményi, kutatói, illetve kisvállalkozói pályázói kör számára jelenleg nyitott K+F+I témájú pályázati felhívások.