Hírek
A SZTAKI robotjait is bemutatjuk a Hannover Messére készült kisfilmben
Az EPIC projekt az április 12-én kezdődő, idén online rendezett Hannover Messén is megtalálható lesz, a Fraunhofer standja és zászlója alatt. Az EPIC Termelésinformatikai és -irányítási Kiválósági Központ a SZTAKI, a BME és a Fraunhofer Társaság közös projektje.
Továbbra is nagy az informatikusok iránti kereslet
Tavaly, ahogyan a legtöbb iparág területén, úgy az IT munkaerőpiac területén is jelentős változások történtek, ami még a 2021-es évet is meghatározza. Van-e még hiány, az AI valóban csökkenti-e az IT állások számát és mi várható idén? Íme, a Bluebird IT munkaerőpiaci körképe.
Magyar falu vállalkozás-újraindítási program indul
Hamarosan, még tavasszal indul a Magyar falu vállalkozás-újraindítási program, amelynek alapvető célja a beruházások ösztönzése - jelentette be az Innovációs és Technológiai Minisztérium gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára kedden Budapesten, sajtótájékoztatón.
Hogyan lehetnek sikeresek a Horizont Európa magyar pályázói?
A Horizont Európa kutatási és innovációs keretprogram küszöbön álló indulása alkalmából a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal az Innovációs és Technológiai Minisztériummal együttműködésben 2021. március 29-én magas szintű online hazai nyitóeseményt szervezett.
Átadták a magyar innovációs díjakat
A Magyar Innovációs Nagydíj bírálóbizottsága 69 magyarországi vállalkozás közül választotta ki a 2020. évi innovációs nagydíjas társaságot, további hét innovációs díjat, valamint az év Startup Innovációs Díját is odaítélte - közölte a Magyar Innovációs Szövetség hétfőn az MTI-vel.
Palkovics László: negyedével ugrik idén a kutatás-fejlesztési és innovációs pályázatok keretösszege
A tavalyi 145-ről idén 182 milliárd forintra, azaz mintegy 25 százalékkal minden eddiginél magasabbra nő
Magyarországon a kutatás-fejlesztésre, innovációra fordítható magyar költségvetési források volumene - hangsúlyozta Palkovics László innovációs és technológiai miniszter hétfőn az NKFI Alap 2021. évi program-stratégiájáról tartott online sajtótájékoztatóján.
Meghívó A "NŐI ERŐ" STABIL ALAP NŐKNEK VAS MEGYE DÉLI ÉS KELETI RÉSZÉN projekt online zárórendezvényére
Március 31-én véget ér 3 éves EFOP A "NŐI ERŐ" STABIL ALAP NŐKNEK VAS MEGYE DÉLI ÉS KELETI RÉSZÉN projektünk. A konzorciumi partnerek és a celldömölki Család-és Karrier Pont nevében szeretettel várunk mindenkit 2021.03.29. hétfő 13.00-15.30-ig az online projektzáró rendezvényen.
Az elszigeteltség érzése negatívan hat az innovációra és a termelékenységre
A dolgozók háromnegyede a járványhelyzet elmúltával is szeretne rugalmasan, otthonról dolgozni - derül ki a Microsoft friss globális felméréséből. A munkaadóknak alaposan át kell gondolniuk miként alakítják át a munkavégzés feltételeit, ugyanis a távmunka nemcsak a legtehetségesebb munkakeresők szerződtetését, hanem a munkahelyváltást is megkönnyíti.
Új felhívások a Magyar Falu Program Falusi Civil Alap keretében
Értesítjük a civil szervezeteket, hogy megjelentek a Miniszterelnökség által biztosított forrásból a Magyar Falu Program Falusi Civil Alap keretében 2021. évben meghirdetett „civil közösségi tevékenységek és feltételeinek támogatása” című alprogram pályázati kiírásai.
A Horizont Európa első stratégiai terve (2021–2024): a Bizottság meghatározza a fenntartható jövőt szolgáló kutatási és innovációs prioritásokat
Az Európai Bizottság a mai napon elfogadta a Horizont Európa első stratégiai tervét. A Horizont Európa az EU új kutatási és innovációs programja, amely folyó árakon 95,5 milliárd eurós költségvetéssel rendelkezik.
Európa digitális évtizede: A Bizottság kijelöli a digitálisan felkészült Európa 2030-ig történő megvalósítása felé vezető utat
2021. március 9-én a Bizottság felvázolta Európa 2030-ig megvalósítandó sikeres digitális átalakításának jövőképét, céljait és mikéntjét. Ez a klímasemleges, körforgásos és reziliens gazdaságra való átállás megvalósításához is elengedhetetlen.
Körforgásos gazdaságra épülő tudományos és innovációs park jön létre Nagykanizsán
A MOL és a Pannon Egyetem által alapított MOL-PE Circular Economy Science Park Nonprofit Zrt. (Körforgásos Gazdaság Tudományos és Innovációs Park) célja, hogy a Pannon Egyetem tudásbázisára és a MOL menedzsment- és szakmai tudására építve a körforgásos gazdaság európai innovációs- és kutatóközpontját építsék fel. A mintegy 30 milliárd forint értékű fejlesztés keretében világszínvonalú kutatás-fejlesztési infrastruktúra jön létre Nagykanizsán és Veszprémben.
Megrendezésre került a 2. GreenReg tematikus workshop a zöld irodáról
Március 10-én került megrendezésre a GreenReg projekt második tematikus workshopja, melynek témája a zöld iroda volt. Ezt a témát választotta házon belüli intézkedéseinek fókuszául a legtöbb együttműködő partner, így a rendezvényen jelen volt szinte minden GreenReg „Zöld Nagykövet”. A témára, illetve a jeles előadókra való tekintettel a rendezvényen részt vettek további érdeklődő városok (pl. Lenti) és szervezetek képviselői is.
Magyarország felkerült a startup világtérképre
A világszerte több mint 250 vonzó startup helyszínt összehasonlító Global Startup Ecosystem Report idén először szerepelteti rangsorában a magyar fővárost. A mértékadó jelentés fontos eredményként említi, hogy az elmúlt években közel 27 milliárd forintnyi korai befektetés jutott a helyi kezdő vállalkozásokhoz. Budapest ezzel a feltörekvő ökoszisztémák élmezőnyébe került a finanszírozás terén. A jelentés megőrzendő értékként emeli ki az aktív állami szerepvállalást és a rendelkezésre álló szakértelmet is.
Letrejott_az_europai_napenergia_osszefogas
Az EIT InnoEnergy és a SolarPower Europe összefogásával a közelmúltban megszületett az európai napenergia-kezdeményezés (European Solar Initiative, ESI), amely részint az éghajlatváltozást érintő kérdéseket emeli be az európai közgondolkodásba, másrészt az összefogás tagjai a tevékenységükkel segítik a gazdaság fellendülését, valamint hozzájárulnak az európai zöld megállapodás célkitűzéseinek megvalósításához.