Hírek

Felvirágozhat az elektromos buszok magyarországi gyártása
A kormány bejelentésének értelmében 2022-től csak elektromos buszok beszerzésére nyerhető majd el támogatás a 25 ezeresnél nagyobb településeken, ennek következtében a járműállomány a klímavédelem jegyében még korszerűbbé válhat néhány éven belül. Hazánkban jelenleg egyedül a Goldi Mobility Kft.-nál készülnek hazai forgalmazásra magyar know-how-val és összeszereléssel elektromos autóbuszok, ráadásul legkésőbb augusztusig elkészül első csuklós hidrogénbuszuk is, ami egyedülálló egész Európában. Céljuk, hogy a közeljövőben még több magyar partnerrel működjenek együtt, ezért folyamatosan keresik a kapcsolatot a honi beszállítókkal.

A mesterséges intelligencia a világjárvány egyik nagy nyertese
Míg a hétköznapi felhasználók egyelőre csak kóstolgatják a mesterséges intelligencia kifejezést, az AI és a gépi tanulás gyakorlatilag észrevétlenül vált mindennapi életünk egyik főszereplőjévé. Chatbotokkal beszélgetünk az ügyfélszolgálatokon, érdeklődésünk alapján kapunk termékajánlatot a webáruházakban, a streaming szolgáltatók pedig azonnal kitalálják, milyen tartalmakat érdemes nekünk kínálni. 2020-ban újabb területeket hódított meg az AI és rádöbbenhettünk, hogy a járványkezelés, vagy éppen a klímaváltozás elleni harcban is fontos szövetségesünk lehet. Óriási üzleti lehetőség rejlik a mesterséges intelligenciában, de milyen trendekre érdemes odafigyelniük a cégeknek 2021-ben? A Stylers cégcsoport szakértői előrejelzése egyenesen az amerikai piacról érkezik.

Küszöbön a Horizont Európa: online rendezvénysorozat készíti fel a hazai pályázókat
Áprilistól érhető el az Európai Unió minden eddiginél nagyobb, 95,5 milliárd eurós keretösszegű Horizont Európa programja, amely már idén is jelentős forrásokkal támogatja majd a hazai kutatásokat és innovációt. A magyar vállalkozások, tudásközpontok, egyetemek és kutatóintézetek sikeres pályázati részvétele érdekében februártól gyakorlatorientált online rendezvénysorozat indul – jelentette be Bódis József, az Innovációs és Technológiai Minisztériuma felsőoktatásért, innovációért és szakképzésért felelős államtitkára.

Eredményesen zárult a 12 nemzetközi partner részvételével megvalósuló SKILLS+ projektünk
A Pannon Novum Nonprofit Kft. partneri részvételével és a Pénzügyminisztérium (GINOP Irányító Hatóság) szakmai támogatásával 2016. április 1-jétől valósítottuk meg a „SKILLS+ elnevezésű projektet öt éven keresztül, 3+2 éves bontásban.

Startupok és fenntartható megoldások: mutatjuk a legizgalmasabb új technológiákat
Kék Bolygó Start-Up Trambulin névvel indított kelet-közép-európai startup akcelerátor és mentorprogramot a Kék Bolygó Klímavédelmi Alapítvány a Közép-dunántúli Regionális Innovációs Ügynökséggel együttműködve tavaly októberben. A program keretében 12 fenntarthatóság központú startup kapott szakmai támogatást, és egyikük egy nagy lépéssel közelebb kerülhetett egy tőkebefektetés lehetőségéhez is.

Épül a magyar innovációtermelő rendszer: együttműködik a Magyar Innovációs Szövetség és az Eötvös Loránd Kutatási Hálózat
Együttműködési megállapodást kötött a Magyar Innovációs Szövetség (MISZ) és az Eötvös Loránd Kutatási Hálózat (ELKH) az ELKH kutatóhelyeinél keletkező tudományos eredmények gazdasági és társadalmi hasznosulásának elősegítésére, valamint az ELKH és az innovációban érdekelt többi szereplő közötti együttműködések erősítésére.

Európa legjobb digitális innovációs központjának választották a szombathelyi központú am-LAB-ot
A Pannon Gazdasági Hálózat (PBN) digitalizációs laborját, a szombathelyi központtal működő am-LAB modern gyártástechnológiai laborját választották január 27-én Európa legjobb digitális innovációs központjának – jelezte a PBN a Portfolio szerkesztőségének.

