Hírek
GreenReg projekt összefoglaló kiadvány
A GreenReg projekt keretében regionális intézményekkel dolgoztunk együtt, ahol a fenntarthatósággal kapcsolatos kompetenciákat fejlesztettük. A projekt 2021. december 31-én zárult, az elmúlt két évben végzett tevékenységeket, elért eredményeket az alábbi kiadványban összegeztük.
Tudományos és innovációs parkot hoz létre a Széchenyi István Egyetem
A Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Programban elnyert 6 milliárd 766 millió forint vissza nem térítendő európai uniós támogatásból valósítja meg a Széchenyi István Egyetem győri Tudományos és Innovációs Parkjának első ütemét az egykori Győri Keksz- és Ostyagyár volt telephelyén. Az ikonikus „kockaépület” átalakítva, felújítva a város új szimbóluma, ékköve lesz. Az egyetem fő kutatási területeire építve kívánja ösztönözni a park révén a régió fejlődését, és arra törekszik, hogy tudományos potenciáljával hozzájáruljon a vállalati szféra sikeres szerepléséhez a nemzetközi versenypiaci világban.
Matrica helyett digitális utastájékoztatás Bécs új metrószerelvényein
Hamarosan forgalomba állnak a Wiener Linien, Bécs közlekedési vállalatának újgenerációs metrókocsijai. Az X-Wagen szerelvények nemcsak modern külsővel és belsővel, hanem innovatív utastájékoztatási rendszerrel is várják majd az utazóközönséget. Az új, vezető nélküli metró először az U1, U2, U3 és U4 metróvonalon közlekedik majd.
Magyar fejlesztésű pedagógiai program változtatja meg az általános iskolai oktatást?
Erős, bizalmon alapuló kapcsolat a szülők, a gyerekek és az iskola között, heti iskolagyűlés, saját virtuális pénznem, valamint egyéni tudáselsajátításon alapuló oktatás. Többek között ezek jellemzik azt az iskolát, amelynek a legfőbb célja, hogy tanulóikat a várható jövőre készítse fel. Olyan tudást adnak az általános iskolás diákoknak, amire évtizedek múlva szükségük lesz, mindeközben minden állami szabályozásnak megfelelnek. Ez a magyar fejlesztésű pedagógiai program azért jött létre, hogy a gyermekek örömmel járjanak iskolába.
Felgyorsította a Covid az üzleti innovációt
A Covid-19 előre nem látható, erőteljes hatással bírt a pénzügyekre és üzletmenetre: felgyorsította az üzleti innovációt, tesztelte a teljes távmunka koncepcióját, katalizálta az iparágak közeledését. A pénzügyi folyamatok sem lassultak: 2021 első öt hónapjában a globális M&A-tevékenység elérte a rekordot jelentő 2,4 billió dollárt.
Innovációs Díjat hozott az önvezető járművek szerepének kutatása
A zsűri idén is kiosztotta az SZTE Innovációs Díjakat. A Leginnovatívabb kutatómunkáért járó kitüntetést a bölcsésztudományok és a társadalomtudomány területén végzett kutatásért Dr. Lukovics Miklós, Dr. Majó-Petri Zoltán, Dr. Palatinus Zsolt, Dr. Prónay Szabolcs és Dr. Volosin Márta kapták „A technológia elfogadás új generációs megközelítése önvezető technológiák vonatkozásában: in-situ fiziológiai mérési módszertan a fogyasztói élmény közvetlen meghatározására” című munkájukért.
Indul a 2022-es OTKA-pályázat
Az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) szakpolitikai támogatásával a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) kiírta a 2022. évi OTKA pályázatokat - jelentette be Schanda Tamás, az ITM parlamenti és stratégiai államtitkára az MTI-nek küldött közleményben.
MÁR LEHET JELENTKEZNI AZ EGYETEMEK, FŐISKOLÁK JÖVŐ SZEPTEMBERBEN INDULÓ KÉPZÉSEIRE
„Elindult a felsőoktatási felvételi eljárás, mától lehet jelentkezni a 2022 szeptemberében induló alap-, osztatlan és mesterképzésekre, valamint a felsőoktatási szakképzésekre” – jelentette be Schanda Tamás. Az Innovációs és Technológiai Minisztérium miniszterhelyettese elmondta: a továbbtanulni készülőknek a hiteles és pontos információkért a megújult felvi.hu oldalra érdemes ellátogatniuk.
Véget ért a GreenReg projekt
2021. december 15-én tartottuk az Interreg Szlovénia-Magyarország Együttműködési Program keretében megvalósult GreenReg projekt zárókonferenciáját. Ugyan a projekt a hónap végén hivatalosan is lezárul, az intézményeknél megkezdett, fenntarthatósággal kapcsolatos tevékenységek tovább folytatódnak.