Új európai online piactér indult
A koronavírus-járvány rengeteg vállalatnak felnyitotta a szemét azzal kapcsolatban, hogy érdemes visszatérni s közelebbi, hazai vagy kontinensen belüli terméket vásárolni. Az európai piacon hatalmas még a fejlődési potenciál, ugyanis a kis- és középvállalkozások számtalanszor botlanak nyelvi nehézségekbe, ami gátat is vethet az együttműködéseknek. Ennek a problémának a megoldására is lehetőséget fog adni egy közelmúltban indult európai online piactér, ahol minden korábbinál egyszerűbben egymásra találhatnak a vállalatok. Az egyelőre lengyel-magyar-angol viszonylatban elérhető fejlesztést hamarosan kilenc országra terjesztik ki.

Bízzuk a robotolást a robotokra!
Időről időre visszatérő aggály, hogy a robotok elveszik az emberek munkáját. Valójában azonban leginkább azokat az egyszerű és gyakran ismétlődő feladatokat lehet rájuk bízni, amelyek összességében sok időt vehetnek el az értékesebb, üzleti szempontból hasznosabb munkáktól. A Micro Focus szakértői arra hívják fel a figyelmet, hogy manapság már nagyon könnyű a robotoknak és a szoftvereknek átadni ezeket a teendőket. Így hatékonyabbá válik a szervezet működése, és az alkalmazottak fontosabb tevékenységekre koncentrálhatnak.

Biztonsági házirend az otthoni irodába
Riasztó mértékben nőtt a kritikus biztonsági események száma az elmúlt évben, ami a távmunkát kísérő kockázatokra figyelmeztet. Folyamatok és szabályok bevezetésével, alkalmazottaik képzésével azonban a vállalatok az otthoni irodákat is hatékonyan védhetik a fenyegetésekkel szemben, mutatott rá Mathias Röhl és Jens Bothe, az OTRS Csoport két szakértője.

Egyénre szabott megoldások a mesterséges intelligencia segítségével
érdhajlítás, felülés vagy kettlebell edzés – szinte végtelen a napjainkban rendelkezésre álló mozgásformák kínálata. A fitneszaktivitás-követő eszközök és okosórák többsége csupán korlátozott számú tevékenységet képes nyomon követni, így a felhasználók eltérő mozgása, eszközei, testméretei és teljesítményszintje miatt nem mindig ismerik fel megbízhatóan az egyes gyakorlatokat.

Hálózatba kapcsolt kerékpáros megoldás nyert Innovációs Díjat a világ legnagyobb szórakoztató elektronikai kiállításán, Las Vegasban
Legújabb hálózatba kapcsolt kerékpáros megoldásáért – a Nyon all-in-one fedélzeti számítógépért – a Bosch eBike Systems nyerte el a 2021-es Consumer Electronics Show (CES) Innovációs Díjat a „Járműintelligencia és közlekedés” kategóriában. A Fogyasztói Technológiai Szövetség évről évre a fogyasztói termékek úttörő technológiai és formatervezési fejlesztéseiért osztja ki a CES Innovációs Díjakat. A zsűri, amelyben iparági szakértők mellett fejlesztők és a média képviselői is helyet kapnak, többek között a felhasználói vélemények, az esztétika, a minőség, a dizájn és a funkció alapján értékeli a fejlesztéseket.

Harminc évvel ezelőtt harminc szervezet alapította meg a Magyar Innovációs Szövetséget
A Magyar Innovációs Szövetség (MISZ) alapvető célkitűzésének tekinti az innováció gyorsításának támogatását, az ország innovációs képességének növelését - közölte megalakulásának 30 éves évfordulója alkalmából a Magyar Innovációs Szövetség (MISZ) kedden az MTI-vel.

Budapesten épülhet ki Európa egyik vezető innovációs központja
Jelentős nemzetközi expanzióra készül a Supercharge, aminek a megvalósítását a cég egy hazai bázisú, de nemzetközi piacokra fókuszáló digitális innovációs központ kiépítésében látja. A magyar digitális innovációs ügynökség munkája a gyakorlatban leginkább úgy írható le, hogy nagyvállalatokat segít digitális megoldásokkal abban, hogy klasszikus szolgáltatásaikat az új fogyasztói igényekhez alakítsák és a világot a telefonjáról menedzselő generációk számára is vonzók maradjanak. A Supercharge egyrészt mobil és webes alkalmazásokat tervez és fejleszt, másrészt komplex stratégiai kihívásokra keres megoldásokat például a bankszektornak, vagy a telekommunikációs és energiaipari vállalatoknak. A cég most extra lendületet kaphat, és hangsúlyosabban lehet jelen a skandináv piacon, egy új szakmai befektetői partnerrel.

2021. FEBRUÁR 10-IG LEHET PÁLYÁZNI A MAGYAR INNOVÁCIÓS NAGYDÍJRA
29. alkalommal hirdeti meg a Magyar Innovációs Nagydíj pályázatot a Magyar Innovációs Szövetség az Innovációs és Technológiai Minisztérium stratégiai partnerségével és a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal főtámogatásával.